Co se stane, když otěhotníte během menstruace?

Pokud otěhotníte během menstruace, může to být trochu komplikované. Je důležité si uvědomit, že menstruace znamená, že vaše tělo odvrhuje vaječník, protože nebylo oplodněno. Nicméně, pokud máte sex během menstruace a sperma zůstává aktivní v těle delší dobu, pak můžete otěhotnět.

Otěhotnění během menstruace může mít několik důsledků. Například, může být těžké určit datum početí, a tím i termín porodu. Je také možné, že krvácení z menstruace bude pokračovat i během těhotenství, ale to může být nebezpečné pro vývoj dítěte.

Proto je důležité, abyste se poradili se svým lékařem a dostali potřebnou péči. Pokud jste otěhotněla během menstruace, je důležité, abyste se vyvarovala dalšího sexuálního styku, dokud nezjistíte přesnou příčinu svého krvácení a stav vašeho těhotenství.

klíčová slova: menstruace, otěhotnění, sperma, těhotenství, lékař, krvácení.

poceti

Produkty pro PODPORU PLODNOSTI v AKCI ➡️

Co se stane, když otěhotníte během menstruace

Mnoho žen se obává otěhotnění během menstruačního cyklu, protože většina z nich věří, že během této doby není možné otěhotnět. Avšak, toto tvrzení není úplně pravdivé. V tomto článku se podíváme na to, co se stane, když otěhotníte během menstruace.

Menstruační cyklus a ovulace

Menstruační cyklus je pravidelný proces, kdy tělo ženy připravuje na těhotenství. Cyklus trvá obvykle 28 dní, ale může být delší nebo kratší. Během cyklu se vajíčko vaječníku vyvíjí, a když je zralé, uvolní se a putuje vejcovodem do dělohy. Tento proces se nazývá ovulace. Ovulace se obvykle vyskytuje kolem 14. dne cyklu, ale může se také stát v jiný den.

Možnost otěhotnění během menstruace

Mnoho lidí si myslí, že během menstruace není možné otěhotnět, protože se vypadá jako krvácení. Nicméně, i během krvácení může tělo ženy produkovat vajíčko a může dojít k ovulaci. Pokud dojde k ovulaci během menstruačního cyklu, existuje šance otěhotnění. Pravděpodobnost je nižší než ve dnech během ovulace, ale stále existuje.

Jak minimalizovat riziko otěhotnění během menstruace

Pokud se snažíte minimalizovat riziko otěhotnění během menstruace, můžete použít následující metody:

 • Používejte kondom nebo jinou bariérovou antikoncepci
 • Používejte vnitřní antikoncepci, jako například tělísko s hormonální antikoncepcí
 • Plánujte pohlavní styk mimo dobu menstruace

Je důležité si uvědomit, že ani jedna z těchto metod není stoprocentně účinná při minimalizaci rizika otěhotnění během menstruace. Pokud nechcete otěhotnět, doporučuje se používat více než jednu metodu antikoncepce.

Závěr

Je možné otěhotnět během menstruace, i když pravděpodobnost je nižší než v jiných dnech cyklu. Pokud nechcete otěhotnět, je důležité používat antikoncepci, dokonce i během menstruace. Používejte vždy ochranu při pohlavním styku a plánujte své aktivity tak, aby minimalizovaly riziko otěhotnění.

Pro více informací o antikoncepci můžete navštívit tento odkaz na webu Planned Parenthood.

Co se stane, když otěhotníte během menstruace?

Je možné otěhotnět během menstruace?

Ano, je možné otěhotnět během menstruace, zejména pokud máte krátký menstruační cyklus. Menstruace není stopkou pro ovulaci, takže pokud se uvolní vajíčko, a spermie jsou poblíž, může dojít k oplodnění.

Co se stane, když otěhotníte během menstruace?

Pokud otěhotníte během menstruace, spermie může čekat na uvolnění vajíčka. Poté, co dojde k ovulaci, může dojít k oplodnění, podobně jako v období mimo menstruaci. V důsledku toho může dojít k těhotenství.

Je riziko otěhotnění větší během menstruace?

Riziko otěhotnění není během menstruace příliš vysoké, pokud ovšem jste v průběhu menstruace aktivní sexuálně. Nicméně, spermie může přežívat až pět dní, takže pokud máte krátký cyklus, může být riziko otěhotnění vyšší.

Co dělat, když máte obavy z otěhotnění během menstruace?

Pokud máte obavy z otěhotnění během menstruace, můžete použít antikoncepci. Existuje několik typů antikoncepce, které vám mohou pomoci při snížení rizika otěhotnění. Například kondom, hormonální antikoncepce nebo nitroděložní tělísko. Při použití správně a včas, může antikoncepce být účinnou ochranou před těhotenstvím.

tehotenstvi

Otěhotnění při menstruaci: Je to možné?

Menstruace a ovulace: Co se děje v těle ženy?

Každý měsíc se v těle ženy odehrávají různé změny, aby byla připravena na případné těhotenství.

První fází cyklu je menstruace, což je čas, kdy se z těla vylučuje krev a sliznice z vnitřní vrstvy dělohy.

Následuje fáze folikulární, kdy se vaječníky připravují na uvolnění vajíčka.

Poté se obvykle v polovině cyklu odehrává ovulace – uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Pokud se toto vajíčko setká se spermií, může dojít k oplodnění a těhotenství.

Může se těhotná žena stát i při menstruaci?

i když je to méně běžné, může se stát, že žena otěhotní i při menstruaci. Jedná se o tzv. stinné těhotenství, kdy se ženské tělo neřídí přesně cyklem 28 dní a dochází k ovulaci v netradičním čase.

Také je nutno zmínit, že spermie dokážou přežít v těle ženy až 5 dnů, tudíž pokud dojde k pohlavnímu styku v blízkosti menstruace a žena není zcela jistá, zda je v té době plodná, měla by použít antikoncepci.

Jak zabránit nechtěnému těhotenství?

Existuje mnoho různých způsobů, jak zabránit nechtěnému těhotenství. Některé z nejpoužívanějších jsou:

 • Antikoncepce – hormonální, bariérová, sterilizace
 • Užívání kondomu
 • Sexuální abstinence

Pokud si nejste jisti, jaké řešení je pro vás nejlepší, můžete se poradit s gynekologem.

Zdroj

podpora plodnosti

Co se stane, když otěhotníte během menstruace?

 • Může dojít k oplodnění vajíčka a těhotenství.
 • Může být těžší určit přesné datum početí.
 • Menstruace může být lehčí nebo kratší než obvykle.
 • Existuje vyšší riziko komplikací těhotenství a porodu.
 • Je vhodné konzultovat s lékařem případné rizikové faktory.

Produkty pro PODPORU PLODNOSTI v AKCI ➡️

Kategorie – Jak otěhotnět

Předchozí článekVývoj řeči u dvouletého dítěte: Jak mu pomoci se učit mluvit
Další článekNápady na hry a aktivity pro roční dítě v přírodě
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno