Pokud existuje něco, co internet miluje víc než cokoliv jiného, jsou to kočky. Přidejte malou kočku, dokonce nejmenší kočku, a to je zaručený virální příběh! Dovolte nám proto představit vám pana Peeblese, jednu z nejmenších a nejroztomilejších koček na světě!

Během rutinní návštěvy na farmě v Tazewell County, Illinois, aby očkovala psy, se veterinářka Donna Sassman setkala s něčím víc než čekala. Mezi novými koťaty bylo skryto velmi malé a zranitelné koťátko, které se muselo vyhýbat svým mnohem větším sourozencům. Dr. Sassman se obávala, jak si toto malé koťátko povede při boji o jídlo se svými sourozenci a navíc hrozil nebezpečí, že ho uloví místní puštíkovci.

Rozhodla se tedy převzít zodpovědnost a udělat vše pro to, aby ho zachránila ze zdánlivě beznadějné situace. Požádala majitele vrhu, zda si může vzít „odsouzeného“ a brzy ho měla pod svými křídly.

Zpět v bezpečí své kliniky Good Shepherd Veterinary Clinic v Pekinu, dr. Sassman mohla kočku pozorně prohlédnout a zjistila něco neobvyklého. Malý proužkovaný kocour na jejím stole nebyl novorozené koťátko, ale plně dospělý kocour odhadovaný na dva roky!

Tento drobný dospělý kocour vážil pouhých 2,8 liber a dr. Sassman mu dala jméno pan Peebles podle oblíbené figuríny z jejího oblíbeného dílu Seinfeld.

Pan Peebles měl celou řadu zdravotních problémů, které bylo třeba řešit. Dr. Sassman okamžitě podnikla kroky proti střevním červům, roztočům v uších a respirační infekci.

Po chvíli pan Peebles přibral 0,3 liber. To se nemusí zdát jako moc, ale pro tak malého tvora to byl významný pokrok!

Po pečlivé péči své nové majitelky se pan Peebles stal rezidentním kocourem kliniky, kde byl léčen, a stal se oblíbeným zvířetem všech zaměstnanců.

Svého nového kocoura si oblíbili i zákazníci kliniky a pan Peebles brzy získal status místní celebrity. V roce 2004 se manažerka kliniky Cathy Smith rozhodla udělat oficiální průzkum. Po hledání v Guinnessově knize rekordů bylo potvrzeno, že nikdy nebyla oficiálně zdokumentována menší kočka.

Po podání 10stránkové žádosti a souhlasu s podrobením se napřísným testům a ověřovacím protokolům dvou nezávislých veterinářů bylo potvrzeno, že pan Peebles je skutečně nejmenší kočkou, která kdy byla oficiálně zaznamenána. Pan Peebles byl 6,1 palce vysoký, od špičky nosu po špičku ocasu měřil 19,2 palce a vážil 3,1 liber!

Kromě své miniaturní postavy má pan Peebles ještě jednu vlastnost, kterou je jeho unikátní příběh. Ať už jde o tiskové články, knížky nebo webové stránky, má na svém kontě víc než někteří známí celebritní jedinci. Pan Peebles se objevil v publikacích jako National Geographic, National Enquirer a řada různých webových stránek po celém světě.

Jeho největší okamžikem byla návštěva New Yorku, kde byl hostem pořadu Good Morning America na televizní stanici ABC. Byl dokonce interviewován legendární Diane Sawyer.

Vedle své miniaturní postavy má pan Peebles ještě jedno představení – jeho účast v Good Morning America byla o minutu zkrácena kvůli zprávám o úmrtí Johnnyho Carsona.

Jejich zářezem do světových rekordů se pan Peebles stal nejen místní celebritou, ale i světovým fenoménem. I když velikost pana Peeblese je jedinečná, existují určité kočičí rasy, které jsou přirozeně menší než ostatní.

Předchozí článek43 Jména koček inspirovaná Harry Potterem
Další článek121 neuvěřitelných faktů o kočkách z různých částí světa
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno