Vyhněte se nudě: Co dělat s dětmi během deštivých dnů

Během deště se často ztrácí možnosti, co dělat se svými dětmi. Pokud chcete vyhnout se nudě, můžete vyzkoušet následující aktivity:

 • Hrát deskové hry – deskové hry jsou skvělou volbou pro rodinné odpoledne během špatného počasí. Můžete si vybrat ze širokého výběru her a zábavy i pro různé věkové skupiny dětí.
 • Zorganizovat divadelní představení – nechte děti inspirovat se svými oblíbenými pohádkami a pomozte jim zorganizovat divadelní představení. Mohou vytvořit vlastní kostýmy a dekorace a předvést představení celé rodině.
 • Tvořivé projekty – děti milují tvoření a vytváření. Proto zkuste rozvinout jejich kreativitu tím, že je povzbudíte k vytváření skvělých uměleckých projektů.
 • Připravit si vlastní zmrzlinu – zmrzlina je oblíbeným dezertem mnoha dětí. Pomozte jim připravit si vlastní zmrzlinu. Bude to nejen zábava, ale také skvělá příležitost k rozvinutí svých kuchařských zručností.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Vyhněte se nudě: Co dělat s dětmi během deštivých dnů

Výlet do muzea

Jedním z možných programů během deštivých dnů je návštěva muzea. Muzea nabízí tematické výstavy a interaktivní programy, které jsou vhodné pro různé věkové kategorie dětí. Pro návštěvu muzea doporučujeme muzeum American Museum of Natural History v New Yorku, které nabízí interaktivní výstavy a expozice pro děti i dospělé.

Domácí kino

Další možností je uspořádat rodinné kino doma. Stačí si vybrat oblíbený film, poskládat pohodlná místa a užívat si filmový zážitek. Pro výběr filmů pro děti doporučujeme web Common Sense Media, který poskytuje informace o obsahu filmů od žánru po obtížnost a vhodnost pro děti různého věku.

Hry a aktivity uvnitř

Během deště lze hrát spoustu her a aktivit uvnitř. Například deskové hry, puzzle, stavět pevnosti z dek a polštářů, číst knihy nebo tvořit kaligrafii. Pro inspiraci a tipy na hry pro děti se můžete podívat na stránku Mykidstime.

Plavání

Plavání je skvělá aktivita pro deštivý den. Vydejte se s dětmi na bazén, kde si mohou užít vodu, skoky do vody nebo sáňkování na skluzavce do bazénu. Pro informace o bazénech a jejich otevírací době se můžete podívat na stránku Swimmer’s Guide.

Pecení a vaření

Připravte si s dětmi oblíbené jídlo nebo dezert. Pecení a vaření je nejen zábavné, ale také učí děti o potravinách a přípravě jídla. Pro recepty a návody na výrobu dortů, koláčů a dezertů se můžete podívat na stránku MyRecipes.

Cvičení a tanec

Během deštivých dnů není třeba zanedbávat pohyb. S dětmi si zorganizujte lekci cvičení nebo společné tancování. Pro výběr vhodných cviků a lekcí můžete navštívit stránku YouTube, kde najdete spoustu videí na různá témata a úrovně.

Deštivé dny nemusí být nudné dni, některé z těchto tipů by mohly být pro vás a vaše děti příjemnou zábavou. Tak s čím začnete?

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Vyhněte se nudě: Co dělat s dětmi během deštivých dnů

1. Tvoření uměleckých děl

Děti mohou vytvářet různá umělecká díla jako malování, kreslení, modelování z hlíny nebo tvoření z papíru. Vytvořené dílo pak mohou prezentovat rodině nebo dát jako dárek.

2. Deskové hry

Deštivý den je skvělou příležitostí hrát deskové hry jako šachy, dámu, karetní hry a podobně. Děti si mohou vyzkoušet nové hry a zlepšit své strategické a logické schopnosti.

3. Příprava jídla

Společné vaření nebo pečení je skvělou zábavou nejen pro děti, ale i pro dospělé. Děti si mohou vyzkoušet nové recepty a naučit se nové dovednosti v kuchyni.

4. Pohádky a knihy

Deštivý den je také vynikající příležitostí k přečtení knihy nebo poslechu pohádek. Společně si mohou vybrat knihu, kterou budou číst a následně si navzájem vyprávět příběhy.

5. Indoor sporty

Deštivý den nemusí znamenat, že se nelze hýbat. Děti si mohou zahrát různé indoor sporty jako badminton, stolní tenis, bowling nebo tančit na hudbu.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší

Zábava uvnitř

Když prší, můžete s dětmi hrát deskové hry, skládat puzzle, číst knihy nebo se společně podívat na oblíbený film. Další možností jsou výtvarné aktivity, jako například malování nebo tvoření z modelovací hmoty.

Návštěvy muzeí a výstav

Pršení je také skvělou příležitostí pro návštěvu muzeí a výstav. Mnoho muzeí nabízí interaktivní expozice pro děti, které je nejen pobaví, ale i poučí.

Bowling či kulečník

Když už jsou děti unavené z hraní deskových her a malování, můžete je vzít na bowling nebo kulečník. Tyto aktivity jsou vhodné pro starší děti a teenager-y.

Outbound link:

Chcete-li se dozvědět více o dalších aktivitách pro děti, navštivte prosím stránku na Wikipedii.

pro děti

Vyhněte se nudě: Co dělat s dětmi během deštivých dnů

 • Zahrát deskové hry
 • Připravit si oblíbený pokrm společně
 • Zkusit novou hru v kuchyni s ingrediencemi
 • Nakreslit nebo namalovat své oblíbené postavy
 • Zahrát si na divadlo a vytvořit společně příběh
 • Hledat poklady ve svém domě a tvořit z nich kolekce
 • Nakupovat online a vytvořit si outfit dle vlastního návrhu
 • Prozkoumat novou knihu společně a vytvořit si vlastní verzi příběhu

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJaké jsou příznaky těhotenství po menstruaci?.
Další článekDětská dřevěná flétna – proč je skvělým hudebním nástrojem pro malé děti
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno