DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Výlety v okolí Itálie se dětmi: Kde najít nejzajímavější destinace

Hledáte ideální dovolenou pro sebe a svou rodinu s malými dětmi? Itálie nabízí mnoho zajímavých míst, kam se můžete vydat a prožít nezapomenutelné chvíle společně se svými ratolestmi. V této příručce vám představíme nejzajímavější destinace, kam se můžete vydat na výlety v okolí Itálie.

Pro začátek doporučujeme návštěvu města Benátky, které se nachází na severu Itálie. Plavba malým člunem po Benátských kanálech je zážitek, který rozhodně nezapomenete. Pro děti jsou určené speciální okruhy, na kterých se mohou dozvědět o historii města a jeho památkách.

Další skvělou destinací pro rodiny s dětmi je město Řím, kde se můžete vydat na prohlídku památek jako Colosseum, Pantheon nebo Vatikán. Pro děti je zde připraveno mnoho interaktivních her a programů, které jim pomohou lépe pochopit historii Říma a jeho památek.

Pokud máte rádi vodu, určitě navštivte město Neapol, které se nachází na jihu Itálie. Zde se můžete vydat na plavbu kolem ostrova Capri, prohlédnout si místní krátery sopky Vesuv nebo se vydat na výpravu do podzemí Neapole, kde se skrývají fascinující archeologické nálezy.

Posledním tipem na výlet s dětmi je návštěva města Florencie, které je proslulé svými uměleckými památkami, jako je například Galerie Uffizi. Pro děti zde existují speciální programy, které jim ukážou, jak se staří mistři učili kreslit a malovat.

Záleží jen na vás, kterou destinací si pro svůj rodinný výlet do Itálie vyberete. Určitě si ale pamatujte, že Itálie je země s mnoha krásami, které stojí za to objevovat a prožívat společně s vašimi blízkými.

děti
Výlety v okolí Itálie se dětmi: Kde najít nejzajímavější destinaceNejlepší výlety v okolí Itálie pro rodiny s dětmi

Itálie je krásná a fascinující země, kterou si zamilujete i s vašimi dětmi. Má mnoho krásných míst, kde můžete strávit nezapomenutelnou dovolenou. Zde jsou nejzajímavější destinace, které byste neměli minout při cestování v okolí Itálie s vaší rodinou.

Jezera Como, Maggiore a Lugano

Jezera Como, Maggiore a Lugano jsou krásným místem k návštěvě s rodinou. Můžete se projet na parníku, vyzkoušet si windsurfing, koupání a mnoho dalšího.

Zdroj: viator.com

Cinque Terre

Cinque Terre je malá oblast na Ligurském pobřeží, která je obestřena neuvěřitelně krásnými plážemi, skalami a klifami. Můžete se zde projít krásnými vesničkami a objevovat skryté kouty spolu s vaší rodinou.

Zdroj: cinqueterre.com

Pompeje a Vezuv

Pompeje a Vezuv jsou fascinujícím místem s bohatou historií. Můžete se projít archeologickým parkem a získat zajímavé informace o této velké erupci. Určitě tuto destinaci nevynechávejte.

Zdroj: planetware.com

Toskánsko

Toskánsko je místem plným výjimečné přírody. Můžete zde navštívit krásné vesnice, zahrady a pláně obklopené vinohrady. Toskánsko je také proslulé jídlem a kulturním dědictvím.

Zdroj: visittuscany.com

Řím

Řím je město, které musíte vidět, pokud máte rádi historii a památky. Můžete zde navštívit Vatikán, Koloseum, Forum Romanum a mnoho dalšího. Pro děti jsou zde zajímavé i některé muzea.

Zdroj: rome.net

Doufáme, že vám náš seznam nejzajímavějších destinací v okolí Itálie při cestování s dětmi pomůže sestavit plán na váš nejlepší výlet. Buďte připraveni na nezapomenutelné zážitky a cestujte s úsměvem na tváři!


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Výlety v okolí Itálie se dětmi

Kde najít nejzajímavější destinace?

Pokud hledáte nejzajímavější destinace pro výlety v okolí Itálie se svými dětmi, můžete začít těmito tipy:

Řím: Řím je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Evropě a nabízí mnoho zajímavostí pro děti všech věkových kategorií. Můžete navštívit Colosseum, Vatikán, Fórum Romanum a mnoho dalších historických památek.

Florence: Pokud máte rádi umění a historii, určitě navštivte Florencii. Můžete navštívit Uffizi Gallery, katedrálu Santa Maria del Fiore a Ponte Vecchio.

Benevento: Toto italské město nabízí mnoho zajímavostí pro děti, včetně středověkého hradu a obřího labyrintu.

Neapol: Neapol je známý pro svou pizzu, ale také nabízí mnoho kulturních památek, jako například Pompeje a Vesuv.

Tyto a mnoho dalších destinací najdete v okolí Itálie s mnoha možnostmi zábavy pro celou rodinu!

dovolená

Dovolená s dětmi v Itálii

Proč vyrazit na dovolenou s dětmi do Itálie?

Itálie je dokonalým místem pro rodinnou dovolenou, plnou slunce, moře a historických památek. Dovolená s dětmi v Itálii nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu. Děti se mohou vyřádit na pláži nebo si užívat atrakce v nejrůznějších zábavních parcích.

Nejlepší destinace pro rodinnou dovolenou v Itálii

Itálie nabízí mnoho destinací vhodných pro rodiny s dětmi. Mezi nejoblíbenější patří Rimini, které nabízí nejen slavnou pláž, ale i mnoho aktivit pro děti. Další zajímavé destinace jsou Bibione, Caorle a Lido di Jesolo, které jsou vhodné pro rodiny s menšími dětmi.

Zajímavosti pro děti v Itálii

Itálie nabízí mnoho zajímavých míst, které si mohou děti užít. Mezi nejpopulárnější patří zábavní parky Gardaland a Mirabilandia, stejně jako akvaparky a plavecké bazény. Děti si také mohou užít jízdu na koni nebo si prohlédnout různé historické památky.

Pokud hledáte dokonalé místo pro dovolenou s dětmi v Itálii, neváhejte a vydejte se na slunečné pobřeží.

Další informace o Itálii.

pro děti

Výlety v okolí Itálie se dětmi

• Objevování památek ve městech Florencie, Řím a Benátky

• Projížďky lodí v přístavu v Neapoli

• Návštěva vesničky Alberobello, kde mohou děti vidět tradiční kulturní stavby trulli

• Prozkoumání kanálů v Benátkách a plavby gondolami

• Cestování vlakem z Cervie do Bergama, aby děti mohly vidět krásné alpské prostředí

• Návštěva archeologických nalezišť v Pompejích a Herculaneu

• Procházky na pláži v okolí Neapole a Sorrenta

• Prohlídka historických zámků v Toskánsku

• Návštěva parků vodních atrakcí Acquafan a Mirabilandia

• Výlet na sopku Etna na Sicílii

• Návštěvy italských měst jako je Verona, Turín, Milán a Bologna

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak nahradit plyšové hračky ekologicky a udržitelně?
Další článekŠkola pro psy – Jak vybrat tu správnou pro vašeho psa.
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno