DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Tipy na nezapomenutelné zážitky pro rodiny na Zanzibaru

Zanzibar, známý jako „kořenářský ostrov“, nabízí mnoho příležitostí pro rodinné dovolené. Navíc k jeho krásným plážím a úchvatné přírodě, Zanzibar také nabízí celou řadu aktivit, které vás udrží zaneprázdněné a bude vám nezapomenutelné.

1. Prohlídka Stone Townu
Stone Town je kulturní středisko Zanzibaru a UNESCO ho označil jako světové dědictví. Prohlédnout si čarokrásné budovy a úzké uličky vám poskytuje nezapomenutelný zážitek o historii této oblasti.

2. Nakupování na tržišti
Trhy jsou na Zanzibaru velmi populární a nabízí vám možnost ochutnat exotické koření a ovoce, ale také nakoupit do té nejhlubší kapsy.

3. Vodopád Kidichi
Pokud se svou rodinou milujete přírodu, pak vodopád Kidichi je pro vás tou správnou volbou. Uvidíte zde nejen nádhernou přírodu, ale také potkáte divoké zvířata až do cíle, což je vodopád.

4. Pláže Jambiani
Pláže Jambiani jsou nejkrásnějšími plážemi na Zanzibaru a nabízí možnost jít do vody, ale také provozovat různé vodní aktivity jako např. windsurfing nebo paddleboarding.

Tyto aktivity vám pomohou nejen poznat krásy Zanzibaru, ale také se skvěle bavit a vytvořit rodinné zážitky, které vám navždy zůstanou v paměti.

děti
Tipy na nezapomenutelné zážitky pro rodiny na Zanzibaru

Zanzibar – ostrov plný dobrodružství

Pláže a zábava u vody

Jako ostrůvek v Indickém oceánu nabízí Zanzibar svým návštěvníkům nádherné a úchvatné pláže. Oblast Jambiani je jednou z nejoblíbenějších destinací na ostrově díky čistému bílému písku a azurovému moři. Rodiny zde mohou plavat, opalovat se nebo si vyzkoušet různé vodní sporty – od surfingu až po potápění.

Prohlídka Stone Town

V hlavním městě Zanzibaru, Stone Town, je možné procházet se úzkými uličkami a obdivovat krásné architektonické památky. Můžete navštívit zdejší tržiště, kde prodávají mnoho koření, ovoce a zeleniny. Stone Town je také plný různých historických budov, jako například Dům zázraků, který byl kdysi domovem slavné rodiny a je nyní otevřen k veřejnému prohlížení.

Tanancze opice

Návštěva Tanancze opic je jedním z nejoblíbenějších zážitků na Zanzibaru pro rodiny. Tyto opice jsou zde chráněny a mohou být viděny ve svém přirozeném prostředí. Můžete je pozorovat, jak skáčou ze stromu na strom, nebo se dokonce pokusit je krmit.

Navštivte vlkodlaka z kzosg

Pro ty, kdo hledají něco více dobrodružného, může být návštěva zdejšího vlkodlaka z kzosg skvělým způsobem, jak se pobavit. Můžete si zde zahrát hru na únikovou místnost, kdy se musíte pomocí záhad a logických řešení dostat ven ze zamčené místnosti.

Konec zážitků na Zanzibaru

Celkově vzato, rodiny, které se rozhodnou navštívit Zanzibar, si určitě odnesou spoustu nezapomenutelných zážitků. Objevujte krásy pláží, zkoumejte historické památky Stone Townu, pozorujte Tanancze opice a prožijte dobrodružství s vlkodlakem z kzosg. Chcete-li si zajistit bezpečnou a snadnou cestu z USA do Tanzanie, kontaktujte Travelocity.com.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Tipy na nezapomenutelné zážitky pro rodiny na Zanzibaru

1. Návštěva Changuu Island (Prison Island)

Na této malé ostrově se nachází kolonie obrovských korytnaček Aldabra, které rozhodně potěší nejen děti. Kromě toho se můžete vykoupat na pláži nebo si projít botanickou zahradu.

2. Kite surfing

Pro návštěvníky, kteří hledají trochu adrenalinu, je k dispozici kite surfing, kde si můžete užít rychlosti a nádherného výhledu na Zanzibar.

3. Návštěva Jozani Chwaka Bay National Park

Tento park se nachází v největším mangrovovém lese na Zanzibaru. Můžete si zde vyzkoušet nejen neuvěřitelnou přírodu, ale také pozorování velkých opic a dalších zvířat, které zde žijí.

4. Potápění a šnorchlování

Zanzibar nabízí nádherné podvodní scenérie, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování. Je zde mnoho center, která nabízejí bezpečné a přátelské služby pro rodiny s dětmi.

5. Kajakářský výlet po zátokách a mangrovových lesech

Pro rodiny, které chtějí zažít něco klidnějšího, je zde možnost kajakářského výletu po zátokách a mangrovových lesech. Tento výlet je ideální pro pozorování exotických ptáků a zajímavých rostlin.

Bylo by radostí, kdybychom Vám mohli pomoci se zorganizováním Vašeho výletu na Zanzibar a splnění všech Vašich přání.

dovolená

Dovolená s dětmi na Zanzibaru – ideální exotická volba

Pokud hledáte nezapomenutelnou a exotickou dovolenou pro Vás i Vaše děti, Zanzibar je tou pravou volbou. Ostrov, který se nachází v Indickém oceánu před východním pobřežím Tanzanie, nabízí dechberoucí pláže, bohatou kulturu, exotickou přírodu a odedávna uchovávané tradice. Na Zanzibaru najdete zázemí pro celou rodinu, od luxusních hotelů a resortů s nepřeberným množstvím atrakcí a animačních programů až po jednodušší bydlení, které uspokojí i klienty s nízkým rozpočtem.

Jaké jsou výhody strávení dovolené s dětmi na Zanzibaru?

Dovolená na Zanzibaru nabízí mnoho výhod pro dospělé i děti. Pro malé návštěvníky je tu např. mnoho aktivit jako výlety na lodích, potápění, plavání s delfíny, rybolov, návštěva přírodních parků, procházky po plážích, surfování a mnoho dalšího. Rodiče si mohou užívat relaxaci na bílých plážích s průzračným mořem, obdivovat zříceniny starých měst, ochutnat místní speciality a vyřídit si nákupy exotického ovoce a koření.

Jak si zarezervovat dovolenou na Zanzibaru s dětmi?

Pro zajištění dokonalé dovolené vám doporučuju využít služeb specializovaných cestovních kanceláří. Tyto cestovní kanceláře nabízejí široké spektrum zájezdů a nabídek na Zanzibaru, které jsou speciálně navrženy pro klienty s dětmi. Kromě toho vám zajistí kompletní zázemí během celého pobytu, pojištění, letenky a další výhody. Můžete si ověřit některé z nabídek na stránkách www.zanzibar.cz.

Pro více informací o Zanzibaru a jeho historii se podívejte na Wikipedii.

pro děti

Tipy na nezapomenutelné zážitky pro rodiny na Zanzibaru:

  • Navštivte pláže s bílým pískem a průzračnou vodou jako jsou Nungwi a Kendwa
  • Zkuste tradiční masáže a relaxační procedury v lázních
  • Prozkoumejte město Stone Town a jeho historické památky
  • Projděte se národním parkem Jozani Chwaka a pozorujte mnoho endemických druhů rostlin a zvířat
  • Vydejte se na vodní sporty jako kitesurfing, windsurfing a potápění
  • Navštivte místní trhy a ochutnejte tradiční zanzibarské pokrmy
  • Zajděte si na rybářskou výpravu a ochutnejte čerstvé ryby
  • Objevte tajemné ostrovy s výlety lodí, jako je Mnemba Island

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekTajemství úspěšného výcviku psa na tahání vodítka
Další článekVybrali jsme pro vás ty nejlepší stolní hry pro dva hráče!
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno