Kam na výlet s dětmi: Svoboda nad Úpou – okres Trutnov

Pokud hledáte vhodné místo na rodinný výlet, Svoboda nad Úpou je skvělou volbou. Toto malebné městečko v okrese Trutnov nabízí řadu zajímavých atrakcí pro malé i velké návštěvníky.

Začít můžete třeba v místním zámku, který je dnes využíván jako muzeum. Zde si můžete prohlédnout tradiční lidovou kulturu, historii regionu a také krásné umělecké sbírky.

Další zastávkou na vašem výletě by mohla být místní rozhledna, odkud se vám naskytne nádherný výhled na Krkonoše a okolní krajinu. Pokud máte rádi adrenalin, můžete si zde také zaskákat na trampolíně.

Pro milovníky přírody je určitě zajímavou volbou naučná stezka Babiččino údolí, která vás provede malebným údolím a nabídne vám možnost pozorovat zdejší faunu a flóru.

A aby nebylo výletu konec, doporučujeme navštívit také místní aquapark, který nabízí řadu skvělých aktivit pro děti i dospělé. Ať už se rozhodnete plavat v bazénu, sjíždět tobogány, nebo si užít odpočinku v sauně, užijete si nezapomenutelný den plný zábavy.

Tak neváhejte a vydejte se s rodinou na výlet do Svobody nad Úpou, kde vás čeká spousta zajímavých zážitků!

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Svoboda nad Úpou – okres Trutnov

Co navštívit v Svobodě nad Úpou

Svoboda nad Úpou se nachází v okrese Trutnov a nabízí mnoho zajímavých aktivit pro celou rodinu. Pokud se chystáte na výlet s dětmi, zvažte tyto možnosti:

Svoboda nad Úpou SkiResort

SkiResort nabízí nejen lyžování a snowboarding, ale také bobovou dráhu, horské kolo či lanový park. Pro malé děti je tu dětský park s hrou na sněhu, skluzavkami a dalšími atrakcemi.

Adršpašsko-teplické skály

Tento národní přírodní památek je skutečným zážitkem pro celou rodinu. Překrásné pískovcové skalní útvary, pískovcové hřiby, koruny a skalní okna si zamilují všechny věkové kategorie.

Rozhledna Žižkova

Z rozhledny Žižkova, vysoké 25 metrů, se nabízí krásný výhled na panorámu Krkonoš. Rozhledna se nachází v blízkosti Svobodova muzea.

Procházka okolo rybníka

Kousek od centra města se nachází rybník, na jehož břehu se dá krásně procházet a odpočívat. Pro děti je možné uspořádat piknik nebo pronajmout si loďku.

Jak se dostat do Svobody nad Úpou

Svoboda nad Úpou se nachází ve východních Čechách, poblíž hranic s Polskem.

  • Pokud cestujete z Prahy, musíte projet směrem na Hradec Králové a poté pokračovat dálnicí D11 směrem na Trutnov. Z Trutnova se pak Svoboda nad Úpou nachází několik kilometrů na východ.
  • Pokud cestujete z Polska, můžete využít hraniční přechod Pomezí nad Ohří – Lubawka

Závěr

Svoboda nad Úpou je ideálním místem, kam vyrazit na výlet s dětmi. Nejenže tu najdete hodně zábavy, ale také krásnou přírodu. Určitě si proto udělejte čas a navštivte toto kouzelné místo.

Pro více tipů na cestování s dětmi, navštivte tento zdroj


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs: Kam na výlet s dětmi Svoboda nad Úpou – okres Trutnov

Co je možné dělat v Svobodě nad Úpou s dětmi?

V Svobodě nad Úpou a okolí je spousta zajímavých aktivit pro děti. Například můžete navštívit ZOO Dvůr Králové, které se nachází nedaleko. Rodiny s dětmi si také mohou užít cyklostezky v údolí řeky Úpy nebo se vypravit na pěší turistiku a sbírat houby v okolních lesích. V blízkosti Svobody nad Úpou se nachází také aquapark a lanové centrum.

Kam zajít na jídlo s dětmi v Svobodě nad Úpou?

V centru města najdete několik restaurací, které nabízejí dětské menu a jsou přátelské pro rodiny s dětmi. Doporučujeme navštívit restauraci U Medvěda, která nabízí klasická česká jídla i zahraniční speciality.

Kam se ubytovat v Svobodě nad Úpou s dětmi?

V okolí Svobody nad Úpou je mnoho možností ubytování pro rodiny s dětmi. Doporučujeme například rodinné hotely a penziony, které mají nabídku animovaných programů pro děti. Mezi doporučené hotely patří hotel CERKOV a penzion U Grubmüllerů.

Jsou v okolí Svobody nad Úpou další zajímavé atrakce pro děti?

Ano, v okolí Svobody nad Úpou najdete mnoho zajímavých atrakcí pro děti. Doporučujeme navštívit aquapark Babylon v Liberci, hrad Trosky, botanickou zahradu Liberec nebo ZOO Safari Dvůr Králové. V zimním období pak můžete využít lyžařských areálů v okolí.

dovolená

Kde jet na výlet s dětmi do Svobody nad Úpou?

Krásné město Svoboda nad Úpou v okrese Trutnov nabízí mnoho možností pro rodinné výlety s dětmi. Pokud hledáte nápady na zábavné a poučné aktivity, níže najdete několik tipů:

Koupání v Aquaparku Svoboda nad Úpou

V létě je Aquapark skvělým místem pro osvěžení v horkých dnech. Děti si určitě užijí vodní skluzavky, brouzdaliště a vířivky. Pro dospělé je připravena sauna či masáže. Navštivte Aquapark Svoboda nad Úpou a užijte si vodní radovánky!

Lanový park v Černé hoře

Pro adrenalinové nadšence je ideální volbou lanový park v Černé hoře. Mimořádně kvalitní výbava a milá obsluha. Zde se můžete procviknout přes různé překážky, skákat za lanou a vyzkoušet si také třeba paintball.

Cesta pro cyklisty – cyklostezka z Trutnova na Svobodu nad Úpou

Chcete-li se projíždět v překrásné přírodě Krkonoš? Tak doporučujeme Cyklostezku z Trutnova na Svobodu nad Úpou. Krásné výhledy, přírodní scenérie a přitom nenáročná jízda udělá z vašeho výletu nezapomenutelný zážitek.

Nyní máte jasnou představu, kde strávit den s dětmi v městě Svoboda nad Úpou. Tak neváhejte a vydejte se na cestu!

A pro více informací se můžete podívat na wikipedia.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Svoboda nad Úpou – okres Trutnov

  • Zoo Dvůr Králové: 20 km od Svobody nad Úpou, ideální pro rodiny s dětmi.
  • Svojšice: rekreační středisko se skvělými možnostmi pro sportovní aktivity a relaxaci, včetně tenisových kurtů a bazénu.
  • Černá Hora: v zimě ideální lyžařské středisko, v létě nabízí pěší túry a outdoorové aktivity.
  • Teplické skály: skalní labyrint a volně přístupné lesní hřiště pro děti.
  • Babiččino údolí: romantické údolí s krásnými výhledy a turistickými trasami.
  • Tipsport arena: krytý sportovní komplex s možností hraní volejbalu, stolního tenisu a dalších sportů.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekPodpora chování psa: Jak online psí škola může pomoci
Další článekCo umí dítě v 18 měsících a jakým způsobem se učí lidé nejvíce?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno