Společné hraní s novorozencem: Co dělat, když se nudí?

Pro novopečené rodiče může být hraní s novorozencem jednou z nejkrásnějších aktivit, kterou mohou spolu sdílet. Avšak, někdy se stane, že se snažíte bavit své dítě, ale vaše malé miminko se nudí a vy nevíte, co s ním dál.

Nebojte se, existuje mnoho her, které můžete s novorozencem hrát. Tady jsou některé z nich:

 • Hra s očima: Chyťte zrakem vašeho dítěte a sledujte, jak se jeho oči pohybují. Když se vaše dítě usmívá, podpořte to třeba písničkou nebo hračkou.
 • Brouzdání vody: Novorozenci se obvykle velmi dobře baví ve vodě. Můžete spolu ve vaničce brouzdat a hrát si s různými hračkami.
 • Simulace plavání: Položte své dítě na břicho na velmi měkkém povrchu a přejíždějte ho rukama od hlavy ke kotníkům. Tento pohyb simuluje plavání a vaše dítě by se mělo bavit.

Společné hraní s vaším novorozeným není jen zábavný způsob, jak trávit čas spolu. Také to může pomoci vytvořit silnou vazbu mezi vámi a vaším dítětem. Takže nebojte se experimentovat s různými hrami a najděte ty, které vám a vašemu dítěti nejvíc vyhovují.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Společné hraní s novorozencem: Co dělat, když se nudí?

Společné hraní s novorozencem je nejen zábava pro dítě, ale také skvělá příležitost pro rodiče, aby si užili čas s malým miminkem a budoucím kamarádem. Nicméně, pokud jste někdo, kdo si neví, co s novorozencem hrát, existují způsoby, jak se s dítětem bavit a udržovat jeho zájem. V tomto článku vám přinášíme nápady, co dělat, když se s novorozencem nudíte.

Sledování zvířat

Experimentujte s tím, jaká zvířata zajímají vaše dítě. Ravenn Rooth, poradkyně zabývající se dětskou výchovou, doporučuje: “ Umístěte své dítě na deku a na zahradě sledujte nebo zaznamenávejte vzdálené zvuky zvířat; ptáčci, psy, kočky a další. Pak jim ukážte obrázky nebo je s nimi seznámte přes knihy. To vše pomůže rozvíjet dítěti smysly, učí ho odlišování zvuků a obrazů a posiluje jeho komunikační schopnosti.“

Hra s touhou

Ukazujte vašemu dítěti hračky a pozorujte jeho reakce. Je-li váš novorozeneček do něčeho skutečně zamilovaný, zkuste mu poskytnout více podobných věcí. Například, pokud si dítě oblíbilo plyšové zvíře, koupi mu ještě jedno zvířátko a umístěte ho vedle toho původního.

Návštěvy parků

Procházka v parku nejen nabízí čistý vzduch a slunce, ale také širokou škálu objevů pro vaše dítě. Vsuvnými hračkami, hrabáním všelijakého, co můžete najít a kayakingem v loužích jsou například skvělé způsoby, jak bavit vaše dítě. Pomozte mu se seznámit se s novými zvuky, vůněmi a texturami.

Mluvte s vaším dítětem

Stačí jen když si sednete na zem a povídáte s vaším dítětem o svém dni nebo o tom, co vidíte okolo. V tomto věku vnímají děti mnohem víc, než si myslíme, a četné výzkumy ukazují, že řečový vývoj dítěte může být urychlen.

Poslech hudby

Nemusíte dělat nic víc, než si pustit hudbu a chytit děťátko do náruče. Poslech hudby zklidní celé tělo dítěte a pomůže mu se smířit s vnějším světem.

Nyní už víte, co dělat, když se s novorozencem nudíte. Společné hraní s novorozencem bude zábavné, pokud se nebudete bavit jen tím, co vás baví, ale co dítě baví. Ukázali jsme vám pár způsobů, ale čím více se budete s malým dítětem bavit, tím více objevíte nových způsobů, jak trávit společný čas.

Pokud vás zajímají všelijaké tipy na rodičovství, doporučuji si přečíst tento blog, kde najdete spoustu inspirace a informací.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Společné hraní s novorozencem

Co dělat, když se nudí?

Pokud se vaše dítě nudí, můžete mu nabídnout několik aktivit. Například:

 • Zpívejte mu písničky a ukazujte mu obrázky v knihách.
 • Nabídněte mu hračky různých tvarů a barev, které si může osahat a prozkoumat.
 • Hýbejte s ním na klidné hudbě.
 • Předvádějte mu různé pohyby a gesta, aby si dítě mohlo vyrobit vlastní zkušenosti.

hudebni nastroje

Jak zabavit novorozence

Jak zabavit novorozence

Přinášíme vám několik tipů, jak zabavit novorozence.

1. Čtení knížek

Jakékoli knížky jsou pro novorozence ideálním zdrojem zábavy. Stačí si je vzít na klín a číst nahlas. Novorozenci budou pozorně poslouchat a později se budou snažit dostat knihu do rukou.

2. Hrát si s různými předměty

Někdy stačí pouze ukázat novorozenci různé předměty, které mohou prozkoumat. Hodí se například hračky s různými texturami, plyšové hračky nebo jiné měkké hračky.

3. Masáže

Novorozenci milují masáže. Stačí si vzít speciální dětský olej a jemně masírovat dítě po celém těle. Masáže pomáhají novorozencům uklidnit se a zlepšují jejich náladu.

Pro více informací o masážích novorozenců navštivte tuto stránku na Wikipedii.


pro děti

Společné hraní s novorozencem: Co dělat, když se nudí?

 • Zpívejte a povídejte si s dítětem, protože mu to pomáhá rozvíjet jazykové schopnosti.
 • Předvádějte různé zvuky a pohyby, aby se dítě naučilo vnímat prostor.
 • Hrajte si s měkkými materiály a plyšovými hračkami, aby se dítě naučilo rozeznávat a zachycovat různé textury.
 • Nabízejte dítěti předměty různých tvarů a velikostí, aby se naučilo rozlišovat a třídit objekty.
 • Podporujte dítě, aby se plazilo a lezlo, aby si procvičilo svaly a zlepšilo své motorické dovednosti.
 • Nechte dítě pozorovat svět kolem sebe, například ukážete mu okno s výhledem.
 • Nechte dítě účastnit se jednoduchých aktivit, jako jsou nákresy nebo stisknutí hračky, aby si procvičilo jemnou motoriku a koordinaci rukou.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekPotraviny, které podporují plodnost ženy
Další článekPřínosy hraní s dětskou píšťalkou pro rozvoj motoriky
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno