Rodinná zábava v Praze: Kde najít nejlepší atrakce

Jste na dovolené v Praze s celou rodinou a hledáte nejlepší způsob, jak strávit společně čas? Praha nabízí mnoho možností pro rodinnou zábavu, ať už jste fanoušky kulturního dědictví, dobrodružství, nebo zábavních parků. Zde najdete přehled těch nejlepších atrakcí pro celou rodinu, které si můžete užít v Praze.

  • Kulturní zážitky: Navštivte některé z histoických památek a muzeí v Praze jako například Pražský hrad, Národní muzeum nebo Židovské muzeum. Pro děti jsou zajímavé i interaktivní expozice jako například Muzeum lega.
  • Dobrodružství: Připravte se na adrenalinové zážitky v pražských parků s lanovými centry nebo si zahrajte paintball.
  • Zábavní parky: Navštivte největší zábavní park v ČR – Aquapark Čestlice nebo si užijte zábavu v Biotop Radotín, který nabízí koupání, sportovní areál a aquapark s tobogány a skluzavkami.

Najděte si to nejlepší místo pro rodinnou zábavu v Praze a užijte si společně nezapomenutelné zážitky!

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Rodinná zábava v Praze: Kde najít nejlepší atrakce

Jak najít nejlepší rodinnou zábavu v Praze

Planujete rodinný výlet do Prahy a chcete se ujistit, že najdete nejlepší atrakce pro celou rodinu? Následující seznam vám pomůže najít ty nejzábavnější aktivity, které Praha nabízí pro rodiny s dětmi.

Zábavní parky

Jestli hledáte klasickou zábavu v parčíku s horskými dráhami a kolotoči, nezapomeňte navštívit zábavní parky v Praze. Nejoblíbenější jsou Lunapark Praha v Holešovicích a Železniční muzeum v Chomutově. Oba parky jsou velmi zábavné a mají řadu atrakcí pro děti všech věkových kategorií.

Muzea a galerie

Mnoho muzeí a galerií v Praze nabízí vstupné zdarma pro děti, což je skvělá příležitost učit se novým věcem a objevovat historii města. Doporučujeme Národní muzeum, Národní galerii a Technické muzeum v Praze. Všechna tato muzea nabízejí interaktivní expozice a aktivity pro děti všech věkových kategorií.

Akvária a zoo

Praha má několik skvělých akvárií a zoologických zahrad, které jsou perfektní volbou pro rodiny s dětmi. Nejoblíbenější jsou Zoologická zahrada Praha, Akvárium Praha a Botanická zahrada Troja. Každý z těchto parků nabízí unikátní pohled na svět zvířat a rostlin.

Kino a divadlo

Pro rodiny, které milují divadlo a film, Praha má mnoho skvělých možností. Doporučujeme najít si představení pro děti v Národním divadle, nebo si pustit film v nejlepších kinech v Praze, jako například Cinema City nebo Kino Aero.

Snad jste si našli nějakou inspiraci pro rodinnou zábavu v Praze. To je jen zlomek z toho, co město nabízí. Můžete také vyhledat další informace na webových stránkách, jako například Timeout, který nabízí zajímavé tipy na zábavu v New Yorku.


KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Rodinná zábava v Praze: Často kladené otázky

Kde najít nejlepší atrakce pro rodinnou zábavu v Praze?

Prague nabízí celou řadu skvělých atrakcí pro rodinnou zábavu. Pokud hledáte něco pro celou rodinu, můžete navštívit například ZOO, která patří k nejlepším v Evropě. Další možností jsou různé tematické parky, jako například na Průhonickém zámku nebo v herně a laser aréně v Bubenči. Pro sportovně založené rodiny mohou být zajímavé novější možnosti jako indoor minigolf nebo ax throwing v centru Prahy.

Kolik stojí vstupenka do ZOO v Praze?

Ceny vstupenek do ZOO v Praze se liší podle věku návštěvníka a také ročního období. Dospělí zaplatí mezi 200-300 Kč, děti stojí vstup přibližně 150-200 Kč, ale opět se liší dle věku. Vstupenky lze zakoupit online nebo na pokladně přímo v ZOO.

Jak dlouho trvá prohlídka ZOO v Praze?

Prohlídka ZOO v Praze může trvat od několika hodin až celý den. V závislosti na tom, na jaké zvířata se chcete podívat a jaký máte zájem, je potřeba počítat s delším nebo kratším časem. Doporučujeme ale určitě odřídit celou ZOO, jelikož patří k těm nejlepším v Evropě.

Jsou vstupenky do tematických parků v ceně jízdy na atrakcích?

Záleží to na konkrétním parku, ale většinou je vstup do parku zahrnut v ceně vstupenky na konkrétní atrakce. Vstupné se tak liší v závislosti na konkrétním parku. Doporučujeme navštívit webové stránky parku a zjistit zde podrobnosti o cenách a vstupenkách.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v Praze

Zábavná aktivita v Praze pro celou rodinu

Pokud se hledáte zábavnou aktivitu v Praze, kterou si užijí i vaše děti, máme pro vás pár tipů. Využijte například krásnou letní sezónu k procházkám po pražských parkách a zahrádkách, jako je Stromovka, Havlíčkovy sady a Kinského zahrada. Pro kreativní děti můžeme doporučit návštěvu Uměleckoprůmyslového muzea, kde si mohou vyzkoušet různé umělecké techniky.

Zajímavé aktivity v centru města

Kromě procházek a muzeí existuje celá řada jiných možností, jak se bavit v centru Prahy. Pro odvážné děti doporučujeme návštěvu Adventury Parku, kde si mohou vyzkoušet různé druhy lanovek a horolezeckých překážek. V zimě se pak mohou všichni těšit na bruslení na ledové ploše Ovocného trhu.

Výlety mimo Prahu

Pokud chcete zažít něco mimo Prahu, můžeme doporučit výlet do blízkého okolí. Například v Tróji se nachází ZOO Praha, která je pro děti vždy zajímavým místem. Další možností je návštěva zámeckého parku v Kinském dolu, kde se děti mohou projít krásnou zahradou a vidět vodopády a potůčky.

Pro více informací o výletech a aktivitách pro děti v Praze si můžete prohlédnout stránku na Wikipedii.

pro děti

Rodinná zábava v Praze: Kde najít nejlepší atrakce

  • Go-karting v Kart Centru
  • Aquapark Čestlice s tobogány a vlnobitím
  • Skákací park Trampolínka se sítěmi a pěnovými bazény
  • DinoPark Praha s interaktivními expozicemi dinosauřích světů
  • Oblíbené vodárně logických her Escape Room Prague a MindMaze
  • Rodinná výprava na Štvanici s adrenalinovou turistikou a petanquem
  • Kino Aero s dětským programem a netradičními projekcemi

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekAntikoncepce a plodnost: jak ovlivňuje vysazování a následné otěhotnění
Další článekProč by mělo mít vaše dítě kytaru od 5 let?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno