DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Zanzibar jako rodinná destinace: Tipy na aktivity pro děti

Zanzibar je ideálním místem, kam můžete odjet na dovolenou s celou rodinou. Kromě krásných pláží a azurového moře nabízí Zanzibar také mnoho aktivit, které jsou vhodné pro malé i velké děti. Zde jsou některé z těch nejlepších tipů na aktivity pro děti:

Safari Blue – Vydejte se s celou rodinou na výlet lodí podél zanzibarského pobřeží a navštivte ostrůvky, kde budete moct pozorovat delfíny a želvy. Poté můžete vyskákat do krásného moře, prozkoumat podvodní svět a ochutnat místní kuchyni.

Průvodce zanzibarských koček – Pro děti, které milují zvířata, je výlet s průvodcem zanzibarských koček tou nejlepší volbou. Procházka ulicemi Stone Townu s množstvím kočičích mazlíčků je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Chuchichasi hřiště – Pokud hledáte místo, kde si mohou děti dobře zahrát, Chuchichasi hřiště v Stone Townu je tou nejlepší volbou. Toto moderní hřiště nabízí hry jako jsou rope fun, bungee trampolína a klouzačky pro děti všech věkových kategorií.

Jambiani Butterfly Centrum – V Jambiani Butterfly Centru mohou děti sledovat vývoj motýlů a učit se o ekosystému Zanzibaru. Toto centrum se nachází na krásné zahradě a kromě motýlů zde můžete vidět také mnoho dalších druhů hmyzu.

V Zanzibaru jsou další aktivity, které jsou určeny pro děti, jako je návštěva zanzibarského trhu, plavání s delfíny a mnoho dalších. Celá rodina se tedy určitě nudit nebude!

děti

Zanzibar jako rodinná destinace: Tipy na aktivity pro děti

Představení Zanzibaru

Zanzibar je africký ostrov ležící v Indickém oceánu, který patří ke státu Tanzanie. Ostrov je známý svými krásnými plážemi s bílým pískem a tyrkysovou vodou, ale také historickým městem Stone Town, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Doprava na Zanzibar a ubytování

Na Zanzibaru se můžete dostat letadlem z Tanzanie, kde se nachází největší letiště v Zanzibaru. Další možností je trajektem, ale pro rodiny s dětmi může být letadlo pohodlnější volbou.

Na Zanzibaru najdete řadu hotelů a resortů, které nabízejí pohodlné ubytování s plnou penzí. Pro rodiny s menšími dětmi doporučujeme ubytování v letoviscích na severu ostrova, jako je Nungwi nebo Kendwa, které mají mělčí vody a jsou vhodné pro koupání s dětmi.

Tipy na aktivity pro děti na Zanzibaru

 • Návštěva města Stone Town: Pro starší děti je návštěva historického města Stone Town skvělou volbou. Můžete si prohlédnout staré budovy plné historie, jako jsou paláce a pevnosti, a nakoupit tradiční zanzibarské suvenýry na místních tržištích.
 • Pláže: Zanzibar je známý svými krásnými plážemi s bílým pískem a tyrkysovou vodou, které jsou ideální pro koupání s dětmi. Na plážích najdete též několik vodních sportů, jako jsou potápění a šnorchlování.
 • Jozani Forest: Tento les, nacházející se na jihovýchodě ostrova, nabízí možnost vidět houby a endemickou faunu, včetně prasat nosorožců, koloběžek a zanzibarských kivijů.
 • Ostrov Mnemba: Perfektní pro rodiny s dětmi je také výlet na ostrov Mnemba, kde se můžete potápět a šnorchlovat v křišťálově čisté vodě a pozorovat podmořský život.
 • Delfíni: Na Zanzibaru máte příležitost vidět delfíny, můžete se připojit k výletu a pozorovat tyto okouzlující zvířata v přirozeném prostředí.

Závěr

Zanzibar je skvělou volbou pro rodiny s dětmi, protože nabízí mnoho atrakcí pro všechny věkové kategorie. S krásnými plážemi, historickými památkami a přírodním prostředím, které poskytuje mnoho zážitků pro celou rodinu.

Pokud plánujete výlet na Zanzibar, nezapomeňte si zabalit koupací soupravu a plážovou hračky pro děti, ale také lékárničku, abyste byli připraveni na případné malé úrazy.

Pro další tipy a informace o rodinných dovolených a aktivitách se podívejte na Family Vacation Critic, kde najdete mnoho užitečných informací a recenzí.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Zanzibar jako rodinná destinace: FAQs

1. Proč je Zanzibar vhodný pro rodiny s dětmi?

Zanzibar nabízí krásné pláže s měkkým pískem, teplé moře s korálovými útesy pro šnorchlování a potápění a mnoho historických památek, které mohou být zábavou pro celou rodinu. K dispozici jsou také různé aktivity pro děti, jako je plavání s delfíny, jízda na velbloudech nebo projížďka na lodi.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity pro děti na Zanzibaru?

Zajímavou aktivitou pro děti může být návštěva místního farmářského trhu, kde mohou vidět a ochutnat exotické ovoce, koření a další suroviny. Dále se dětem bude líbit projížďka na tradičním dřevěném plachetnici, tzv. dhau, kde mohou vidět mnoho ryb, mořských želv a husíkovců.

3. Existují nějaké kulturní aktivity pro děti na Zanzibaru?

Ano, na Zanzibaru jsou mnohé historické památky, jako je mešita a palác Beit al Sahel, které jsou vhodné pro děti. Také se dětem bude líbit návštěva místní vesnice a pozorování místních zvyklostí a tradic.

4. Jaké jsou nejlepší pláže pro rodiny s dětmi na Zanzibaru?

Nejlepší pláže pro rodiny s dětmi jsou pláže Bwejuu a Paje na jihovýchodě ostrova. Tyto pláže nabízejí měkký písek a klidné vody, kde se děti mohou bezpečně koupat a hrát.

5. Jakou dobu roku se doporučuje navštívit Zanzibar s dětmi?

Nejlepší dobu pro návštěvu Zanzibaru s dětmi jsou měsíce od června do září, kdy jsou nižší teploty a menší vlhkost vzduchu.

dovolená

Dovolená s dětmi Zanzibar – ideální volba pro rodinnou dovolenou

Proč si vybrat Zanzibar pro dovolenou s dětmi

Zanzibar je krásný ostrov ležící v Indickém oceánu. Jeho bílé písečné pláže a azurově modrá voda vás okouzlí hned na první pohled. Pro rodinnou dovolenou je Zanzibar skvělou volbou, protože nabízí mnoho aktivit pro děti i pro dospělé. Děti mohou například plavat s delfíny, prozkoumávat tropickou přírodu a ochutnávat exotické ovoce.

Tipy na rodinné aktivity na Zanzibaru

Pokud cestujete s dětmi na Zanzibar, můžete navštívit mnoho zajímavých míst. Například:

 • Chumbe Island Coral Park – rezervace korálových útesů
 • Jozani Forest – prales s místními opicemi
 • Zanzibar Butterfly Centre – motýlí farma

Všechna tato místa nabízejí možnost objevovat místní přírodu a naučit se něco nového.

Jak najít vhodné ubytování na Zanzibaru

Pro rodinnou dovolenou je nejlepší hledat ubytování v resortech, které nabízejí i dětský klub, bazén a další zařízení pro děti. Dobrou volbou může být například The Residence Zanzibar nebo Zuri Zanzibar.

Doufáme, že vás tento článek inspiroval k návštěvě krásného Zanzibaru s vašimi dětmi. Pokud chcete vědět více o této destinaci, můžete se podívat na stránky věnované Zanzibaru na Wikipedii zde.

pro děti

Zanzibar jako rodinná destinace: Tipy na aktivity pro děti

 • Krásné pláže s bílým pískem jsou ideální pro rodinné koupání a hraní si s dětmi.
 • Dovolená na Zanzibaru také zahrnuje možnost šnorchlování a pozorování tropických ryb.
 • Navštivte místní farmy a okusovačky koření, které se nacházejí přímo na ostrově.
 • Prozkoumejte Stone Town, což je jedno z nejvíce historických míst na Zanzibaru.
 • Doplňte své dobrodružství plavbou na tradičním dřevěném plavidle dhau a když budete mít štěstí, uvidíte delfíny.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno