Tipy na indoor aktivity pro děti v deštivé Praze

Praha má mnoho možností pro indoor aktivity pro děti, zejména v případě deštivých dnů. Zaměřte se na následující tipy, abyste zajistili vašim dětem zábavné a bezpečné aktivity během nepříznivého počasí.

 • Vědecké muzeum – interaktivní muzeum, které nabízí mnoho interaktivních výstav pro děti a dospělé
 • Tetris Aréna Praha – zábavní centrum s mnoha atrakcemi jako jsou trampolíny, stěny na lezení a hřiště na laserovou střelbu
 • Bio Oko – kino, které hraje nejen klasické filmy, ale také nabízí různé programy a workshopy pro děti
 • Funpark Šeberák – indoor zábavní centrum s možností hraní bowlingu, lasergame a dalších her
 • Klub malých robotů – místo, kde si děti mohou vytvořit a programovat vlastní roboty

Tyto tipy vám pomohou najít bezpečné a zábavné indoor aktivity pro vaše děti v deštivé Praze.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Tipy na indoor aktivity pro děti v deštivé Praze

1. Návštěva muzea

Pokud se chcete vyhnout dešti a zároveň učit vaše děti něco nového, můžete navštívit některé z muzeí v Praze. Například Národní muzeum nabízí množství interaktivních výstav, kde se vaše děti mohou dozvědět spoustu zajímavostí.

Pro více informací o návštěvě muzeí, navštivte tento odkaz.

2. Kino

Zážitek z kina je pro vaše děti velmi zajímavý, a jelikož se jedná o indoor aktivitu, deštivé počasí nevadí. V některých kinech v Praze dokonce bývají i speciální projekce pro děti.

Pro více informací o kinematografických aktivitách v Praze, navštivte tento odkaz.

3. Návštěva akvária

Akvárium v pražské zoo vám zaručí celodenní zábavu. Děti budou fascinovány množstvím mořských živočichů a naučí se také spoustu nových věcí o životním prostředí vodních živočichů.

Pro více informací o návštěvě pražské zoo, navštivte tento odkaz.

4. Bowling

Bowling je skvělým způsobem, jak strávit deštivý den s rodinou. V Praze najdete množství bowlingových center s různými atrakcemi a pro každou věkovou kategorii.

Pro více informací o bowlingových centrech v Praze, navštivte tento odkaz.

5. Skákací park

Skákací parky jsou v poslední době velmi populární a v Praze nalézáte několik kvalitních parků pro děti. Vaše děti se mohou vyřádit na trampolínách, skákacích hradbách a dalších překážkách.

Pro více informací o skákacích parcích v Praze, navštivte tento odkaz.

Není nutné, aby vaše rodinné zábavy trpěly kvůli dešti. V Praze najdete mnoho indoor aktivit, které poskytnou vašim dětem skvělou zábavu a zároveň se mohou i něco nového naučit.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Tipy na indoor aktivity pro děti v deštivé Praze

1. Návštěva muzea

V Praze najdete mnoho muzeí, které nabízejí interaktivní výstavy a atrakce pro děti. Doporučujeme například Národní muzeum nebo Technické muzeum.

2. Skákací parky

Pro děti, které mají rády pohyb a akci, jsou skákací parky tou správnou volbou. V Praze se nachází několik parků, jako je například Gravity Park nebo JumpPark.

3. Bowling

Bowling je zábava pro celou rodinu, která skvěle zaplní deštivý den. V Praze najdete spoustu bowlingových center, například ve vyhlášeném podniku Bowling and Billiards Palace.

4. Divadlo

V Praze se nachází mnoho divadel, která nabízejí představení pro děti i dospělé. Pro malé diváky již tradičně připravuje program Divadlo Minor.

5. Kino

Kino je skvělý způsob, jak strávit deštivý den. V Praze najdete moderní multikina, které nabízejí velký výběr filmů pro všechny věkové kategorie.

6. Indoor léze

Indoor léze jsou ideální pro děti, které mají rády výzvy a adrenalin. V Praze se nachází několik indoor lezeckých center, jako například The Wall Climbing Center.

7. Hřiště pro děti

V Praze je mnoho hřišť pro děti, která nabízejí nejen klasické prolézačky, ale i různé atrakce a herní prvky. Doporučujeme například hřiště na Letenské pláni.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v Praze, když prší?

Aktivity pro děti v Praze během deštivých dnů

Indoor aktivity

Pokud je venku špatné počasí, je dobré si najít nějaké indoor aktivity, které zaujmou děti. V Praze je mnoho zajímavých míst, kde si děti mohou užít svůj čas i během deštivého dne. Níže najdete několik tipů:

 • Navštivte některé z muzeí – například interaktivní muzeum pro děti Karel Zeman Museum, Národní muzeum nebo technické muzeum.
 • Vyzkoušejte některé z indoor sportovních aktivit – například bouldering, indoor in-line bruslení, indoor paintball nebo indoor golf.
 • Navštivte knihovnu nebo knihovnu pro děti – děti mohou číst si a hrát si s ostatními dětmi.

Outdoor aktivity

Pokud nechcete zůstat vevnitř, i když prší, můžete se vydat ven a vyzkoušet některé z outdoor aktivit v Praze, které jsou vhodné i během deštivého dne. Níže najdete několik tipů:

 • Navštivte akvárium nebo zoologickou zahradu – mnoho zvířat si užívá deště a návštěva akvária nebo zoologické zahrady v deštivém dni může být zajímavým zážitkem pro děti.
 • Vydejte se na procházku do parku nebo zahrady – děti se mohou bavit při pozorování přírody (například dešťových kapek na listech stromů) a skákat po kalužích.
 • Navštivte některou z dětských hřišť – mnoho moderních hřišť má vybavení, které je vhodné i pro deštivé počasí.

Pro více informací o možnostech, co dělat s dětmi v Praze, můžete navštívit wikipedii.


pro děti

Tipy na indoor aktivity pro děti v deštivé Praze

 • Navštivte interaktivní muzea jako je Naplavka, Oldřichova skládka, nebo Etnografické muzeum
 • Zkuste si trávit čas v hernách jako je MindMaze, VR zóna nebo Virtual Park
 • Pro objevování nových dovedností se vydajte do kreativních center jako je Říše kouzel nebo Art & Fun studio
 • Konečně, pro celou rodinu je skvělou zábavou trávit čas v kina nebo bowlingových centrech jako je Letňany nebo Chodov

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekPlavec roku 2023: jak podpořit plavecké nadání vašeho dítěte❤️
Další článekTěhotenské testy: Použití, druhy a spolehlivost
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno