Co umí dítě v 18 měsících a jakým způsobem se učí lidé nejvíce?

Dítě ve věku 18 měsíců již dokáže mnoho věcí. Může chodit, bez problémů držet předměty, používat jednoduché slovní spojení a rozumět základním pokynům. Důležitou součástí jeho vývoje je také socializace a učení se základům interakce s lidmi a svým okolím.

Jakým způsobem se však lidé učí nejvíce? Vědci ukazují, že nejefektivnějším způsobem vzdělávání je tzv. aktivní učení. To znamená, že se učíme nejvíce, když se aktivně zabýváme řešením problémů, hledáním nových informací a praktickým uplatňováním nového vědění.

Takže pokud chcete efektivněji učit dítě, nechte ho objevovat svět a učit se z vlastních zkušeností. Podporujte ho v aktivitách, které mu umožní prozkoumat nová místa, zkoumat nové věci a řešit jednoduché problémy. Tato interaktivní forma učení může vést k lepšímu zapamatování informací a je zábavnější pro dítě.

děti

Co umí dítě v 18 měsících

Dítě v 18 měsících už zvládá chůzi. Běhá, skáče a snaží se dokonce i lézt po schodech. Dokáže pojmenovat jednoduché věci, jako jsou hračky, zvířata a jídlo. Zlepšuje se také jeho jemná motorika – dokáže například zvednout drobnou předmět, jako je hráček, a přesunout ho z ruky do ruky. Rozvíjí se jeho řeč – dokáže vyslovit několik jednoduchých slov, jako například „mama“ či „táta“.

Vývoj dítěte

Vývoj dítěte může být ovlivněn mnoha faktory, jako jsou genetické dispozice, vliv prostředí, výchova rodičů a další. Důležitou roli hraje i způsob, jakým se učí. Lidé nejvíce čerpají informace pomocí vizuálního a auditivního vnímání.

Podle studie, prováděné na Kanadské Univerzitě v Rosedale, Toronto, se ukazuje, že lidé se nejvíce učí pomocí kombinace vizuálního a auditivního vnímání. Ideální je tedy využívat způsoby výuky, které obsahují oba tyto aspekty.

Závěr

V 18 měsících už dokáže dítě spoustu věcí, ale jeho vývoj nekončí. Během dalších měsíců a let se bude jeho řeč, pohybové schopnosti a další dovednosti neustále rozvíjet. Důležitou roli hraje i způsob, jakým se učí. Proto je důležité využívat způsoby výuky, které obsahují vizuální a auditivní vnímání, aby byl vývoj dítěte co nejefektivnější.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

FAQs – nejčastější otázky

Co umí dítě v 18 měsících?

Dítě v této věku dokáže chodit, umí lézt po schodech, používat prsty a ruce k manipulaci s předměty. Začíná si hrát s jinými dětmi a umí říkat pár slov.

Jakým způsobem se učí lidé nejvíce?

Každý člověk se učí jiným způsobem. Někteří se učí více vizuálně, tzn. pomocí obrázků a videí. Jiní se učí spíše poslechem, tzn. prostřednictvím rozhovoru a videohovorů. Někteří se učí nejlépe v praxi, když mohou věci vyzkoušet na vlastní kůži. Je tedy důležité najít ten nejefektivnější způsob učení pro sebe sama.

žena

Co umí dítě v 18 měsících?

V 18 měsících si dítě už dokáže plně užívat svět kolem sebe. Zvládne chodit, některé děti už se učí i běhat. Umí se sám postavit, přidržet se něčeho a kráčet kolem toho. Kromě toho už dítě umí mluvit několik slov a být plně srozumitelný. Může také rozumět jednoduchým otázkám a požadavkům. Dokáže se plně soustředit na činnosti a hrát si s různými hračkami.

Růst a vývoj

Ve věku 18 měsíců už se dítě pomalu připravuje na přechod ze základního vývojového období do období batolecího. Z fyzického hlediska se zlepšuje jeho rovnováha a koordinace pohybů. Dítě se začíná seznámat se sociálními normami a učí se být součástí kolektivu.

Hra a rozvoj

Dítě v této fázi svého vývoje rádo objevuje nové věci a zkoumá, co všechno mu umožňuje jeho tělo. S oblibou hraje si s hračkami, které může manipulovat rukama – odkládat, sázet na sebe, skládat dohromady. Kromě toho dítě rádo poslouchá příběhy, prohlíží si obrázky a zpívá si s rodiči.

Pokud chcete zjistit více detailů o vývoji dítěte v této fázi, navštivte prosím stránku Dětský vývoj v řádu měsíců a let na Wikipedii.

pro děti

Co umí dítě v 18 měsících a jak se nejlépe učí lidé?

  • Dítě v 18 měsících již umí chodit, běhat, lézt a sklouzat po schodech za pomocí jedné ruky.
  • Má rozvinuté jazykové schopnosti a dokáže opakovat slova za vámi, říkat jednoduché věty a ukazovat na věci.
  • Vyvíjí se jeho kreativita a motorika – maluje, střihá, lepí a skládá věci.
  • Lidé se nejlépe učí v praxi – děláním a opakováním naučeného.
  • Důležitá je také spolupráce a komunikace s ostatními lidmi, například v rámci skupinových projektů.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekKam na výlet s dětmi Svoboda nad Úpou – okres Trutnov
Další článekJak vybrat nejvhodnější kytaru pro vaše dítě?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno