DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Tajemství úspěšné dovolené v Tunisu s dětmi

Tunisko je ideální destinací pro dovolenou s rodinou. Kombinuje krásné pláže s kulturními památkami a aktivitami pro děti. K tomu, aby byla dovolená v Tunisku se dětmi úspěšná, je pár tipů, které byste měli vzít v úvahu.

Prvním tipem je najít vhodné ubytování. Doporučuje se vybrat hotel s bazénem a blízkostí k pláži pro snadný přístup. Taktéž se doporučuje zvolit hotel s dětským klubem, kde se děti mohou zapojit do různých aktivit a setkat se s dalšími dětmi.

Prozkoumejte také kulturní stránku Tuniska. Navštivte historická místa jako jsou Karthágo a El Jem. Děti budou fascinovány návštěvou amfiteátru, kde se odehrávali gladiátorské boje.

Dalším tipem je vyzkoušet nějakou z vodních aktivit, které Tunisko nabízí. Například plavání s delfíny, potápění nebo vodní skútry.

Nakonec nezapomeňte na gastronomickou stránku Tuniska. Vyzkoušejte místní speciality jako je couscous, tajine nebo chorba. Děti budou rády ochutnat nové jídlo a učit se o jiných kulturách.

Pokud vezmete v úvahu tyto tipy, vaše dovolená v Tunisku se dětmi bude zcela úspěšná a nezapomenutelná.

děti

Tajemství úspěšné dovolené v Tunisu s dětmi

Tajemství úspěšné dovolené v Tunisu s dětmi

Bezpečnost na prvním místě!

Když se chystáte vyrazit na dovolenou s dětmi, bezpečnost musí být vaším nejvyšším zájmem. Tunisko nabízí mnoho bezpečných letovisek, jako je například Hammamet. Zkontrolujte však předem zeměpisné a politické podmínky v oblasti, kam chcete jet. Stejně tak není od věci se pobytu na místě ráno při snídani nebo při večeři s personálem dotázat na bezpečnostní podmínky v letovisku a přilehlých oblastech.

Program na míru pro celou rodinu

Při plánování dovolené s dětmi nezapomeňte na to, že vaši nejmenší zájemci mohou být různě aktivní. Je dobré naplánovat program tak, aby se každý malý člen rodiny našel. Navštivte třeba medinu v Tunisu nebo zavítejte na oblíbené pláže u sousedního Monastiru. Pro fanoušky vodních radovánek tu nechybí možnost vodního lyžování nebo potápění. Pro ty malé cukráře zkuste tuniské dezerty nebo mezi památkami najděte zmrzlinu.

Předejděte problémům s výběrem ubytování

Určitě nechcete zjistit, že podobné letovisko bylo pro rodinu s dětmi vybráno pouze na základě fotografií v katalogu nebo na stránkách cestovní kanceláře. Předem se zaměřte na případné kritiky a reference. Nebojte se ptát před odjezdem na program zájezdu na míru letovisku nebo hotely, kde by vaše rodina mohla ubytovat.

Dobře plánovaná dovolená

Bezpečnost, program na míru a výběr ubytování jsou tři nejdůležitější faktory, které je třeba zohlednit při plánování dovolené s dětmi. Pokud chcete mít jistotu, že vše bude hladce probíhat, nenechte nic náhodě.

Zde můžete najít další zajímavé články týkající se dovolených s dětmi


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Tajemství úspěšné dovolené v Tunisu s dětmi

Jak vybrat vhodné ubytování?

Pro rodiny s dětmi je nejlepší volbou ubytování v blízkosti pláže s pozvolným vstupem do moře, ideálně s bazénem a dětským klubem. Doporučujeme si předem zkontrolovat recenze hotelů od rodičů s dětmi, které v ubytování již pobývali.

Jak plánovat denní program s dětmi v Tunisu?

Vhodným cílem výletu s dětmi mohou být například návštěva vodního parku, zoo nebo nákupních center s dětským koutkem. Při prohlídce historických památek a muzeí se doporučuje objednat si průvodce, který umí zaujmout i děti. Nezapomeňte přibalit ochranný krém a vodu na celodenní výlety.

Jak se vyhnout turistickým pastem a nebezpečí?

Při cestách mimo hotelové resorty je nutné dodržovat zásady bezpečného cestování. Vyhýbejte se nebezpečným čtvrtím a osamělým místům, nechte cennosti a platidla v hotelovém sejfu. Pokud se rozhodnete pro nákup na trhu, nezapomeňte smlouvat cenu a dbát na hygienu prodejen a potravin.

dovolená

Dovolená v Tunisu s dětmi

Proč jet na dovolenou do Tuniska s dětmi

Pokud hledáte exotickou dovolenou s dětmi, Tunisko může být pro vás tím pravým místem. Můžete si užít nádherné pláže, slunce a teplo, ale také poznat novou kulturu a zvyky. Tunisko je také poměrně levnou zemí, takže můžete ušetřit na dovolené.

Atrakce pro děti v Tunisku

Tunisko nabízí mnoho atrakcí pro děti. Nejznámější jsou pravděpodobně aquaparky jako Yasmine Hammamet nebo Acqua Palace. Na mnoha plážích v Tunisku jsou i atrakce jako trampolíny, skákací hrady nebo vodní lyžování.

Bezpečnost na dovolené v Tunisku

Tunisko bylo v minulosti terčem teroristických útoků, ale situace se zlepšila a Tunisko je dnes relativně bezpečnou zemí. Nicméně je důležité dodržovat základní bezpečnostní pravidla a sledovat doporučení místních úřadů.

Zjistěte více o Tunisku na Wikipedii

pro děti

Tajemství úspěšné dovolené v Tunisu s dětmi

  • Výběr vhodného hotelu s bazénem a pláží.
  • Nespoléhejte se na místní stravu, nakupte si v supermarketu.
  • Zajistěte si dětský program v hotelu.
  • Navštivte aquapark nebo jinou zajímavou atrakci.
  • Uvědomte si, že tuniská kultura je jiná, respektujte ji.
  • Zajistěte si průvodce, který vám ukáže zajímavý okolní svět.
  • Nezapomeňte na komáry a ochranu před sluncem.
  • Zkuste tradiční tuniské jídlo a pití.
  • Zahrajte si nějaké tuniské hry nebo sporty.
  • Užijte si relaxaci a klid na pláži nebo u bazénu.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno