DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Užívejte si rodinnou dovolenou v Portugalsku: tipy na zajímavá výlety

Pokud plánujete rodinnou dovolenou v Portugalsku, máte na výběr mnoho zajímavých a krásných míst k návštěvě. Nabízí se řada turistických destinací, které budou vyhovovat jak dospělým, tak dětem. Zde jsou některé z nejzajímavějších výletů, které byste si na své dovolené neměli nechat ujít.

Lisabonský oceanárium: Tento impozantní akvárium nabízí fascinující podívanou na mnoho druhů ryb, žraloků a dalších mořských živočichů. V jeho největší nádrži můžete pozorovat obří chobotnice a manty.

Park na Madeiře: Park Santa Catarina na ostrově Madeira je ideálním místem pro piknik a odpočinek. Můžete si tu najmout lodku nebo se projet lanovkou a vychutnat si krásné výhledy.

Centrum portugalského města: Pokud toužíte po kultuře a historii, navštivte centrum portugalského města. Zde se nachází některé z nejkrásnějších a nejstarších kostelů, muzeí a galerií.

Přírodní park: Portugalsko je také domovem mnoha přírodních parků, jako například parku Peneda-Geres, který se nachází na severu země. Tento park nabízí řadu pěších tras a nádherné vodopády.

Užijte si svou rodinnou dovolenou v Portugalsku a zkuste navštívit alespoň některé z těchto zajímavých výletů. Obohatí vás o nové zážitky a vzpomínky, které budou na dlouhou dobu vryty do vaší paměti.

děti

Užijte si rodinnou dovolenou v Portugalsku: tipy na zajímavá výlety

Co vidět v Portugalsku?

Portugalsko je krásná země s mnoha zajímavými místy k návštěvě. Zde jsou naše tipy na nejlepší výlety, které byste neměli při své rodinné dovolené ve Portugalsku vynechat:

Lisabon

Lisabon je hlavním městem Portugalska a je plný historických památek, parků a výborného jídla. Navštivte královský palác Ajuda nebo se procházejte po úzkých uličkách v historickém centru města. Pokud máte rádi výhledy, navštivte Belémskou věž nebo São Jorge Castle.

Porto

Porto je druhé největší město Portugalska, které se pyšní historickými památkami, nádhernými výhledy na oceán a slavným portským vínem. Navštivte kamenný most Ponte de Dom Luís I, katedrálu Se nebo procházejte se po krásném parku Parque da Cidade.

Algarve

Algarve je oblast na jihu Portugalska, která spojuje krásné pláže s úchvatnými skalnatými útesy. Navštivte skalnaté pobřeží v oblasti Lagos, pláž Praia da Rocha nebo se projděte po krásných uličkách města Tavira.

Coimbra

Coimbra je město se starobylou univerzitou, která je jednou z nejstarších na světě. Projděte se po úzkých uličkách starého města, navštivte Univerzitní knihovnu nebo se podívejte na jednu z legendárních fado show.

Závěr

Portugalsko je krásná země s mnoha možnostmi pro rodinnou dovolenou. Doufáme, že vám tyto tipy na výlety pomohou naplánovat dokonalou dovolenou.

Zdroj: https://www.forbes.com/


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs: Užívejte si rodinnou dovolenou v Portugalsku: tipy na zajímavá výlety

Co jsou to zajímavé výlety v Portugalsku?

Portugalsko nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, jako jsou historická města, národní parky a krásné pláže. Mezi nejpopulárnější výlety patří návštěva Lisabonu a jeho historických památek, výlet do Porto a plavba po řece Douro, návštěva Algarve a prozkoumání písečných pláží, nebo návštěva městečka Sintra a jeho krásného zámku.

Jaký je nejlepší způsob, jak se v Portugalsku pohybovat?

V Portugalsku je doprava velmi dobře rozvinutá, takže se můžete pohybovat různými způsoby. Doporučujeme si pronajmout auto, pokud plánujete cestovat po celé zemi a navštívit různá místa. Pokud se budete pohybovat pouze v určitých místech, můžete použít místní dopravu, jako jsou autobusy nebo vlaky.

Kam se vydat s dětmi v Portugalsku?

Portugalsko nabízí mnoho aktivit pro děti. Můžete navštívit zábavní parky, jako je například Zoomarine, nebo akvaparky, jako je například Aqualand. Prozkoumat můžete také národní parky a poznat tamní faunu a flóru. Kromě toho jsou zde krásné pláže, na kterých se mohou děti koupat a hrát.

Co si vzít s sebou na výlet v Portugalsku?

Při balení na výlet v Portugalsku nezapomeňte na kvalitní obuv, sluneční brýle a krém na opalování. Pokud se chystáte do hor nebo národních parků, vezměte si s sebou vodu a jídlo. Pokud budete cestovat autem, nezapomeňte si vzít doklady, jako je řidičský průkaz a technický průkaz vozidla.

dovolená

Dovolená s dětmi v Portugalsku u moře: ideální volba pro rodiny

Co Portugalsko nabízí rodinám s dětmi?

Portugalsko je oblíbenou destinací pro rodinnou dovolenou, zejména díky svému krásnému pobřeží. Milovníci plážového života si zde mohou užít relaxaci na čistých plážích s jemným bílým pískem a průzračným mořem. Děti si pak mohou hrát v písku a s rodiči se těšit z koupání.

Kam na dovolenou s dětmi v Portugalsku?

Pokud hledáte klidnější destinaci, doporučujeme Algarve, které je známé svými malebnými vesnicemi a nádhernou přírodou. Pro aktivnější rodiny pak nabízí Portugalsko spoustu možností, jako jsou rodinné cyklovýlety po okolí nebo vodní sporty.

Co navštívit na dovolené v Portugalsku s dětmi?

Nabízí se mnoho možností, co navštívit na dovolené. Mezi ty nejpopulárnější patří například Zoomarine Albufeira, kde si mohou děti prohlédnout vodní park s delfíny a mořskými želvami. Pro milovníky přírody určitě stojí za návštěvu Národní park Peneda-Gerês, kde se mohou projít krásnou přírodou a prozkoumat nedotčenou flóru a faunu.

Pro více informací o Portugalsku navštivte Wikipedii.

pro děti

Užívejte si rodinnou dovolenou v Portugalsku: tipy na zajímavá výlety

  • Navštěvujte krásné pláže Algarve a užívejte si slunce
  • Zajděte na procházku historickými uličkami v Lisabonu
  • Podívejte se na věže a hrad hrůzostrašného paláce Pena
  • Prozkoumejte neuvěřitelnou jeskynní síň zvanou Grutas de Mira de Aire
  • Zkuste tradiční portugalské kulinářské speciality jako je bacalhau či pastel de nata
  • Vyrazte na výlet do města Porto známého nejen svým vínem
  • Projděte se po široké pláži Praia da Rocha, kde se natáčely některé scény pro Bondův film Casino Royale
  • Prohlédněte si katedrálu v Coimbře a projděte se po nejstarší univerzitní čtvrti v Evropě

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJaký je život na Maledivách pro rodiny s dětmi?☀️
Další článekHistorie vzniku plyšových hraček: Od prvních nápadů k populárnímu trendu
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno