Způsoby, jak přimět děti k vystoupení na veřejnosti s hrou na flétnu

Pokud máte dítě, které se učí hrát na flétnu, může být vystoupení na veřejnosti skvělým způsobem, jak posílit jeho sebevědomí a rozvíjet jeho hudební schopnosti. Nicméně, některým dětem může být nápad vystoupit na pódium před lidmi děsivý. Pokud se snažíte přimět vaše dítě k vystoupení na veřejnosti s hrou na flétnu, můžete zkusit několik způsobů, jak mu pomoci překonat strach a pocit nervozity.

1. Uchopte správný přístup

Nepokládejte nátlak na vaše dítě a nechte ho postupovat vlastním tempem. Ujistěte se, že si hra na flétnu užívá a že se s ní cítí pohodlně. Toho lze dosáhnout například tím, že mu umožníte volbu skladeb, které by se mu líbily a co by chtěl hrát. Pokud je dítě při vystoupení nervózní, podpořte ho a dejte mu pocit, že s ním stojíte.

2. Usilujte o pravidelnost a opakování

Při hře na flétnu zkušenost a cvičení hrají zásadní roli. Ujistěte se, že vaše dítě pravidelně trénuje a snažte se vytvořit pevný harmonogram, aby si hra na flétnu byla pro něho příjemným zážitkem.

3. Připravujte různé příležitosti pro vystoupení

Připravte pro vaše dítě různé příležitosti pro vystoupení na veřejnosti. Můžete například zařídit vystoupení pro přátelé a rodinu nebo ho přihlásit do soutěže pro mladé hudebníky. Díky tomu bude mít vaše dítě pocit, že jeho úsilí má význam a že se s jeho hrou na flétnu může ohromit ostatní.

Sledováním těchto způsobů, jak přimět děti k vystoupení na veřejnosti s hrou na flétnu, můžete vytvořit pozitivní a přijímající prostředí, ve kterém se vaše dítě může rozvíjet. A pokud bude mít víc a více zkušeností s vystoupeními, jeho sebevědomí se bude zvyšovat a bude se cítit komfortněji, když bude muset hrát v přítomnosti ostatních.

děti

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Způsoby, jak přimět děti k vystoupení na veřejnosti s hrou na flétnu

Úvod

Mnoho rodičů se setkává s problémem, jak přimět své děti k vystoupení na veřejnosti. Jednou z řešení je naučit je hrát na hudební nástroj jako je flétna. Zde vám přinášíme několik způsobů a rad, jak motivovat děti k vystoupení s flétnou před publikem.

1. Začněte cvičit s dětmi doma

Spolu s dětmi začněte cvičit na flétnu doma. Vytvořte si čas a prostor, kde se budete moci soustředit a trénovat. Pokud budete cvičit pravidelně, děti začnou cítit pokrok a tuto zkušenost získanou z hraní na flétnu mohou snadno přenést na vystoupení před publikem.

2. Usnadněte dětem přípravu na vystoupení

Děti často nevědí, jak se na vystoupení připravit a kdy si má připravit svůj nástroj. Pomozte dětem vytvořit rutinu a plánovat si čas na přípravu nástroje a na cvičení. Dále jim můžete pomoci s výběrem písně a sestavit tak program, který jim bude vyhovovat.

3. Zapojte děti do charitativních akcí

Děti se snadno zapojují do charitativních akcí a hraní na flétnu pro lidi, kteří potřebují pomoc, jim může dodat pocit, že dělají něco pro ostatní. Při vystoupení pro větší publikum si mohou zlepšit pódiovou praxi a získat další sebevědomí.

4. Dejte dětem nějakou odměnu

Při vystoupení před publikem můžete dát dětem nějakou malou odměnu za to, jak dobře vystoupili. Může to být třeba kapesné, oblíbený dezert nebo něco, co děti dlouho chtějí.

Závěr

Hraní na flétnu může být pro děti velmi bavící a motivující. Pomocí výše uvedených tipů a rad si s nimi samou výuku zjednodušíte a dodáte jim potřebné sebevědomí při vystupování před publikem se svými flétnami.

Zdroj: Verywell Family

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Způsoby, jak přimět děti k vystoupení na veřejnosti s hrou na flétnu

1. Podpora a povzbuzení

Důležitým prvkem, který může pomoci dětem se překonat a vystoupit před publikem je podpora a povzbuzení ze strany dospělých. Dětem dejte najevo, že věříte v jejich schopnosti a jste na jejich straně.

2. Zábavné cvičení

Opravdový talent se vyvíjí s praxí, proto děti motivujte k pravidelnému cvičení, tak aby hra na flétnu nebyla stereotypem a byla i zábavná. Například, můžete vyzkoušet hru na flétnu s dalšími dětmi, nebo jim dovolit hrát hudbu svého výběru.

3. Příprava na vystoupení

Při přípravě na vystoupení dejte dětem možnost si vybrat píseň, kterou budou hrát, to jim pomůže získat pocit kontroly a zlepší se jejich sebevědomí. Podpořte je také v tréninku artikulace a ve fyzičtějších aktivitách, jako jsou například cvičení dechu.

4. Malý krok po kroku

Pomalu ale jistě využijte každou možnost k prezentaci vystoupení, např. pro rodinu nebo na školní představení. Postupně se Vaše dítě naučí kontrolovat téměř každou situaci.

5. Písně, které děti motivují

Pro děti může být velmi motivující hrát písně, které mají rádi a se kterými se dokážou ztotožnit.

Naučte dítě hrát na flétnu bude pro ně jedinečný a hodně zábavný zážitek. S podporou, trpělivostí a konzistentními cvičeními, se dítě překoná své obavy a na vystoupení zahráje v klidu a s jistotou.

hudebni nastroje

Jak učit děti na flétnu

Začínáme s nákupem flétny

Pokud se rozhodnete učit dítě hrát na flétnu, je důležité si pořídit vhodnou flétnu. Doporučujeme vybírat flétny s výškovým rozsahem od C4 do C7, což odpovídá nejčastěji používanému typu fléten. Zároveň je třeba přihlédnout k velikosti flétny, aby byla přizpůsobena velikosti dítěte.

Učíme se držet flétnu

Jakmile máme flétnu, je třeba se naučit ji správně držet. Dítě by mělo držet flétnu především pravou rukou, zatímco levá ruka drží trubku. Správnou polohu rukou můžeme demonstrovat příkladem.

Začínáme s cvičením

Cvičení na flétnu by mělo být zpočátku lehké a postupně se zvyšovat obtížnost. Doporučujeme začít se cvičením na výdych a následně vdechem. Dítě by mělo také cvičit jednotlivé tóny a postupně se učit vrstvení jednotlivých tónů do melodie.

Outbound link

Pro více informací o učení na flétnu můžete navštívit stránku Flétna na Wikipedii. Na této stránce se dozvíte více o historii flétny, druzích fléten a také o technikách hry na flétnu.

pro děti

Způsoby, jak přimět děti k vystoupení na veřejnosti s hrou na flétnu

  • Pomocí motivace
  • Neutrální prostředí pro výuku
  • Trpělivost a podpora
  • Vytvoření soutěže nebo koncertu pro děti
  • Zpříjemnění učení pomocí her a soutěží

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak si plánovat dovolenou s dětmi v aquaparku u moře☀️
Další článekVýběr vhodného hraček pro 7měsíční děti
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno