DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Aktivity pro děti na pláži: Co dělat kromě koupání

Aktivity pro děti na pláži

Pláže jsou vynikajícím místem pro rodinnou zábavu a relaxaci. Kromě koupání a slunění se však dá na pláži dělat mnoho dalšího. Pokud hledáte inspiraci, co dělat s dětmi na pláži, níže jsme pro vás připravili několik tipů.

Pískové hrady a sochy

Písek je skvělý materiál pro vytváření různých modelů a soch. S dětmi si můžete postavit pískový hrad, palác, most nebo dokonce i sochu. Pak stačí jen několikrát zatleskat a hotovo.

Plážový volejbal

Plážový volejbal je skvělá aktivita pro skupinu přátel na pláži. K dispozici jsou různé druhy míčů pro různé úrovně zkušeností. Vždy je lepší být v páru, ale hraje se i v menších skupinách.

Frisbee

Frisbee je další oblíbenou aktivitou na pláži. Tato letová hračka poskytuje spoustu zábavy a zároveň je to ideální sport pro posilování paží.

Basketbal

Plážový basketbal je další skvělou aktivitou pro děti i dospělé. K dispozici jsou speciální koše pro plážový basketbal. Stačí míč a je to!

Kite surfing

Závěs letového draka na desce a surfování po vodě je extrémně zábavnou aktivitou. Je to ale aktivita se specifickými požadavky, takže je důležité mít ideální povětrnostní podmínky a speciální výcvik.

Nyní víte, co dělat na pláži kromě koupání. Vyberte si to, co si nejvíce oblíbíte, a užijte si společně s dětmi nezapomenutelný den na pláži!

děti

Aktivity pro děti na pláži: Co dělat kromě koupání

Sporty na pláži

Kromě klasických vodních sportů jako je plavání a šnorchlování vám pláž nabízí i spoustu dalších aktivit. Pokud jsou vaše děti fanoušky sportu, rozhodně si přinesou na pláž míč. Na pláži se totiž dají hrát nejrůznější míčové hry jako například volejbal, plážový fotbal nebo badminton. Nezabudněte ani na frisbee, které si vaše děti zaručeně oblíbí.

Tvoření z písku

Pokud vám vyhovuje spíše klidná aktivita, tak vytváření soch z písku bude tou pravou volbou. Na pláži si můžete zakoupit různé formičky a barvy na písek a nechat svou fantazii volný průběh. Možnosti jsou vskutku nekonečné, a tak se můžete s dětmi bavit celé hodiny.

Skákání na trampolíně

Pro lehčí zábavu na pláži je skvělým pomocníkem trampolína. Skákání na trampolíně navíc pomáhá posílit svalovou hmotu, a tak děti budou s využitím čas strávený na pláži obohacené o něco zdravé a prospěšné.

Projížďky na kolech

Pokud vám všechny aktiviti nevyhovují, tak se můžete věnovat projížďkám na kolech. Pláž může být perfektním místem pro tento druh zábavy. Můžete si dokonce využít kola se značkou „fatbike“ která jsou speciálně placená pro jízdu na písku.

Nejen koupání a opalování, ale také mnoho dalších aktivit nabízí pláž, aby mohla být návštěva pláže zajímavější a zábavnější. Nemusíte trávit celý den na lehátku, můžete si zahrát míč nebo si vyjít na projížďku na kolech a poznat tak všechny kouty pláže a okolí. Pamatujte na ochranu proti slunci a vychutnávejte si svůj pobyt na pláži maximálně.

Zdroj: Fun Activities For Kids At The Beach

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Aktivity pro děti na pláži: Co dělat kromě koupání

Pískování

Děti milují hrát si v písku a stavět různé hrady a zvířátka. Stačí s sebou vzít lopatky, formičky a hrábě a děti se mohou kreativně vyžít.

Frisbee

Frisbee je zábavnou aktvitiou pro celou rodinu. Stačí jeden frisbee a můžete si zahrát na pláži.

Vodní hry

Kadeřávání, hledání pokladů a lovení rybiček jsou jen některé z vodních her, které mohou děti hrát na pláži. Je skvělé, jak i jednoduché hry dovedou uspokojit dětskou představivost.

Piknik

Pokud se děti unaví od koupání, piknik na pláži je skvělou alternativou na oběd nebo svačinu. Stačí připravit si svačinu, nějaké hry a piknikovačku a děti si užijí rodinnou zábavu.

dovolená
Dovolená u moře pro děti


Dovolená u moře pro děti

Proč jet na dovolenou u moře s dětmi?

Dovolená u moře s dětmi je jedním z nejoblíbenějších způsobů trávení volného času rodinami. Děti si zde mohou užít spoustu zábavy a dobrodružství, jako například plavání, stavění hrází na pláži, skákání do vln a sbírání mušlí. Kromě toho jsou u moře k dispozici i různé atrakce a parky.

Kam na dovolenou u moře s dětmi?

Pro rodiny s dětmi jsou ideální destinace jako například Španělsko, Itálie, Chorvatsko a Řecko. V těchto zemích najdete spoustu zábavních parků, vodních atrakcí a organizovaných aktivit pro děti.

Tipy na dovolenou u moře s dětmi

 • Zajistěte si ubytování blízko pláže, aby se děti nemusely přesouvat dlouhé vzdálenosti.
 • Vyberte si pláž s pozvolným vstupem do moře, aby se děti mohly bezpečně koupat.
 • Nakupte potřebné potraviny a nápoje předem, abyste nemuseli s dětmi často chodit nakupovat daleko.
 • Zajistěte si osvěžení pro děti v podobě zmrzliny nebo ledového nápoje.

Pro více informací o dovolené u moře pro děti navštivte stránky Wikipedie.


pro děti

Aktivity pro děti na pláži: Co dělat kromě koupání

 • Hrát písečné hry, například stavět hrady z písku
 • Vyrazit na procházku po pláži a shánět mušle
 • Zahrát si míčové hry, jako například plážový volejbal nebo fotbal
 • Udělat piknik na pláži a užít si oběd s výhledem na moře
 • Vyrazit na vodní sporty, jako například jet na lodi nebo zkusit surfování
 • Zahrát si různé deskové hry, jako například šachy nebo dámu
 • Udělat si výlet do nedalekého městečka a poznávat místní kulturu a historii
 • Vyrazit na rybaření a užít si západ slunce nad mořem
 • Prozkoumat podmořský svět pomocí potápěčské masky a šnorchlu
 • Udělat si malování na kamínky a zapojit kreativitu

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekKdy je nutná převýchova psa a jak ji provést
Další článekNové elektrické autíčko pro děti: Beneo UTV 24V
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno