Vynikající nápady pro rodinnou zábavu během deštivého dne

Vynikající nápady pro rodinnou zábavu během deštivého dne

Během deštivých dnů se rodina často musí spoléhat na vlastní kreativitu, když jde o zábavu. Vynikající nápady mohou být klíčem k dosažení skvělého dne plného smíchu a zábavy. Zde jsou některé skvělé nápady, které můžete vyzkoušet v obývacím pokoji:

 • Hry deskové hry – scrabble, monopol, člověče nezlob se, dáma, šachy a další
 • Vytvářejte originální kreativní projekty – malba papíru, modelování hlíny, vázání náramků atd.
 • Kniha s recepty pro sladkosti – pečení cukroví, koláče, bábovky, a další dezerty.
 • Hrajte deskové hry – scrabble, monopol, člověče nezlob se, dáma, šachy a další
 • Podívejte se na oblíbené filmy nebo seriály – Netflix a Youtube umožňují přehrát neomezené množství filmů a seriálů v pohodlí vašeho domova.
 • Udělejte si piknik na rohoži – Pokud máte dostatek místa v obývacím pokoji, můžete si připravit piknik na rohoži plný lahodného jídla a nápojů.

Zkrátka, během deštivých dnů nevzdávejte se zábavy. S trochou kreativity a úsilí je možné si užít skvělý den s rodinou.


děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Vynikající nápady pro rodinnou zábavu během deštivého dne

Kreativní hry a aktivity

Pokud přemýšlíte, co dělat během deštivého dne s rodinou, proč nezkusit nějaké kreativní hry a aktivity v interiéru?

Jedna možnost je vytvořit si vlastní deskovou hru. Nechte každého člena rodiny vymyslet pravidla hry, navrhnout figurky a vytvořit herní plán. Poté se snažte vyhrát a užijte si skvělou zábavu.

Pokud je ve vaší domácnosti nějaké malé dítě, můžete společně vytvořit papírové kreatury. Stačí si vzít papír, štětce a maličkosti, jako jsou gumičky, klipky, lepicí páska a pár hlaviček. Pomocí těchto materiálů vytvořte svou vlastní zábavnou papírovou postavu.

Soutěže a kvízy

Soutěže a kvízy jsou skvělým způsobem, jak si užít deštivý den s rodinou. Můžete vyrobit vlastní kvízy, nebo využít živé kvízy, které najdete na internetu.

Jedna z možností může být soutěž ve vaření. Vyberte si jídlo, pro které máte suroviny a soutěžte v tom, kdo dokáže vařit nejlepší jídlo. Nechte ostatní členy rodiny ochutnat a rozhodnout, kdo vyhrál.

Pokud preferujete kvízy, zkuste vygooglit nějaké zábavné kvízy pro celou rodinu. Můžete si vybrat kvízy na téma, jako je geografie, sport, film, hudba a mnoho dalšího.

Pokročilé volby pro rodinnou zábavu

Pokud hledáte větší a náročnější projekty během deštivého dne, možností je mnoho.

Například, můžete se pustit do výroby vlastního domácího kina. Zavěste bílou plachtu na zeď a najděte projektor, který vám umožní promítat filmy přímo na plátno. Poté stačí jen vybrat skvělý film pro celou rodinu a užít si kinematografický zážitek, jako byste byli v kině.

Pokud rádi trávíte čas venku, ale počasí vám nedovoluje, můžete si vytvořit vlastní minigolf. Nepotřebujete závody golfu, stačí jen pár předmětů, jako jsou lahve a koše na odpadky, a můžete si udělat svůj vlastní minigolfový areál.

Zdroj: https://www.parents.com/fun/activities/indoor/

Tak doufáme, že tyto nápady vám pomohou najít způsoby, jak užít si rodinnou zábavu během deštivých dní, což vás bude bavit a pocitově spojuje jako rodinu.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Vynikající nápady pro rodinnou zábavu během deštivého dne

1. Vytvořte vlastní kino

Zavřete žaluzie, nakrájejte popcorn a připravte oblíbené nápoje. Pak jen vyberte film, který se vám líbí a určitě se budete mít skvěle!

2. Hrát deskové hry

Přineste ven všechny deskové hry a založte velký turnaj! Můžete hrát i kartové hry, jako jsou poker nebo kanasta.

3. Připravte si soutěže

Můžete si připravit soutěže jako například plivení vodními balónky, zdolání překážkové dráhy v obývacím pokoji nebo závod na koloběžkách v garáži.

4. Učte se nové věci

Zkuste se naučit něco nového, například vaření, malování nebo tanec.

5. Zápas v MARIO kart

Zahrajte si oblíbenou hru jako je MARIO kart, kterou najdete na vaší herní konzoli. Soutěžte proti sobě, nebo se rozdělete do týmů.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi, když prší?

Hry a aktivity v domě

Když se venku válí déšť, může být náročné najít zábavu i pro nejmladší členy domácnosti. Pokud nechcete, aby se vaše děti bezmyšlenkovitě uchylovaly k mobilním telefonům nebo televizi, zkuste s nimi hrát deskové nebo karetní hry. Můžete také vytvořit malou soutěž, kdo z vás dokáže postavit nejvyšší věž z kostek. Pokud vám bude chybět pohyb, zkuste tancovat nebo cvičit doma.

Návštěva knihovny

Další možností, jak zpříjemnit deštivý den s dětmi, je navštívit knihovnu. Děti si tam mohou vybrat oblíbenou knihu a nechat se unést do světa fantazie. Knihovny často také pořádají pro děti různé akce, jako jsou například besedy s autory nebo příběhové hodiny.

Návštěva muzea nebo výstavy

Pokud vás i vaše děti zajímají umělecká díla nebo historie, můžete zajít do muzea nebo na výstavu. Děti se tak mohou naučit něco nového a rozbouřit svou kreativitu.

Outbound link:

Pokud byste chtěli zjistit více o možnostech, co dělat s dětmi v deštivém počasí, navštivte stránku věnovanou dlouhým klíčovým snímkům na Wikipedii.

pro děti

Vynikající nápady pro rodinnou zábavu během deštivého dne

 • Vytvořit vlastní herňu v obývacím pokoji
 • Připravit si oblíbené deskové hry a společenské hry
 • Zorganizovat filmový maraton s oblíbenými filmy a pohoštěním
 • Udělat si domácí jídlo a pečivo společně jako rodina
 • Vyfotit se a vytvořit vlastní fototapetu nebo fotoknihu
 • Zapojit se do online kvízů a her pro rodiny
 • Vytvořit si vlastní dešťový den plný her a aktivit

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno