DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Co dělat, když prší na dovolené s dětmi v Portugalsku u moře?

Pokud se ocitnete na dovolené s dětmi v Portugalsku a prší, nevěšte hlavu! Existuje spousta zábavy, kterou můžete podniknout, aniž byste museli opustit plážovou oblast.

Jednou z možností je navštívit některé z místních muzeí, jako je například muzeum oceánu v Lisabonu. Toto muzeum nabízí interaktivní expozice pro děti, kde se mohou učit o historii a životě v oceánu.

Další možností, jak strávit deštivý den, je navštívit místní aquaparky nebo indoor centra, která nabízejí nejrůznější aktivity pro celou rodinu.

Pokud máte chuť na dobrodružství, můžete podniknout výlet do blízkých jeskyní. Portugalsko je známé pro své krásné jeskyně, které lze navštívit i za deštivého počasí.

Nemusíte se však vzdát ani plážových aktivit. Vyzkoušejte si například rybaření nebo si vypůjčte kanoe a proplouvat okolními vodami.

A pokud se rozhodnete zůstat v hotelu, můžete si užít mnoho zábavy vnitřních aktivit, jako jsou bazény, hřiště nebo mini klub pro děti.

Nepodceňujte deštivé dny na dovolené. Portugalsko nabízí mnoho zábavných aktivit pro celou rodinu i za nepříznivého počasí.

děti

Co dělat, když prší na dovolené s dětmi v Portugalsku u moře

Co se můžete podívat a co dělat uvnitř

Když prší, možná se nechcete trávit celý den v hotelovém pokoji. V Portugalsku najdete mnoho zajímavých muzeí a galerií. Doporučuji navštívit Centro Cultural de Belém v Lisabonu, kde jsou nejen zajímavé výstavy, ale také dětské koutky s hrami a knihami. Pokud se nacházíte v blízkosti Coimbry, zavítejte do Portugal dos Pequenitos, což je malý park představující různé portugalské budovy v malém měřítku, které děti mohou prozkoumat.

Mimo hranice hotelu

Když se rozhodnete podniknout výlet mimo hotel, není nic lepšího než návštěva akvaparku. Amazónia Aquapark v Alcantari je největší akvapark v Portugalsku, rozložený na 12 hektarech s více než 20 bazény a skluzavkami pro všechny věkové kategorie.

Cvičení a indoor sporty

Když se vaše děti nemohou vyběhnout venku, není špatný nápad využít fitness centrum hotelu, být aktivní během deštivého dne a udržovat formu.

Sledujte počasí

Pokud plánujte na dovolenou v Portugalsku, kde se pravidelně vyskytují deštivé dny, dobrou investicí může být tabletku či notebook či mobil, kde budete moci online sledovat aktuální předpověď počasí. Když víte, že je pravděpodobné zhoršení počasí, můžete se na to připravit.

Link na relevantní příspěvek

Zajímá-li vás, co dělat na dovolené s dětmi v USA, doporučuji si přečíst tento článek od TravelingMom, kde najdete tipy na aktivity bez dětí v zábavních parcích na Floridě.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Často kladené otázky

Co dělat, když prší na dovolené s dětmi v Portugalsku u moře?

Když prší na dovolené v Portugalsku, nemusí to znamenat, že musíte zůstat v ubytování. Existuje mnoho aktivit, které lze dělat s dětmi, i když prší. Zde je několik nápadů, jak si užít i deštivý den na dovolené:

 • Navštivte místní muzea a galerie – Portugalsko má mnoho historických muzeí a galerií, které nabízejí zajímavé expozice a aktivity pro děti.
 • Navštivte akvapark – Mnoho akvaparků v Portugalsku má kryté atrakce, takže se můžete bavit i v deštivém počasí.
 • Zkuste něco nového – Portugalsko nabízí mnoho aktivit, jako jsou např. kurz vaření, vodní sporty nebo plavání s delfíny. Zkuste něco nového a užijte si zábavu s dětmi.
 • Přečtěte si knihu či společenskou hru – Když prší venku, může být ideální čas strávit čas s knihou nebo zahrát si společenskou hru s rodinou.
 • Navštivte kino – Portugalská kina nabízejí mnoho filmů pro děti a celou rodinu, takže si můžete užít deštivý den v kině.

Pamatujte, že deštivé počasí může být příležitost pro nezapomenutelné zážitky s dětmi na dovolené!

dovolená

Dovolená s dětmi v Portugalsku u moře: Co na ni nezapomenout?

Tipy na ubytování v Portugalsku pro rodiny s dětmi

Pokud hledáte ideální ubytování pro dovolenou s dětmi v Portugalsku, doporučujeme se zaměřit na blízkost pláže, ale také na to, zda nabízí soukromí a klid pro vaši rodinu. Mezi oblíbené možnosti patří apartmány v okolí Lagosu nebo vilky v regionu Albufeira.

Tipy na aktivity pro rodiny s dětmi v Portugalsku

Kromě užívání si sluníčka a moře si můžete s vašimi dětmi v Portugalsku užít také mnoho aktivit. Oblíbené jsou například návštěvy zoologických zahrad nebo vodních parků. Dále stojí za zvážení výlety do malebných městeček v okolí, nebo navštívení historických památek, jako je například hrad v Sintrě.

Tip na cestu do Portugalska

Pokud hledáte nejlepší cestu do Portugalska, doporučujeme zvážit letadlo. Nejbližší letiště se nachází v Lisabonu a Faru. Nicméně, pokud máte dost času, můžete zvažovat také cestu autem, kdy si můžete užít krásné výhledy na cestě.

Pro více informací o Portugalsku můžete navštívit tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Co dělat, když prší na dovolené s dětmi v Portugalsku u moře

 • Zkuste navštívit muzea a galerie
 • Jezte místní speciality a vyzkoušejte nová jídla
 • Najděte kryté tržiště, kde můžete nakupovat suvenýry
 • Zkuste sportování v hale nebo bowling
 • Najděte si kavárny a bary s dětským koutkem
 • Pronajměte si auto a vyrazte na výlety
 • Hrajte společenské hry v hotelovém pokoji

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekDěti; kočky a zdraví: Jak kočky přispívají ke zlepšení imunitního systému u dětí
Další článekNákup plyšových hraček online vs. v kamenných obchodech: co je výhodnější?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno