7 Tipů na hry pro 7měsíční děťátko

Zábava a hraní jsou pro vývoj dítěte velmi důležité. Pokud máte doma 7měsíční děťátko, existuje naštěstí mnoho způsobů, jak s ním hrát a stmelovat vztah. Níže najdete 7 tipů na hry pro vaše děťátko.

 • Poklepání na nožičky – držte nožičky dítěte a nechte ho kopat a škrábat se nožičkami.
 • Kočičí brouk – když děťátko leží na zádech, zkusí ho zvednout za ruce a pomalu jej posunout nahoru jako kočičí brouka.
 • Průzkumník – postavte malou krabičku nebo košík před dítě a nechte ho se snažit dostat k němu pohybem a plazením.
 • Knížka s texturou – dejte dítěti knížku s texturou, aby mohlo zkoumat různé druhy materiálů.
 • Ball Pit – když dítě sedí nebo stojí, vložte ho do kouleového bazénu, aby mohlo hrát a vybírat si koulečky.
 • Chytání bublin – dejte dítěti možnost chytit bubliny ze speciálního strojku – bude to pro něj zábavná hra.
 • Hudba a zpěv – zpívejte nebo hrajte hudbu a tancujte s dítětem – to může pomoci při vývoji jeho sluchu a motorických dovedností.

Společné hraní je pro dítě i rodiče velmi důležité a může napomoci posílení vazby mezi nimi. Vyzkoušejte tyto hry a užijte si společnou zábavu s vaším malým prckem!

děti

7 tipů na hry pro 7měsíční děťátko

1. Kámen, nůžky, papír


Je to jednoduchá hra, kterou můžete hrát s vaším děťátkem. Ukážete mu různé pohyby rukama, například pěstě, dvěma prsty nebo vlny prsty. Dítě se také může naučit určité sekvenční činnosti a rozpohybovává se.

2. Balón


Balón může být skvělou zábavou pro malá dítě. Vzdušný balón se pohybuje pomalu a to dítě může motivovat ke sledování a chytání. Můžete také zkusit „kopnutí“ s míčem, abyste podpořili jeho koordinační schopnosti.

3. Hravé koberec


Tuto hru můžete hrát s hracím kobercem nebo šálkem. Položte děťátko na koberec nebo šálek a povzbuzujte ho, aby se pohybovalo a zkoušelo nové pohyby, například tlačení nohama do podložky nebo kroutění bříškem.

4. Vodní hry


Můžete zkoušet vodu v umyvadle nebo v ploché nádobě a nechat dítě, aby se hrálo. Různé hrací předměty, jako například lžící, nádobou nebo malým gumákem, mohou být pomocí k rozvoji motorických dovedností a koordinace.

5. Kytka


Kytka může být zábavným způsobem, jak podpořit vizuální a hmatové vnímání malých dětí. Položte květinový stonk do ruky dítěte a nechte ho cítit a pozorovat.

6. Čerstvý vzduch


Chůze venku nebo v kočárku může být skvělý způsob, jak se dostat ven. Během procházky se dítě učí nové vjemy, například zvuky, vůně a pohledy okolního světa.

7. Knihy


Sada dotykové knížky může být skvělým zdrojem pro rozvíjení motorických dovedností a také pro podporu zábavy. Dítě může zkoumat různé textury a barvy a poslouchat zvuky, které kniha vydává.

Zdroj:
Relevantní článek najdete na stránce https://www.parents.com/baby/development/physical/7-fun-activities-for-your-7-month-old/. Tento článek nabízí další užitečné tipy pro rodiče novorozenců.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

7 tipů na hry pro 7měsíční děťátko

1. Hra na schovávanou s hračkou

Ukryjte hračku za plédem nebo polštářem a pomozte děťátku ji najít. Tuto hru si užijete spolu a podpoříte tím jeho koordinační schopnosti.

2. Zpěv a taneční vystoupení

Cvičte s děťátkem různé písničky a tance. Rozvíjí to jeho sluchové a vizuální schopnosti a vy si užijete spoustu zábavy.

3. Barevné hračky

Děťátku zkuste ukázat barevné hračky a podporujte ho v jeho snaze je dosáhnout. Pomůže to jeho motorickým a vizuálním schopnostem.

4. Hra s vodou

Většině dětí se hra s vodou velmi líbí. Zkuste s děťátkem hrát například s míčky ve vaně nebo mu ukazovat, jak si může hrát s vodou v misce.

5. Hra s kousnutelnými hračkami

Děťátko se už v tomto věku začíná drápat a sbírat v ústech různé věci. Koupě kousnutelných hraček mu pomůže, aby se při hraní náhodou nezranil.

6. Hra s knížkou

Čtěte si s děťátkem různé knížky a ukazujte mu obrázky. Tak rozvíjíte jeho představivost, schopnost porovnávat a jeho radost z vás.

7. Hra s mapováním těla

Mapování těla je velmi zábavná hra pro malé děti. Děťátku ukazujte části těla a pojmény, které k nim patří. Můžete třeba také zpívat písničku, která obsahuje názvy částí těla.

žena

Miminko 7 měsíců: vývoj, stavy a rady

Fyzický vývoj

Ve věku 7 měsíců se miminko nachází v období rychlého fyzického vývoje. Během tohoto měsíce by mělo být schopné bez problémů sedět samo a dokázat přejíždět na bříšku a na zádech. Některé děti v této fázi také začínají plazit a prvníkrát začínají zvedat nějaké předměty.

Počáteční stavy

Protože se vývoj miminek liší, mohou děti v 7 měsících mít různé stavy. Například, některé děti mohou prožívat první průjem nebo zubání, což může být bolestivé pro dítě i rodiče. Doporučuje se sledovat množství tekutin a pečlivě poslouchat projevy bolesti.

Rady pro rodiče

V této fázi je důležité, aby rodiče zajistili výživovou hodnotu potravin pro své miminko. Dítě by mělo být schopné začít jíst tuhé potraviny, jako jsou brambory nebo mrkve, ale i nadále by mělo být kojeno nebo krmené mateřským mlékem. Je také vhodné zapojit se do aktivit, jako jsou cvičení s miminkem, aby se dítě mohlo učit nové dovednosti a zlepšovat své pohybové schopnosti.

Pro více informací o vývoji dítěte v této fázi doporučujeme navštívit stránku na Wikipedii.

pro děti

7 tipů na hry pro 7měsíční děťátko

 • Hra s plyšovými hračkami – přimějte dítě, aby se s nimi pořádně seznámilo
 • Interaktivní kniha – zvuky a obrázky zajistí stimulaci všech smyslů dítěte
 • Hra s měkkými míčky – dítě se naučí koordinaci rukou a zlepší své reflexy
 • Houpací křeslo – pohybové podněty jsou pro dítě velmi důležité
 • Šumivé bubliny – dítě se bude snažit bubliny zachytit a tím posílí své zrakové a motorické schopnosti
 • Hračky s pohyblivými částmi – dítě se bude snažit najít, jak tyto části fungují a podpoří tak svou kreativitu
 • Hra na zemi – položte dítě na koberec a nechte ho objevovat různé textury a tvary

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno