DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Cestování s dětmi do Thajska: Co všechno si nechat ujít?

Pokud plánujete cestu do Thajska s dětmi, určitě se budete ptát, co si nechat ujít a co zkrátka musíte vidět. Thajsko je krásnou a exotickou zemí plnou života a kultur, a proto je obtížné se rozhodnout, co navštívit jako první.

Nejprve si stanovte priority podle toho, co vaše děti nejvíce zajímá. Pokud milují adrenalinové sporty, můžete navštívit některé z nejlepších thajských ostrovů, jako je například Phuket, kde se nabízí potápění, surfování, ale i jízda na slonech.

Pro rodinný výlet je pak perfektní Koh Samui, kde můžete navštívit vodopády a orchidejové zahrady. Oblíbeným místem všech turistů, včetně rodin s dětmi, je i Královský palác v Bangkoku, kde se děti mohou seznámit s historií země a podívat se na více než tisíciletou thajskou architekturu.

Nakonec nesmíme zapomenout na thajskou kuchyni. Určitě si nechte ujít tradiční thajské jídlo, jako je Pad Thai nebo Tom Yum Goong. Pokud máte rádi sladké, zamiřte na trh Damnoen Saduak Market, kde najdete mnoho sladkostí a ovocných dezertů.

V Thajsku určitě není nuda, ať už se rozhodnete pro pobyt na pláži, prozkoumávání měst nebo ochutnávání tradičních jídel. S dětmi si určitě užijete mnoho zábavy a nezapomenutelných zážitků!

děti

Cestování s dětmi do Thajska: Co všechno si nechat ujít?

Pláže a voda


Jedním z hlavních důvodů, proč se někteří lidé rozhodují pro cestování s dětmi do Thajska, jsou nádherné pláže s křišťálově čistou vodou. Mezi nejpopulárnější patří Patong Beach na Phuketu, Koh Samui, nebo Phi Phi Islands.

Buddhistické chrámy


Thajsko je země s bohatou buddhistickou tradicí, a tak nemůžete vynechat návštěvu některého z mnoha chrámů. Mezi nejznámější patří Wat Phra Kaew s chrámem zeleného Buddhy v Bangkoku, nebo Wat Rong Khun – Bílý chrám v provincii Chiang Rai.

Noční trhy


Thajsko je také zemí nočních trhů, kde můžete ochutnat mnoho místních pochoutek, nakoupit suvenýry a užít si zábavu. Mezi nejoblíbenější patří Chatuchak Weekend Market v Bangkoku, nebo Sunday Night Walking Street Market v obci Chiang Mai.

Třeba ne všichni sloni jsou králové


Sloni jsou v Thajsku velmi oblíbení a lidé si užívají projížďky na těchto zvířatech. Bohužel ale není vždy zajištěna jejich pohoda a etické zacházení s nimi. Proto můžete zkusit například navštívit některý z útočišť pro slony, kde se o ně pečuje a podporujete tak ochranu těchto nádherných tvorů.

Relevant Link:
Útočiště pro slony v Chiang Mai

Bangkok: Město plné kontrastů


Bangkok je městem, které se nikdy nezastaví a nabídne vám mnoho zážitků. Od trhů a dopravního chaosu, po luxusní hotely a naprosto umělecké památky. Vydejte se například do chrámu Wat Arun, prohlédněte si Královský palác, nebo si zkuste projížďku na skyline tramvaji.

Relevant Link:
Lonely Planet: Bangkok

Národní parky a přírodní krásy


Thajsko je země s velkým množstvím národních parků a přírodních krás. Pokud máte rádi dobrodružství a nevadí vám přesuny počátkem roku, tak rozhodně nevynechejte Slopardovy hory v provincii Ratchaburi, kde můžete navštívit Khao Mai Kaew a památník Sajjaphum.

Relevant Link:
Turistické informace o Ratchaburi

Pokud se rozhodnete pro cestování s dětmi do Thajska, nezapomeňte plánovat dopředu a být obezřetní. Thajsko může být překrásná země s mnoha zážitky, ale také se zde vyskytují rizika, jako jsou nemoci přenášené hmyzem nebo krádeže. Jedno ale zaručeně víme – v Thajsku se budou mít i vaše děti skvěle!

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Cestování s dětmi do Thajska: Co všechno si nechat ujít?

1. Muzea

Muzea obvykle bývají zaměřena na historické a kulturní dědictví země, což pro děti nemusí být velmi zajímavé. Proto se vyhněte návštěvě muzeí a raději si užijte místní přírodu a pláže.

2. Různé chrámy a svatyně

Krásné budovy chrámů v Thajsku jsou bezesporu zajímavé, ale pro malé děti mohou být náročné až nudné. Navíc existuje veškerá pravidla, kdy se musí obléci do dlouhých kalhot a košile bez rukávů. Je lepší si nechat tyto místa při cestování s dětmi vynechat.

3. Noční trhy

Thajské noční trhy jsou určitě nádherným zážitkem, ale pokud cestujete s dětmi, je nejlépe se jim vyhnout. Tyson to pro dēti může být příliš mnoho dojmů. Hlučné ruchu a záplavy lidí by dítěti mohly přejít přes hlavu, proto raději návštěvu nočních trhů odložte na později.

dovolená

Dovolená s dětmi v Thajsku: Vinoucí se pláže a exotické zvířata

Oblíbené destinace pro rodiny s dětmi

Thajsko je mnohem více než jen pláže a party na ostrovech v Phuketu nebo Koh Samui. Existuje mnoho skrytých pokladů v této zemi, které jsou ideální pro dovolenou s dětmi. Například Khao Yai National Park, kde se děti mohou potkat s slony, hrochy a dalšími exotickými zvířaty v přírodním prostředí.

Nejlepší období pro návštěvu

Nejlepší čas pro návštěvu Thajska s dětmi je od listopadu do února, kdy je suché a mnohem příjemnější počasí. Děti se budou cítit dobře, když budou moci vychutnat krásné pláže a exotická zvířata v národních parcích.

Bezpečnost na dovolené s dětmi

Bezpečnost je stále velmi důležitá, když cestujete s dětmi. Pokud se rozhodnete najmout si auto, dejte si pozor na thajské silnice, které mohou být náročné a plné jízdních pruhů. Pokud plánujete výlety na ostrovy nebo do hor, nezapomeňte se zajistit s odborníky na místě.

Další informace o bezpečnosti na cestách v Thajsku naleznete na stránkách Wikipedia Thajsko.

pro děti

Cestování s dětmi do Thajska: Co všechno si nechat ujít?

  • Nenavštívit národní park Khao Yai, který je domovem mnoha druhů zvířat včetně slonů, tygrů a medvědů
  • Nepodívat se na chrámy Wat Phra Kaew a Wat Arun v Bangkoku, které patří mezi nejkrásnější památky v zemi
  • Nenechat si ujít možnost ochutnat tradiční thajskou kuchyni, která se vyznačuje různorodostí chutí a používáním čerstvých surovin
  • Neprožít zážitek z plavby po řece Kwai a navštívit most na řece Kwai, který je památkou na druhou světovou válku
  • Nepodívat se na krásné pláže v Phuketu a okolí, které jsou ideální pro koupání a odpočinek
  • Nenavštívit sloní rezervaci v Chiang Mai, kde se děti mohou podívat na slony v přirozeném prostředí a mohou si s nimi dokonce projet

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekPoradíme vám s režimem miminka v šestinedělí – jak na to?
Další článekKam na výlet s dětmi Kostelec nad Labem – okres Mělník
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno