DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Zajímavá místa pro klidnou dovolenou u moře s dětmi v ČR i v zahraničí

Hledáte místo pro klidnou dovolenou u moře s dětmi, které Vám umožní užít si společné chvíle plné relaxace a zábavy? Nebojte se, máme pro Vás pár tipů jak strávit pohodové letní dny s rodinou.

V České republice můžete využít čisté a krásné pláže Severního moře, jako třeba Duhová pláž v Máchově jezeře nebo Stříbrné písky v Karlovarské oblasti. Pokud máte rádi spíše klidnější místa, velmi oblíben je areál Ostrova v Rabštejně nad Střelou s vlastním jezerem, venkovním bazénem a hřištěm pro děti.

Pokud preferujete cestování do zahraničí, lákají Vás především krásné pláže Chorvatska nebo řeckých ostrovů, jako například Kréty, Kosu, Rhodu, Korfu nebo Zakynthosu. Vysokou popularitu získal rovněž pobřežní resort Costa Brava v severovýchodní části Španělska, který nabízí mnoho aktivit pro dospělé i děti, jako jsou vodní parky, akvária a zoologické zahrady.

Náš tip pro klidnou dovolenou jsou ale i menší, méně známé lokality, které nabízí spoustu zábavy a her pro celou rodinu, jako třeba Algarve v Portugalsku, Salento v Itálii, Aarhus v Dánsku nebo Krakov v Polsku.

Neváhejte využít naše tipy a plánujte s dětmi úžasnou dovolenou u moře.

děti
Zajímavá místa pro klidnou dovolenou u moře s dětmi v ČR i v zahraničíZajímavá místa v ČR

1. Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou je oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi. Kromě možnosti koupání v přehradním jezeře nabízí také aktivní dovolenou – cyklotrasy, turistické stezky, běžecké trasy a mnoho dalšího. Určitě navštivte lanový park Lipno Treetop Walkway, kde si děti užijí nejen adrenalinové zážitky, ale také se dozví mnoho zajímavých informací o místní fauně a flóře.

2. Ostrov u Macochy

Malebné městečko Ostrov u Macochy se nachází poblíž Moravského krasu. Máte tu možnost ubytovat se v rodinných penzionech, kde jsou k dispozici dětské koutky, venkovní hřiště a další vybavení pro děti. V blízkosti se nachází Aquapark Vyškov, kde si děti užijí nejen koupání, ale také mnoho dalších atrakcí.

Zajímavá místa v zahraničí

1. Jesolo, Itálie

Jesolo je oblíbeným letoviskem u Jaderského moře. Pláže jsou zde široké a písčité, což děti určitě ocení. K dispozici jsou také sportovní aktivity, jako je windsurfing, tenis, golf a další. V blízkosti se nachází také mnoho zábavních parků, jako je například Aqualandia.

2. Lloret de Mar, Španělsko

Lloret de Mar je oblíbené letovisko na pobřeží Katalánska. Pláže jsou zde krásné, čisté a vhodné i pro děti, jelikož jsou pozvolné. V Lloretu se nachází mnoho zábavních parků a akvaparků, jako je například Water World nebo Gnomo Park. Pro dospělé je zde též mnoho barů, klubů a restaurací.

Souhrn

Pokud hledáte místa, kde si s dětmi užijete klidnou dovolenou u moře, můžete zvolit jak destinace v ČR, tak v zahraničí. V ČR se určitě vyplatí navštívit Lipno nad Vltavou nebo Ostrov u Macochy. V zahraničí jsou zase oblíbené italské letoviska jako Jesolo a španělské Lloret de Mar. Každá z těchto destinací nabízí mnoho aktivit a zábavy pro celou rodinu. Tak neváhejte a vyrazte na zaslouženou dovolenou!


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Zajímavá místa pro klidnou dovolenou u moře s dětmi v ČR i v zahraničí

Plánujete dovolenou u moře s dětmi? Není nic lepšího, než si užít slunce, písek a mořské vlny s rodinou. Pokud ale hledáte klid a pohodu, neznamená to, že musíte rezervovat luxusní hotel na konci světa. I v České republice a v zahraničí najdete několik skvělých míst, kde si můžete užít bezpečnou a klidnou dovolenou u moře.

Česká republika

Pokud hledáte klidné místo v České republice, kde si můžete užít moře s dětmi, doporučujeme vyzkoušet třeba:

 • Máchovo jezero – v létě se zde můžete koupat a užívat si sportovní aktivity.
 • Luční rybník – malé jezero nedaleko Brna, ideální pro dětskou dovolenou.
 • Vranovská přehrada – voda v přehradě je čistá a hezké pláže jsou vhodné pro rodiny s dětmi.

Zahraničí

Pokud hledáte místo mimo Českou republiku, kde si můžete s dětmi užít klidnou dovolenou u moře, doporučujeme třeba:

 • Krk – ostrov v Chorvatsku, kde si můžete užít klid a relaxaci na mnoha plážích.
 • Calvi – krásné městečko na Korzice, kde najdete krásné pláže a spoustu možností pro rodinnou rekreaci.
 • Costa del Sol – slunné pobřeží v Andalusii ve Španělsku, kde si užijete klidu na malých plážích i velkých lázeňských komplexech.

dovolená

Klidná dovolená u moře s dětmi

Klidná dovolená u moře s dětmi

Kde jet na klidnou dovolenou u moře s dětmi?

Pokud chcete strávit klidnou dovolenou u moře s dětmi, můžete vyrazit na chorvatské ostrovy jako je Vis, Korčula nebo Lastovo. Tyto ostrovy jsou méně turisticky vyhledávané a nabízejí klidné pláže a nádherné přírodní scenérie.

Co dělat na klidné dovolené u moře s dětmi?

Na klidné dovolené u moře s dětmi můžete podnikat výlety do okolí, navštívit místní památky a zajímavá místa. Děti si užijí koupání v moři, stavění pískových hradů na pláži a prozkoumávání místní přírody.

Pro více informací o chorvatských ostrovech se můžete podívat na Wikipedii.


pro děti

Zajímavá místa pro klidnou dovolenou u moře s dětmi v ČR i v zahraničí:

 • Krkonoše Mountains – ČR
 • Šumava National Park – ČR
 • Makarska Riviera – Chorvatsko
 • Lachtal – Rakousko
 • Ischia – Itálie
 • Istria – Chorvatsko
 • The Algarve – Portugalsko
 • Capri – Itálie
 • Costa Brava – Španělsko
 • Brela Beach – Chorvatsko

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekKreativní hudební terapie pro rodiče s dětmi: Dřevěný bubínek jako nástroj pro zlepšení komunikace.
Další článekLuxusní zážitky s dětmi v Abú Dhabí☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno