DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

10 tipů pro dovolenou s dětmi na ostrově Corfu

Pokud plánujete dovolenou s dětmi na ostrově Corfu, rádi bychom vám poskytli 10 užitečných tipů, které vám pomohou plně si užít tento nádherný řecký ostrov s rodinou.

 1. Pláže pro děti: Vyberte si pláže s pozvolným vstupem do moře a plážovými službami vhodnými pro děti.
 2. Vodní aktivity: Vyzkoušejte různé vodní sporty a aktivity vhodné pro děti, jako je například šnorchlování nebo vodní lyžování.
 3. Procházky v přírodě: Prozkoumejte krásy ostrova pěšími túrami nebo jízdou na kole s dětmi.
 4. Navštivte historické památky: Objevujte starobylé ruiny a historické památky na ostrově, které jsou zároveň i edukační pro děti.
 5. Aktivity ve městě: Užijte si procházku po malebných uličkách města Korfu a vyzkoušejte tradiční řeckou kuchyni v restauracích.
 6. Botanická zahrada: Navštivte slavnou botanickou zahradu v Gouvie a poznávejte různé druhy rostlin.
 7. Výlety lodí: Užijte si výlety lodí a objevujte okolní ostrůvky a krásy jasného moře.
 8. Aquapark: Navštivte aquapark, kde se děti budou moci vyřádit na různých tobogánech a vodních atrakcích.
 9. Místní tradice: Zapojte se do místních festivalů a přehlídek, aby vaše děti poznaly místní kulturu a tradice.
 10. Koupání s delfíny: Zajděte na nezapomenutelný výlet lodí za delfíny, který zaručeně potěší celou rodinu.

Doufáme, že vám naše tipy poslouží při plánování rodinné dovolené na ostrově Corfu a že si ji plně užijete se svými dětmi!

děti

10 tipů pro dovolenou s dětmi na ostrově Corfu

Tipy pro dovolenou s dětmi na ostrově Corfu

1. Vyberte si vhodné ubytování

Při plánování dovolené s dětmi na ostrově Corfu je klíčové vybrat si ubytování, které zajistí pohodlí a bezpečnost pro vaši rodinu. Doporučujeme ubytování blízko pláže s možností využití dětských atrakcí.

2. Navštivte oblíbené pláže

Ostrov Corfu je známý svými krásnými plážemi. Doporučujeme navštívit pláže Glyfada, Sidari, Paleokastritsa a Dassia. Na těchto plážích najdete jemný písek, čistou vodu a mnoho aktivit pro děti.

3. Vyzkoušejte vodní sporty

Corfu je ideálním místem pro vyzkoušení různých vodních sportů. Například šnorchlování, windsurfing, vodní lyžování a mnoho dalších aktivit, které dětem zaručí zábavu a adrenalinový zážitek.

4. Prozkoumejte historická místa

Ostrov Corfu nabízí mnoho historických památek, které mohou být pro děti velmi poučné. Doporučujeme navštívit historické centrum města Korfu, Achilleion palác a pevnost Angelokastro.

5. Výlet lodí ke Kerkyře

Kerkyra, známá také jako Korfu město, je hlavním městem ostrova. Můžete si zde pronajmout loď a vydat se na výlet ke Kerkyře. Během cesty se dětem bude líbit pozorování ryb a mořských živočichů.

6. Užijte si rodinný piknik

Na ostrově Corfu jsou mnohá přírodní místa, která jsou ideální pro rodinný piknik. Můžete si vzít deku, jídlo a pití a strávit příjemný den na pláži nebo v parku s dětmi.

7. Vstup do Aquaparku

Aquapark Aqualand Corfu je ideálním místem pro celodenní zábavu s dětmi. Park nabízí skluzavky, bazény různých hloubek, vodní hrady a další atrakce, které potěší jak malé, tak i velké návštěvníky.

8. Plavba na výletní lodi

Dopřejte dětem nezapomenutelný zážitek a vydejte se na plavbu výletní lodí kolem ostrova Corfu. Během plavby budou moci pozorovat krásné pobřeží, skaliska a mořský život.

9. Výlet do botanické zahrady

Botanická zahrada na ostrově Corfu je jednou z největších v Evropě a nabízí bohatou sbírku rostlin. Pro děti je to skvělá příležitost se naučit něco nového o přírodě a její pestrosti.

10. Ochutnejte místní speciality

Při dovolené na ostrově Corfu nezapomeňte ochutnat místní gastronomii. Děti budou mít rády tradiční řecká jídla, jako jsou gyros, souvlaki, tzatziki a sladké moučníky jako baklava.

Těšíte se na dovolenou na ostrově Corfu s dětmi? Není se čemu divit! Tento ostrov nabízí skvělé možnosti pro zábavu, relaxaci i poznávání nových věcí. Držte se našich tipů a budete mít nezapomenutelnou dovolenou s celou rodinou.

Zde se můžete podívat na podobné tipy pro dovolenou s dětmi na ostrově Corfu z amerického zdroje.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

10 tipů pro dovolenou s dětmi na ostrově Corfu

1. Vyberte si vhodné ubytování pro rodiny s dětmi

Corfu nabízí mnoho ubytovacích možností, ale pokud cestujete s dětmi, je důležité vybrat si vhodné ubytování. Hledejte hotely nebo apartmány s dětským bazénem, hernou a atrakcemi přímo pro malé hosty.

2. Navštivte pláže s pozvolným vstupem do vody

Některé pláže na ostrově Corfu mají pozvolný vstup do vody, což je ideální pro rodiny s dětmi. Vyhněte se plážím s prudkým vstupem a vyberte si místa, kde se mohou vaše děti bezpečně koupat.

3. Vyzkoušejte rodinné vodní sporty

Corfu nabízí mnoho vodních sportů, které můžete vyzkoušet s dětmi. Od vodního lyžování po šnorchlování, každý člen rodiny si zde najde něco, co ho bude bavit.

4. Prozkoumejte historické památky

Corfu je plné historických památek, které mohou děti objevovat. Navštivte staré pevnosti, kláštery a archeologické naleziště, která vám pomohou lépe poznat historii tohoto krásného ostrova.

5. Využijte rodinné výlety

Korfu nabízí mnoho možností pro rodinné výlety. Projeďte se loďkou po okolních ostrovech, navštivte vodopády, procházejte se po horských stezkách nebo si užijte rodinný piknik v přírodě.

6. Navštivte akvaparky a zoo

Ostrov Corfu má několik akvaparků a zoologických zahrad, které jsou skvělými místy pro rodinnou zábavu. Ujistěte se, že využijete tuto příležitost a strávíte den plný zábavy s vašimi dětmi.

7. Objevte tradiční kuchyni

Vyzkoušejte tradiční korfiotskou kuchyni při večeři v některé z místních restaurací. Vaše děti si mohou vyzkoušet nová jídla a zároveň poznat místní kulturu.

8. Prozkoumejte přírodní krásy

Kromě nádherných pláží nabízí Corfu také krásné přírodní scenérie. Procházejte se v přírodní rezervaci nebo vydejte se na výlet do hor a obdivujte malebné výhledy, které ostrov nabízí.

9. Zúčastněte se tradičních oslav a festivalů

Corfu je známá svými tradičními oslavami a festivalem. Zjistěte, kdy se tyto události konají, a zúčastněte se jich s celou rodinou. Budete mít možnost vidět tradiční tance, poslechnout si místní hudbu a zažít autentické zážitky.

10. Nezapomeňte na bezpečnost

Při cestování s dětmi je důležité pamatovat na bezpečnostní opatření. Zkontrolujte, zda jsou pláže bezpečné pro děti, používejte opalovací krémy s vysokým faktorem ochrany a věnujte pozornost dopravním pravidlům při cestování po ostrově.

dovolená

Dovolená s dětmi na ostrově Corfu

Ostrov Corfu – ideální místo pro dovolenou s dětmi

Proč vybrat Corfu pro dovolenou s dětmi?

Dovolená s dětmi je vždy trochu náročnější, ale pokud si vyberete správné místo, může se stát zážitkem na celý život. Ostrov Corfu, ležící v Jónském moři, je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou.

Dětské aktivity a zábava na ostrově

Na ostrově Corfu najdete mnoho aktivit a zábavy pro děti všech věkových kategorií. Například zde můžete navštívit Aquapark Aqualand, který nabízí širokou škálu tobogánů a bazénů vhodných pro děti. Další možností je vyrazit na lodní výlet kolem ostrova, kde si děti budou moci vychutnat krásné výhledy a objevovat pobřeží.

Kvalitní ubytování s ohledem na potřeby dětí

Při výběru ubytování na ostrově Corfu se nemusíte bát nedostatku možností pro rodiny s dětmi. Mnoho hotelů a apartmánových komplexů nabízí speciální služby a vybavení pro děti. Patří sem například dětské hřiště, bazén určený pro nejmenší, či profesionální animační tým, který se o děti stará po celý den.

Zábava pro celou rodinu

Kromě dětských aktivit nabízí ostrov Corfu také mnoho atrakcí a zábavy pro celou rodinu. Můžete se vypravit do starobylého města Kerkira, kde objevíte úzké uličky, tradiční taverny a historické památky. Pro milovníky přírody doporučujeme návštěvu Paleokastritského kláštera a procházku po krásných plážích s tyrkysovou vodou.

Pro více informací o ostrově Corfu navštivte stránku Wikipedie.


pro děti

10 tipů pro dovolenou s dětmi na ostrově Corfu:

 • 1. Vyberte si vhodný ubytovací zařízení s ohledem na děti (např. s bazénem nebo blízkostí pláže).
 • 2. Navštivte Aquapark Aqualand, kde se děti budou moci vyřádit na skluzavkách a vodních atrakcích.
 • 3. Prozkoumejte pevnost Angelokastro a naučte děti o historii ostrova.
 • 4. Vezměte děti na pláž Glyfada, která je ideální pro rodiny s dětmi díky písku a pozvolnému vstupu do moře.
 • 5. Půjčte si rodinné kolo a projděte se po malebných cyklistických trasách na ostrově.
 • 6. Navštivte muzeum Achilleiona, kde se děti seznámí s historií a legendami spojenými se starověkou Řeckem.
 • 7. Zarezervujte si rodinnou plavbu na lodi a prozkoumejte okolní ostrovy a jejich krásy.
 • 8. Využijte možnosti výletu na koni a projděte se přírodou blízko pláží.
 • 9. Užijte si rodinný piknik v jednom z místních parků nebo na pláži.
 • 10. Nezapomeňte dětem ukázat místní tradiční řeckou kuchyni a vyzkoušejte některé typické pokrmy.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekSběratelství v digitální době: jak se proměňují sběratelské akce a výstavy
Další článekJak se chopit iniciativy a skončit vztah s milencem?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno