Rodinné dovolené v Olomouci: Kam se vydat a jaký program si plánovat

Olomouc je malebné město s bohatou historií, krásnou architekturou a bohatým kulturním životem. Pokud chystáte rodinnou dovolenou v Olomouci, určitě se máte na co těšit. Co byste neměli na své cestě vynechat, a jaký program si plánovat?

Začněme s historickým centrem města. Olomouc je proslulá svou barokní architekturou, proto se určitě vydejte na procházku kolem hlavního náměstí, kde se nachází největší množství památek. Nejvýznamnější z nich je slavný Horní a Dolní náměstí, které patří mezi nejlépe dochovaná historická náměstí v Evropě. Najdete zde například kašny, vysoká a krásná Mariánská sloupová socha, která je největší svého druhu v České republice, nebo radnici s unikátním orlojem.

Pro děti je určitě zajímavé Muzeum umění Olomouc, kde se konají četné výstavy nejen pro dospělé, ale i pro mladší návštěvníky. Další krásné místo zaměřené na děti je Centrum experimentálního vzdělávání Hejčín, kde se mohou naučit zábavnou formou nové věci.

Pokud máte rádi krásnou přírodu, určitě navštivte Botanickou zahradu Univerzity Palackého. Najdete zde kolekci rostlin z celého světa, které vás rozhodně uchvátí. Je to krásné místo pro rodinný piknik nebo pro sportovní aktivity na přilehlém hřišti.

V neposlední řadě si v Olomouci nemůžete nechat ujít tradiční pečivo, báječné místní speciality a vynikající vína. Když budete odpočívat v některé z restaurací v centru města, určitě si dáte výběr z místních specialit jako jsou tvarůžky, Olomoucké syrečky, Koprivnice nebo Svatováclavské klobásy. Pro dospělé určitě nezapomeňte ochutnat vína z okolních vesnic.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Rodinné dovolené v Olomouci: Kam se vydat a jaký program si plánovat

Základní informace o Olomouci

Olomouc je historické město v České republice, které se nachází na Hané, v oblasti s mnoha přírodními a kulturními krásami. Město není pouze významným kulturním centrem České republiky, ale slouží také jako skvělé místo pro rodinnou dovolenou. Níže se dozvíte, kam se v Olomouci vydat a jak si plánovat program.

Kam se vydat v Olomouci

 1. Svatý Kopeček
 2. Svatý Kopeček je dominantou Olomouce a jednou z nejnavštěvovanějších památek České republiky. Na vrchol kopce vede poutní cesta s Stations of the Cross (křížová cesta) a na vrcholu se nachází bazilika Na Svatém Kopečku. Zde můžete pozorovat krásný výhled na Olomouc a její okolí.

 3. Horní a Dolní náměstí
 4. Horní a Dolní náměstí jsou centrem města a najdete zde několik krásných dominant, jako např. sloup Nejsvětější Trojice, Morový sloup, Katedrálu svatého Václava, kostel sv. Michala, Radnici a další.

 5. Zoo Olomouc
 6. Zoo Olomouc se nachází nedaleko od centra města a nabízí mnoho zajímavých expozic, jako např. Africkou savanu, Terrárium, pavilon exotických ptáků a mnoho dalšího.

 7. Vodní svět Olomouc
 8. Vodní svět Olomouc je skvělým místem pro rodinnou zábavu. Nabízí velké venkovní a kryté vodní plochy, toboágany, vířivky a saunový ráj.

Jaký program si plánovat v Olomouci

Olomouc nabízí mnoho kulturních akcí, jako jsou např. majáles, Mezinárodní festival divadla a loutek, akce v rámci olomouckého Hantecu a mnoho dalšího. Pokud hledáte klidnější aktivity, můžete navštívit některé z místních muzeí, jako např. muzeum Horáckého železničního spolku či muzeum moderního umění.

Další tipy na výlety v okolí Olomouce

Pokud máte více času a chcete prozkoumat další krásy Moravy, můžete navštívit Lednicko-valtický areál, Olomoucké barokní památky, Kroměřížské zahrady, Kroměřížský zámek a mnoho dalších.

Tak pokud plánujete rodinnou dovolenou v České republice a hledáte destinaci, která nabízí mnoho aktivit jak pro děti, tak pro dospělé, určitě zvažte návštěvu Olomouce. Toto historické město nabízí mnoho krás a zážitků, které nebudou jenom zábavné, ale také vzdělávací.

(Tip na ubytování: https://www.booking.com/hotel/cz/trinite-olomouc.cs.html)

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Rodinné dovolené v Olomouci – často kladené dotazy

Kam se vydat?

V Olomouci a jejím okolí najdete mnoho zajímavých míst, která jsou vhodná nejen pro dospělé, ale i pro malé děti. Mezi nejpopulárnější lokality patří:

 • Hrad Bouzov – romantická zřícenina, kterou si oblíbí zejména fanoušci historie a pohádek
 • Zoo Olomouc – pro děti obzvlášť atraktivní díky unikátní expozici afrických savan
 • Aquapark Olomouc – vodní radovánky pro celou rodinu, kde si můžete vyzkoušet skluzavky, vlnobití a další atrakce
 • Arboretum Šlechtitelská zahrada – krásný park s mnoha druhy stromů, skalními zahradami a japonským pavilonem

Jaký program si plánovat?

V Olomouci je dostatek akcí a aktivit, které ocení jak děti, tak i dospělí. Zde jsou některé tipy na program:

 • Procházka historickou částí města – navštívit můžete třeba olomouckou radnici, baziliku sv. Mořice či výstaviště Flora
 • Divadelní představení – Olomouc má bohatou kulturní scénu a nabízí divadelní představení pro různé věkové kategorie
 • Pronajmout si kolo nebo projížďku na koloběžce – Olomouc a okolí mají mnoho cyklotras, které jsou ideální pro rodinný výlet
 • Piknik v parku – vezměte si s sebou košík plný dobrot a příjemně si odpočiňte v jednom z olomouckých parků nebo zahrad

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v Olomouci

Aktivity pro děti v Olomouci

Pokud hledáte aktivity pro své děti v Olomouci, máte k dispozici celou řadu možností:

Navštivte Olomoucký ZOO

Jeden z nejoblíbenějších způsobů, jak strávit den s dětmi, je návštěva ZOO. Olomoucký ZOO nabízí prohlídku mnoha druhů zvířat, včetně exotických. Děti se zde mohou seznámit s různými druhy zvířat a zároveň se mohou dozvědět řadu zajímavostí o nich.

Procházka historickým centrem Olomouce

Olomouc nabízí mnoho zajímavých památek a historických budov, které si můžete prohlédnout spolu s dětmi. Podél historického centra vede naučná stezka, která je vhodná pro rodiny s dětmi. V rámci procházky můžete navštívit například olomoucký orloj, baziliku sv. Mořice nebo muzeum historických hraček.

Návštěva sportovního centra

Pokud máte aktivní děti, můžete je vzít do některého z místních sportovních center. V Olomouci najdete například letní koupaliště, stadion, tenisové kurty nebo zimní stadion. Děti se zde mohou vyřádit a užít si nejrůznější sportovní aktivity.

Najdete další inspiraci na Wikipedii


pro děti

Rodinné dovolené v Olomouci: Kam se vydat a jaký program si plánovat

 • Navštivte Náměšť na Hané – historické městečko s renesančním zámkem a unikátními zahradami
 • Projděte se po Olomoucké pevnosti, která byla postavena v 18. století a nabízí bezvadné pohledy na město a okolí
 • Zkuste si své schopnosti a intuici ve virtuální realitě v centru VR and More Olomouc
 • Navštivte muzeum Barbary Práchenské a dozvězte se více o historii Olomouce
 • Užijte si odpoledne na letišti v Tršicích, kde můžete podívat na letecké demonstrace nebo si dokonce vyzkoušet skoky padákem

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekSnadné a bezpečné učení na snowboardu s dětmi❤️
Další článekJak motivovat děti k učení hry na harmoniku?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno