Online psí škola v AKCI

5 základních příkazů, které by měl pes ovládat při výcviku

Výchova a trénink psa jsou velmi důležité pro jeho život a život v jeho okolí. Existuje mnoho příkazů, které by pes měl být schopen pochopit a vykonat, ale zde jsou základní pět.

Sedni – pes sedne na zemi se zadníma nohama narovnanýma a předníma nohama položenýma před sebe.

Lehni – pes padá a leží se zády na zemi se všemi čtyřmi nohama vystřelovat od těla.

Stůj – pes stojí v klidu bez pohybu.

Přivolání – pes běží k vám po vašem zavolání.

Vedle – pes běží na vaši stranu a stojí u vaší nohy.

psi vycvik

5 základních příkazů, které by měl pes ovládat při výcviku

1. Sedni

Prvním příkazem, který by měl pes ovládat, je sedni. Tento příkaz se učí poměrně snadno – pes by měl být nejprve přivolán ke svému majiteli, poté by měl být přikázán, aby si sedl. Pokud pes sedne, pochválena ho a odměňte ho něčím chutným.

2. Lehnout

Druhým příkazem, který by měl pes ovládat, je lehnout. Tento příkaz se také učí poměrně snadno – pes by měl být přivolán ke svému majiteli a poté by měl být přikázán, aby si lehnul. Pokud pes lehne, pochválte ho a odměňte ho něčím chutným.

3. K noze

Třetím příkazem, který by měl pes ovládat, je chodit po boku majitele. Přestože to může být těžké, pes by měl být učen chodit po boku bez tahání na vodítku. Majitel by měl chodit s psem po boku, složitě vzdát, nechat psa sednout a pak odejít o krok. Pokud pes chodí po boku, pochválíte ho a odměňte ho něčím chutným.

4. Zůstat

Čtvrtým příkazem, který by měl pes ovládat, je zůstat na místě, kde byl přivolán. Tento příkaz se učí pomocí postupného přibližování k velkému vzdálenosti mezi psem a majitelem. Pokud pes zůstane na místě, pochválit ho a odměňte ho něčím chutným.

5. Přivolání

Pátým a posledním příkazem, který by měl pes ovládat, je přivolání. Tento příkaz je často považován za nejdůležitější, protože může zachránit život psa. Pes by měl být vycvičen, aby si aportoval, což znamená, že přinese zpátky předmět, který mu byl vržen. Poté by měl být přivolán k majiteli. Pokud pes dobře přijede, pochválit ho a odměňte ho něčím chutným.

Relevantní odkazy

Pro více informací o výcviku psů doporučujeme následující odkazy:FAQ: 5 základních příkazů, které by měl pes ovládat při výcviku

1. K „sedni!“

Cvičení „sedni!“ je základem pro poslušnost psa. Tento příkaz by měl pes ovládat na jedno povel. Pes by se měl posadit okamžitě a zůstat v této pozici, dokud mu nedáte jiný příkaz.

2. K „fuj!“

To, aby pes nejedl ze země, je důležitou součástí jeho výcviku. Toho lze dosáhnout cvičením „fuj!“. Psi by měli okamžitě přestat jíst, když slyší tento příkaz.

3. K „při noze!“

„Při noze!“ je dalším důležitým příkazem pro poslušnost psa. To, aby pes šel u nohy, pomůže s jeho výchovou a zajišťuje, aby nevybočoval z trasy při procházkách.

4. K „lehnout!“

„Pokleknout!“ je dobré cvičení pro zlepšení poslušnosti psů. Tento povel by dovedl pes provést okamžitě a setrvat v této pozici, dokud mu nedáte jiný příkaz.

5. K „zem!“

„Při zemi!“ dokáže pes provést, když se mu řekne, aby se natáhl na břicho. Je to dobrý příkaz pro posilování poslušnosti a důvěry mezi psem a majitelem.

Nepoužívejte nadpis H1 v této sekci FAQ.

psi

Výcvik psů v Plzeňském kraji

Výcvik psů v Plzeňském kraji je rostoucí trend mezi majiteli domácích mazlíčků. Pokud hledáte skvělou aktivitu pro svého psa, čtěte dále.

Co je výcvik psů

Výcvik psů je proces tréninku psa ke splnění specifických příkazů, například k poslušnosti, ochraně a agilitě.

Proč výcvik psů v Plzeňském kraji?

Plzeňský kraj nabízí mnoho možností pro výcvik psů, včetně výcvikových skupin a soukromých trenérů. Kvalitní výcvik psů vám může pomoci udržet vašeho mazlíčka zdravého a šťastného a také zlepšit jeho chování.

Pokud hledáte více informací o výcviku psů, navštivte tuto stránku na Wikipedii.

vycvik psu

5 základních příkazů, které by měl pes ovládat při výcviku

  • Sedni – pes by měl rychle poslechnout příkaz a posadit se na zem
  • Lehni – pes by měl lehnout na zem, když mu to majitel přikáže
  • Stůj – pes by měl zastavit činnost, kterou provádí, a stát na místě
  • K noze – pes by měl přijít k majiteli a postavit se mu blízko
  • Fuška – pes by měl okamžitě přestat dělat cokoli, co právě dělá, poté co mu byl příkaz dán

Online psí škola v AKCI

Kategorie – Psi a kočky

Předchozí článekDovolená u moře s dětmi: nejlepší hotely a apartmány pro rodiny.☀️
Další článekOšetřování nedonošených dětí na jednotce intenzivní péče
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno