Co dělat, když dítě stále nechodí ve věku 1 roku

Co dělat, když dítě stále nechodí ve věku 1 roku

Dítě, které stále nechodí ve věku 1 roku, může vyvolávat u rodičů obavy a stres. Je důležité mít však na paměti, že každé dítě se vyvíjí svým tempem a některé děti budou chodit dříve, zatímco jiné později.

Pokud si však stále nejste jisti, zda je vývoj Vašeho dítěte v pořádku, můžete udělat následující kroky:

  • Konzultujte to s lékařem – Pokud máte pochybnosti o vývoji Vašeho dítěte, můžete konzultovat situaci s dětským lékařem. Lékař Vám může poskytnout uklidňující informace a/nebo doporučit další postup.
  • Začněte trénovat – Pokud si přejete pomoci Vašemu dítěti s vývojem jeho motoriky, můžete společně cvičit. Cvičení by mělo být zábavné a neagresivní, aby dítě nebylo vystaveno stresu.
  • Sledujte vývoj – Pokud znáte vývojová milníky, můžete sledovat, zda je Vaše dítě v souladu s těmito milníky. Pokud si nejste jisti, jaké milníky by dítě mělo dosáhnout, můžete opět konzultovat situaci s lékařem.

Důležité je si uvědomit, že každé dítě se vyvíjí individuálně a vlastním tempem. Je tedy důležité nečekat, že Vaše dítě bude postupovat stejně jako dítě sousedů, sourozenců, nebo dětí z televize.


děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Co dělat, když dítě stále nechodí ve věku 1 roku

Jaký je to problém

Některé děti mají tendenci se kolem věku roku nedostatečně pohybovat a nechodit. I když je toto zpoždění v chůzi často pouze dočasný stav, může to rodiče velmi znepokojovat. V tomto článku vám přinášíme několik rad, jak s tímto problémem naložit a jakými způsoby podpořit dítě, aby se mu chůze dařila.

Když se nic neděje

Pokud vaše dítě stále nechodí při věku roku, není to důvod k obavám. Existuje mnoho případů, kdy děti začnou chodit až ve 14 měsících a normálně se vyvíjejí. Nicméně, pokud se cítíte uklidněni, když jste konzultovali odborníka, můžete se s ním spojit. Odborník by vás mohl informovat o různých cvičeních a metodách pro podporu chůze u dětí.

Základní tipy pro podporu chůze

Existují různé způsoby, jak podpořit motorický vývoj dítěte, aby se mu dařilo chůze. Zde je několik z těch nejzákladnějších:

  • Učte dítě plazit se: Plazení posiluje svaly, které budou dítě potřebovat při chůzi. Tato činnost také pomáhá vytvářet koordinaci mezi rukama a nohama.
  • Pomáhejte dítěti stát a posilujte jeho nohy: Posilujte svaly jeho nohou pohybem nahoru a dolů. Podporujte dítě, aby stálo u stolu nebo u jiného stabilního předmětu a hrálo si s hračkami, které ho budou bavit.
  • Pomozte dítěti učit se správnému držení těla: Dbejte na to, aby dítě drželo hlavu vzpřímeně a aby se při chůzi nedívalo na zem. Pomáhejte mu učit se správnému držení těla pomocí cvičení, jako jsou například tahy za ruce, klepání na záda a podobně.

Závěr

Během prvního roku života se dát vývoj dítěte mění velmi rychle. Pokud vaše dítě ještě nechodí, není to důvod k obavám. Sledujte podívejte se na vývoj svého dítěte, abyste zajistili, že dokáže samostatně stát a nakonec chodit. Pokud máte pochybnosti, ujistěte se, že se spojíte s lékařem nebo jiným specialistou. Pokud tedy začnete pravidelně praktikovat základní cvičení, která jsou určena k podpoře chůze, vaše dítě bude na cestě k chůzi, když bude na to připraveno.

Tento odkaz může pomoci: Podobně jako tento článek, tento americký zdroj poskytuje informace týkající se vývoje dětí a rad, jak podpořit motorický vývoj během prvních měsíců a let života dítěte.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Co dělat, když dítě stále nechodí ve věku 1 roku?

Pokud dítě ve věku 1 roku stále nenachází, není důvod k obavám. Některé děti se učí chodit později než jiné a většinou to není nic vážného.

Co můžete udělat?

  • Soustřeďte se na posilování svalů a koordinaci dítěte:
    • Přikládejte dítěti hračky, které ho nutí se naklánět a vstávat.
    • Nenechte dítě příliš dlouho sedět nebo ležet na zádech, aby mu neochabovaly svaly a nezhoršovala se koordinace.
    • Naučte dítě, jak se sám postavit a držet se nábytku, na které si může sundat hračky a lehnout si kdykoli se mu zachce.
  • Podporujte dítě:
    • Pokud dítě stojí, ujistěte se, že má kdyžtak něco pod sebou, dočetování se včas při pádu.
    • Cvičte s ním, aby si posiloval nohy a hýbal se co nejvíce.
    • Nakupujte mu kvalitní a pohodlné boty, aby mu bylo pohodlné házet a hrát si, aniž by se kvůli něčemu tlačilo nebo škrábalo.
  • Nezapomínejte na následné hodnocení:
    • Pokud dítě stále nechodí, navštivte pediatra nebo dětského lékaře, aby zkontrolovali, zda není dítě vážně nemocné nebo nemá potíže se svaly nebo klouby.
    • Případně vám mohou poradit, kam můžete dítě poslat na fyzioterapii nebo k léčebné tělesné výchově.

jak děti

Jak dítě naučit chodit?

Chůze je jedním z nejdůležitějších milníků v životě každého malého dítěte. Pomocí něj si totiž zlepšuje rovnováhu a posiluje svaly nohou, což je pro jeho další vývoj velice důležité. Jak tedy dítě naučit chodit?

Příprava

Než začnete s tréninkem, je nutné si připravit vhodné podmínky. Dítě potřebuje pevnou podporu, na kterou se může přidržet. Ideální jsou kvalitní boty s pevnou podrážkou, které mu umožní dobře se udržet na nohou. Pokud máte doma dlažbu nebo dřevěné podlahy, je dobré je přikrýt nějakým měkkým kobercem, aby se dítě při pádu nezranilo.

Trénink

První kroky mohou být pro dítě velice náročné, proto je důležité trpělivost a opatrnost. Vždy ho pochvalte za každý pokus a nepřemýšlejte o tom, co stále ještě nedokáže. Chůze se učí postupně, nejprve jen několik kroků mezi dvěma body (například mezi dvěma křesly), pak už delší vzdálenosti.

Závěr

Je důležité neomezovat dítě v jeho pokusech a určitě ho neporovnávat s ostatními dětmi. Každý se učí vlastním tempem a zvládá to, co zrovna zvládá. Pokud by vám však připadalo, že vaše dítě má nějaký problém s chůzí, neváhejte a poraďte se s odborníkem.

Pro více informací o vývoji dítěte se podívejte na stránky Wikipedie.

pro děti

Co dělat, když dítě stále nechodí ve věku 1 roku

• Navštivte odborníka na vývoj dítěte
• Trénujte rovnováhu a koordinaci dítěte
• Podporujte rozvoj motorických dovedností dítěte
• Ujistěte se, že dítě dostává vyváženou stravu
• Poskytujte dítěti dostatečnou fyzickou aktivitu
• Ujistěte se, že dítě má vhodné pobytové prostředí
• Sledujte vývoj dítěte a obraťte se na lékaře, pokud máte obavy

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Pro maminky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno