DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Bezpečnostní tipy pro dovolenou s dětmi v Česku

Česká republika se může pochlubit nejen krásnou přírodou a kulturními památkami, ale také množstvím aktivit pro rodiny s dětmi. Pokud se chystáte na dovolenou v Česku s vašimi dětmi, nezapomeňte na bezpečnostní opatření, která mohou předejít neplánovaným komplikacím.

Základní pravidla pro bezpečnou dovolenou s dětmi zahrnují pečlivé hlídání při koupání v přírodních vodách, respektování dopravních pravidel a nošení náležitostí jako jsou helmy při cyklistice. Dobrou volbou může být i pořízení GPS zařízení pro případ, že by se vaše dítě ztratilo.

Bezpečnost ubytování by měla být pro vás na dovolené s dětmi prioritou. Ujistěte se, že je ubytování bezpečné, například zkontrolujte uzamčení oken a dveří. Pokud máte malé děti, můžete si s sebou vzít speciální zábrany na schody nebo zásuvky.

Bezpečnostní výbava je rovněž důležitá. Kromě klasické lékárničky doporučujeme vzít s sebou repelent na hmyz, opalovací krém s vysokým faktorem a vhodné oblečení a obuv pro pobyt v přírodě.

S dodržením těchto bezpečnostních tipů můžete mít na dovolené s dětmi v Česku klid a pohodu a užít si spoustu zábavy a nových zážitků.

dětiBezpečnostní tipy pro dovolenou s dětmi v Česku

Bezpečnostní tipy pro dovolenou s dětmi v Česku

Zabezpečení ubytování

Při výběru ubytování na dovolené s dětmi je důležité dbát na bezpečnostní opatření. Především je třeba zkontrolovat, zda jsou všechny prostory bezpečné pro děti (odstraněny ostré předměty, zásuvky chráněny dětskými zábranami apod.). Pokud přespáváte v hotelu nebo penzionu, zjistěte, zda má správně funkční požární hlásiče a hasicí přístroje. Pokud si pronajímáte apartmán, nezapomeňte zkontrolovat okna, dveře a zámky.

Bezpečnost na cestách

Při cestování s dětmi je důležité dbát na bezpečnost v automobilu. Dětské autosedačky jsou nezbytností a musí být správně namontovány a připoutány. Pokud se po Česku pohybujete veřejnou dopravou, držte děti vždy blízko sebe a pozorujte je. Zvláště důležité je, aby děti nevyskakovaly z tramvají či autobusů na nebezpečných místech.

Výlety do přírody

Česko je krásná země s mnoha přírodními krásami, a proto není divu, že mnoho rodin s dětmi tráví dovolenou právě v přírodě. Před výletem zkontrolujte, zda máte s sebou dostatek pitné vody a jídla. Dále nezapomeňte zabalit náplastě, repelenty (proti klíšťatům) a v případě možnosti i lékárničku. Před výletem se jistě také informujte o možných nebezpečích v dané lokalitě (svažité cesty, nebezpečné zvířata apod.).

Bezpečnost na vodě

Pokud plánujete trávit dovolenou u vody, nezapomeňte dbát na bezpečnost vašich dětí. Pokud děti neumí plavat, naučte je základním plaveckým dovednostem nebo jim pořiďte plavecké vesty. Dále nevypouštějte děti do vody bez dozoru a pozorujte je při pobytu na břehu. Při koupání v přírodních vodách pozorujte informační tabule ohledně kvality vody a zdravotního rizika (např. výskyt řasy).

Závěr

Bezpečnost vašich dětí na dovolené by měla být vaší prioritou. Dbejte na zabezpečení ubytování, dodržujte pravidla silničního provozu, informujte se o bezpečnosti v různých lokalitách a nezapomínejte na bezpečnostní pomůcky při výletech do přírody. Pouze tak si s celou rodinou užijete dovolenou naplno bez stresu z případných úrazů.

Pro další tipy a rady ohledně cestování s dětmi navštivte stránky Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Bezpečnostní tipy pro dovolenou s dětmi v Česku

Zachovejte vždy dohled

Vždy držte děti v dohledu, zejména na veřejných místech, jako jsou např. pláže nebo parky. Ztráta dítěte může být velmi stresující a strašidelná záležitost pro celou rodinu.

Používejte sluneční ochranu

Nenechte své děti na slunci příliš dlouho bez ochrany. V Česku je slunce velmi silné a může způsobit popáleniny a další kožní problémy. Používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, nosívejte klobouky a omezte čas strávený na přímém slunci.

Vodní bezpečnost

Pokud vaše děti plavou, mějte na paměti, že vodní bezpečnost je klíčová. Hlídejte děti při plavání a nenechte je samy v hluboké vodě. Před vstupem do vody si vždy zkontrolujte podmínky, jako jsou proudy a hloubky.

Používejte repelenty

V létě jsou nezbytné repelenty kvůli komárům a klíšťatům. Tyto kousavé a bodavé tvory mohou být velmi nebezpečné, proto buďte připraveni a používejte repelenty, oblečení s dlouhými rukávy a dlouhé kalhoty.

Zkontrolujte si pokoje v hotelu nebo v pronajatém bytě

Před tím, než se usadíte v hotelu nebo pronajmete byt, zkontrolujte si pokoj a jeho okolí pro jakékoliv nebezpečné situace. Zkontrolujte bezpečnostní zařízení a zavřete okna a dveře na klíč při opouštění pokoje.

Nepodceňujte silnice

Silniční nehody jsou v letním období časté. Dbejte na to, abyste řídili opatrně a měli děti v autě zabezpečené v dětských autosedačkách. Vždy používejte bezpečnostní pásy.

Pamatujte na zdravotní pojištění

Mějte na paměti, že zdravotnické služby v Česku mohou být velmi drahé pro nezajištěné osoby. Proto pro vaši bezpečnost a klid mysli, mějte platné zdravotní pojištění pro sebe i své děti.

dovolená

Dovolená s dětmi

Nezapomenutelná dovolená s dětmi

Každý rodič se snaží, aby dovolená pro něj a jeho rodinu byla nezapomenutelným zážitkem. Pokud máte malé děti, může být výběr dovolené trochu složitější. Nicméně, existuje mnoho možností, jak si užít krásnou dovolenou s dětmi.

Kam na dovolenou s dětmi

Pokud máte malé děti, určitě oceníte dovolenou u moře. Plážové hry, stavění pískových hradů nebo společné koupání v teplém moři budou pro děti nezapomenutelným zážitkem. Pokud ale preferujete horskou turistiku, mohou být pro děti vhodnější nějaké hory s ne příliš náročnými trasami.

Co dělat s dětmi na dovolené

Na dovolené s dětmi je důležité je nechat aktivně strávit čas. Můžete si s nimi pronajmout kola a projet okolí, navštívit místnosti pro hry nebo zajít na zábavní park. Pokud jste na dovolené u moře, určitě se nesmíte nechat ujít různé vodní atrakce.

Tipy na dovolenou s dětmi

 • Zajistěte si ubytování v blízkosti pláže nebo dalších zajímavých míst
 • Vyberte si destinaci, která nabízí výlety a aktivity pro děti
 • Podívejte se na recenze ubytování od rodin s dětmi

Více informací o tom, kam na dovolenou s dětmi si můžete přečíst na Wikipedii.


pro děti

Bezpečnostní tipy pro dovolenou s dětmi v Česku

 • Přemýšlejte dopředu o plánu akcí a zvažte, zda jsou vhodné pro děti
 • Nechte si s sebou vždy potřebné dokumenty a informace
 • Dbejte na to, aby děti neztratily své věci
 • Zabezpečte si bezpečné ubytování a zdravotní péči v případě potřeby
 • Nikdy nenechávejte děti bez dozoru v neznámém prostředí
 • Zajistěte, aby děti měly dostatečné zásoby pití a jídla
 • Dohodněte se s dětmi na tom, co mají dělat v případě nebezpečí nebo ztráty
 • Učte děti základní pravidla bezpečnosti v přírodě i v městském prostředí

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekRůzné generace, různé názory: jak zvládnout rozdílná očekávání v partnerském vztahu
Další článekJak vidí nezávazné vztahy mladí lidé dnes?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno