DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Tipy na dovolenou s malými dětmi: Co vzít s sebou a jak se připravit?

Pokud se chystáte na dovolenou s malými dětmi, je důležité se na ni dobře připravit. Aby byl pobyt co nejpříjemnější pro vás i vaše děti, přinášíme vám několik užitečných tipů, které vám usnadní balení a plánování.

1. Základní potřeby

Vždy s sebou berete dostatečné množství plen, výživy a vody. Dále nezapomeňte na kosmetické potřeby pro vaše děti, jako jsou například krém na zadeček, mýdlo, šampon a kartáček na vlasy. Pokud máte malé dítě, vezměte si s sebou i nosítko nebo kočárek.

2. Hračky a knihy

Berte s sebou hračky a knihy, které vaše děti mají rády. Určitě se nějakou chvíli budete potřebovat zabavit, a tak bude mít dítě z čeho vybírat.

3. Oblečení

Při balení oblečení myslete na to, že malé děti se rychle mohou zašpinit nebo promočit. Proto je důležité mít náhradní oblečení, které rychle nahradí špinavé nebo promoklé.

4. Léky

V případě nemoci mějte s sebou léky, které vaše děti pravidelně užívají. Pokud teprve nějaké kupujete, poraďte se s lékařem.

Připravte se na dovolenou s malými dětmi také tím, že si dopředu najdete informace o cestě, o místě, kam jedete, o počasí, o dopravě a dalších zajímavostech v okolí. S těmito informacemi budete mnohem spokojenější a ušetříte spoustu času.

Doufáme, že vám naše tipy pomohou a přejeme vám úspěšnou a příjemnou dovolenou s vašimi dětmi!

děti
Tipy na dovolenou s malými dětmi

Tipy na dovolenou s malými dětmi

Co vzít s sebou?

Při cestování s malými dětmi je důležité být co nejlépe připraven. Nejenže musíte myslet na to, co děti potřebují, ale také na to, co budete potřebovat vy sami. Níže jsou uvedeny některé tipy, které vám pomohou s balením zavazadel:

 • Pleny a vlhčené ubrousky
 • Léky na bolest, horečku a průjem
 • Sluneční brýle a opalovací krém s vysokým faktorem
 • Spací pytle a karimatky
 • Hry a knihy na dlouhou cestu
 • Náhradní oblečení na převlečení, včetně několika kusů triček a spodního prádla
 • Snacks a pití, které budou děti milovat

Jak se připravit?

Připravit se na dovolenou s malými dětmi může být náročné, ale s těmito tipy to bude snadnější:

 • Plánujte dopředu – Před odjezdem věnovat trochu času plánování a sestavení seznamu, který vám pomůže zabránit zapomenutí důležitých věcí.
 • Volte vhodné ubytování – Měli byste zvážit ubytování s odděleným prostoru pro děti a možností vaření jídla.
 • Zajistěte si dopravu – Některé letecké společnosti nabízejí zvláštní službu pro rodiny s malými dětmi, jako jsou např. skvělé slevy na letenky nebo časné nastoupení do letadla.
 • Plánujte zábavu – Vymyslete si program s aktivitami, které by mohly bavit děti i dospělé. Můžete např. plánovat návštěvy místních atrakcí nebo outdoorových aktivit.

Pro více tipů na dovolenou s dětmi navštivte tento článek.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI
Tipy na dovolenou s malými dětmi

Co vzít s sebou

Krabička na léky a zdravotní pomůcky

S malými dětmi se může snadno stát, že onemocní nebo se zraní. Proto je důležité vzít s sebou krabičku na léky a zdravotní pomůcky jako jsou náplasti, sterilní obvazy, antiseptikum, termometr a další.

Sluneční krém a opalovací pláštěnka

Při pobytu na slunci je nutné dbát na ochranu pleti dětí. Proto je důležité vzít s sebou kvalitní sluneční krém s vysokým faktorem ochrany a opalovací pláštěnku, aby se děti mohly chránit před slunečními paprsky.

Hračky a knížky

Pro zábavu dětí na dovolené je vhodné přibalit oblíbené hračky a knížky. Ty pomohou zabavit děti během cestování i volného času na místě.

Jak se připravit

Rezervace ubytování a dopravy

Je důležité zajistit si ubytování a dopravu s dostatečným předstihem. Při výběru ubytování je vhodné zvolit takové, které bude vhodné pro děti a v nabídce bude např. dětský koutek nebo animační program pro děti. Při rezervaci dopravy je vhodné zohlednit potřeby dětí jako jsou povinnost použití dětské autosedačky v autě nebo zajištění potravy během cestování.

Příprava jídla a pití

Pro pobyt s malými dětmi je vhodné připravit jídlo a pití předem, ať již se jedná o cestování nebo pobyt na místě. V případě, že rodiny cestují s vlastním autem, mohou si přibalit jídlo do termosky nebo chladičky. V případě, že budou využívat služby stravování na místě, je vhodné se předem informovat o nabídce jídel pro děti a jejich požadavcích.

Připravenost na nepředvídané okolnosti

Při pobytu s malými dětmi se může stát cokoliv. Proto je důležité být připraven na nepředvídanou situaci. Ideální je vzít s sebou základní zdravotnický materiál a zdravotní pojištění. Dále je vhodné mít u sebe kontakt na místní lékaře nebo zdravotnické zařízení, kde je možné vyhledat pomoc, pokud by byla potřebná.

dovolená

Dovolená pro rodinu – Zábava pro celou rodinu

Navigace rodinné dovolené

Plánujete dovolenou pro celou rodinu, ale nevíte, kde začít? Měli byste zvážit několik faktorů, jako jsou celkový rozpočet, cíl cesty a zájmy vaší rodiny. Nejlepší dovolenou pro rodinu je ta, která splňuje požadavky každého člena vaší rodiny. Zvažte rodinné aktivity, zábava pro děti a jiné zájmy.

Zábava pro děti

Je důležité zvolit takovou dovolenou, kde si vaše děti užijí. Měli byste se rozhodnout pro dovolenou, která nabízí něco speciálního pro děti, jako jsou vodní parky, zoo, nebo atrakce. Určitě však nezapomeňte zahrnout i rodinnou zábavu, jako jsou srazy na pláži, pikniky a společné večeře.

Stránky s informacemi o tématu

Chcete-li získat další informace o tématu dovolená pro rodinu, navštivte stránky na Wikipedii: Dovolená. Zde najdete nejen zajímavé informace, ale také užitečné tipy, jak zvolit tu správnou dovolenou pro celou rodinu.

pro děti

Tipy na dovolenou s malými dětmi: Co vzít s sebou a jak se připravit?

 • Chystáme-li se na dovolenou s malými dětmi, je velmi důležité se dobře připravit.
 • Nezapomeňte si vzít s sebou dostatek plenek, oblečení a hygienických potřeb pro malé děti.
 • Doporučujeme si s sebou vzít i dětskou postýlku, kočárek a autosedačku.
 • Při balení zavazadel myslete na to, že s sebou nebudete moci vzít veškeré potřebné věci. Vyberte si vždy jen to nejnutnější!
 • Zajistěte si dostatek jídla a pití pro celou rodinu. Připravte si s sebou i svačiny a cukroví pro děti.
 • Pokud plánujete dlouhé jízdy autem, zabezpečte si dostatek zábavy pro děti – knížky, hry, omalovánky či filmy.
 • Při výběru místa pobytu vybírejte taková, která jsou vhodná pro rodiny s malými dětmi – například hotely s dětským koutkem, bazénem nebo animačním programem pro děti.
 • Zajistěte si dostatek času na odpočinek a zábavu s vaší rodinou. Bavte se, hrajte si a užívejte si krásné chvíle společně!

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak plyšové hračky pomáhají zlepšit zážitek zákazníka v online nákupu?
Další článekCvičení obedience pro psa: Jak dosáhnout maximální poslušnosti
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno