Zábavné hry pro děti v 18 měsících a jejich vliv na rozvoj

Zábavné hry pro děti v 18 měsících a jejich vliv na rozvoj

Pro děti ve věku 18 měsíců jsou hry klíčovou součástí jejich vývoje a růstu. Zábavné hry pomáhají dětem rozvíjet své dovednosti a schopnosti prostřednictvím interakce a zábavy.

Pravidelné hraní her v tomto věku má pozitivní vliv na motorický vývoj, kognitivní schopnosti a sociální interakce dětí. Dítě se při hrách učí soustředit, řešit problémy, rozvíjet svou fantazii a kreativitu. Hry také přispívají k rozvoji jemné a hrubé motoriky dítěte.

Klíčovou částí zábavných her pro děti v tomto věku je interakce s rodiči. Rodiče mohou být aktivním spoluhráčem a pomáhat dítěti pochopit pravidla a cíle hry. Tím se vytváří pocit bezpečí a důvěry mezi dítětem a rodiči, což je důležité pro jejich emocionální vývoj.

Existuje mnoho typů zábavných her pro děti v 18 měsících, jako jsou skládanky, hry s malováním, hry s hudebními nástroji nebo zvířaty a jednoduché hádanky. Důležité je vybírat hry, které jsou vhodné pro věk dítěte, aby se cítilo komfortně a zároveň bylo výzvou.

Zábavné hry pro děti v 18 měsících mají mnoho přínosů pro jejich celkový vývoj. Tyto hry pomáhají dětem rozvíjet dovednosti, učit se novým věcem a zlepšovat svou schopnost komunikace s okolím. Pravidelné hraní her je proto důležitou součástí péče o děti v tomto věku.


děti


Zábavné hry pro děti v 18 měsících a jejich vliv na rozvoj

Zábavné hry pro děti v 18 měsících a jejich vliv na rozvoj

Důležitost her v životě dítěte

Hry jsou pro děti významným prostředkem k učení a rozvoji dovedností. Zvláště v období raného věku je nutné poskytnout dítěti vhodné hry, které ho budou stimulovat a podporovat v jeho fyzickém, kognitivním a emocionálním růstu.

Vhodné hry pro děti v 18 měsících

Ve věku 18 měsíců se děti začínají aktivněji snažit pohybovat a objevovat své okolí. Některé vhodné hry, které můžete s dítětem hrát, zahrnují:

  • Montáže a skládání jednoduchých stavebnic
  • Hraní s míčem nebo plyšovými hračkami
  • Skákání po plochách nebo obručích
  • Hraní si s vodou a pískem

Vliv her na rozvoj dítěte

Pravidelné hraní těchto her má pozitivní vliv na rozvoj dítěte. Skrze hry si děti procvičují jemnou motoriku, koordinaci, koncentraci a také se učí komunikovat a sdílet s ostatními.

Zdroje:


NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Zábavné hry pro děti v 18 měsících

Jaké hry jsou vhodné pro děti v 18 měsících?

Ve věku 18 měsíců se děti začínají aktivněji pohybovat a objevovat svět kolem sebe. Hry, které vyžadují fyzickou aktivitu, jsou v této fázi velmi vhodné. Například hra na schovávanou, házení míčků, chůze po rovnovážné laťce nebo stavění věží jsou skvělým způsobem, jak podporovat jejich motorický vývoj.

Proč jsou hry důležité pro rozvoj dítěte v 18 měsících?

Hraní her je pro rozvoj dítěte v této fázi velmi podstatné. Pomáhá dětem rozvíjet své motorické dovednosti a koordinaci. Hry také posilují jejich schopnost komunikace a sociálních interakcí s ostatními. Navíc, hraní her pomáhá dětem chápat a pochopit koncepty jako jsou barvy, tvary a čísla.

Co ještě mohu udělat pro podporu rozvoje mého dítěte v 18 měsících?

Kromě hraní her můžete aktivně podporovat rozvoj svého dítěte v 18 měsících i jinými způsoby. Přečtěte jim pohádky, zpívejte s nimi písničky nebo se společně malujte. Rovněž je důležité, abyste jim poskytli dostatek příležitostí ke kreativitě a objevování prostředí kolem sebe.

žena

Co umí dítě v 18 měsících

Vývoj dítěte v 18 měsících

Dítě ve věku 18 měsíců dosahuje významných milníků ve svém vývoji. Nyní je schopno provádět řadu nových dovedností a objevovat své okolí.

Jazykové dovednosti

V tomto věku dítě začíná rozumět slovům a jednoduchým větám. Může poznávat a pojmenovávat základní objekty a znaky. Některé děti vytvářejí své první jednoduché věty a snaží se komunikovat jednoduchými slovními projevy.

Pohybové schopnosti

V 18 měsících dítě již samostatně chodí a je schopno překonávat překážky. Běhá, plazí se a leze. Může házet míč a snažit se chytit ho zpět. Zlepšuje svou jemnou motoriku a začíná cvičit psaní prvních tahů nebo kreslení jednoduchých čar.

Sociální interakce

Dítě v tomto věku se začíná aktivně zapojovat do her s vrstevníky. Je zvídavé a snaží se napodobovat chování dospělých. Začíná se učit sdílet hračky a projevovat empatické chování.

Abyste se dozvěděli více o vývoji dětí, navštivte tuto stránku na Wikipedii.


pro děti

Zábavné hry pro děti v 18 měsících a jejich vliv na rozvoj:

– Hry jsou důležité pro rozvoj dítěte v 18 měsících.
– Hry pomáhají dítěti vyvíjet motoriku a koordinaci.
– Děti se při hrách učí nové dovednosti a zkoumají svět kolem sebe.
– Hraní her podporuje dětskou kreativitu a představivost.
– Interakce s ostatními dětmi při hrách pomáhá dítěti rozvíjet sociální dovednosti.
– Hraní her je také zábavným způsobem, jak si dítě užít čas s rodiči nebo prarodiči.
– Některé vhodné hry pro děti v 18 měsících zahrnují skládání puzzle, hraní s míčem, tvoření z plastelíny nebo stavění věží z kostek.
– Rozmanitost her je důležitá pro předcházení nudě a podporování zájmu dítěte.
– Zábavné hry jsou důležitou součástí dětského vývoje v tomto věku a měly by být podporovány.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak si užít dovolenou s dětmi u moře s aquaparkem za každého počasí?☀️
Další článekJak čistit plyšové hračky: Praktický průvodce pro rodiče
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno