Dětská bezpečnost a psy: 5 důležitých pravidel pro snížení rizika pro děti

Psi jsou skvělí společníci a nejlepší přátelé dětí. Nicméně bezpečnost dětí je vždy na prvním místě. Zde je několik důležitých pravidel, která byste měli dodržovat, aby jste snížili riziko pro děti při setkání s psy.

 1. Učte děti, jak se chovat kolem psů. Ukážte dětem, jak si číst psí signály těla, aby mohly rozpoznat, kdy pes je nervózní nebo agresivní. Dále je důležité učit děti, aby nestrkaly do obličeje a nehonily psy.
 2. Poznejte plemeno, které máte. Každé plemeno má jiné vlastnosti chování. Některé rasy jsou více agresivní, zatímco jiné jsou přátelské a klidné. Naučte se o svém plemeni co nejvíce, abyste mohli všechna rizika minimalizovat.
 3. Správně připravte dům. Pokud máte psa a děti, je důležité vybavit dům tak, aby byl bezpečný pro oba. Všechny hračky a jídlo vašeho psa by měly být skladovány mimo dosah dětí. Dále mějte na paměti, že děti nejsou vysoké a pes by na ně mohl vyskočit.
 4. Každý pes potřebuje svůj prostor. Pes potřebuje místo, kde se může ukrýt, když chce být sám. To platí zejména při příchodu návštěv nebo dalších psů. Pokud pes nemá svůj prostor, může se cítit ohrožen a agresivita může být jeho odpovědí.
 5. Dbejte na zdraví vašeho psa. Zdravý pes je spokojený a klidný. Pokud váš pes trpí nějakými zdravotními problémy, jako například bolesti nebo nervozitou, bude pravděpodobně podrážděný a agresivní. Rozhodněte se pro pravidelné návštěvy veterináře, aby si váš pes zachoval zdraví.

Pokud budete dodržovat tato důležitá pravidla, můžete snížit riziko zranění vašeho dítěte při setkání s psem. Všichni si mohou užívat společníka, který jim přináší radost a přátelství.

psi a kočkyDětská bezpečnost a psy: 5 důležitých pravidel pro snížení rizika pro děti

Dětská bezpečnost a psy: 5 důležitých pravidel pro snížení rizika pro děti

Bezpečnost vašich dětí je na prvním místě, ať už se jedná o domácí zvířata nebo ty v okolí. Jak si můžete být jisti, že vaše děti jsou v bezpečí kolem psů? Přinášíme vám 5 důležitých pravidel pro snížení rizika pro děti.

1. Učte své děti respektovat psy

Je důležité od najdříve učit své děti, jak se chovat kolem psů. Nikdy by se neměly snažit pobíhat za psem nebo jej tahat za ouško. Ukážte jim, že psy jsou živá stvoření, a že by se k nim měly chovat s respektem. Když vidíte psa na procházce, řekněte svým dětem, aby si ho všimly, ale nechť je ponechají na vodítku. Pokud vidí děti psa, který je na volno bez dozoru majitele, řekněte jim, aby se od něj držely dál.

2. Udržujte dohled nad psími interakcemi

Pes může být jakýkoliv, velký nebo malý, ale ve chvíli, kdy se k vašemu dítěti přiblíží, je dobré mít dohled nad situací. Proto se snažte být vždy poblíž, když se pes setkává s dítětem. Nikdy nedovolte dítěti, aby sedělo na psím hřbetě nebo jej obtěžovalo, když spí nebo jí. Pes může pocítit nebezpečí a začít se bránit, což by mohlo vést k útoku na dítě.

3. Ujistěte se, že psi jsou dobře vycvičení

Je důležité, aby psi byli dobře vycvičeni a měli náležitou výchovu. Pokud si s nimi žije dítě, učte je, aby poslouchali pokyny a neuhnuli kontrole. Pokud pes necítí potřebu poslechnout, může se stát nebezpečným pro okolní svět.

4. Zajistěte bezpečný prostor kolem psů

Je důležité zamezit psům přístup k nebezpečným předmětům, jako jsou ostré náčiní nebo léky. Ujistěte se, že psům není umožněno hrát si s malými předměty, které by mohly být polknuty, čímž by mohlo dojít k udušení. Dětem by nemělo být dovoleno hrát si kolem hraček psa bez přítomnosti dospělého, aby se zabránilo nebezpečným situacím.

5. Uvědomte si, že každý pes je jiný

Nemůžeme očekávat, že každý pes bude mít stejnou osobnost, takže dbejte na to, abyste dítě naučili poznat rizikové chování u psů a špatné znaky, které by mohly indikovat nebezpečnou situaci. Pokud máte obavy z nějakého psa, ponechte se mu dál a snažte se s majitelem domluvit, jak by mohli být eliminováni rizikové faktory.

Dětská bezpečnost a psy jsou důležitou součástí toho, jak se děti učí v okolí zvířat. Pokud dodržujete tato důležitá pravidla, snížíte riziko pro vaše dítě a zvířata. Pokud máte další otázky ohledně psů a dětí, neváhejte kontaktovat nás.

Další článek o bezpečnosti dětí kolem psů na webu KidsHealth


Plyšové hračky v AKCI

Dětská bezpečnost a psi: 5 důležitých pravidel pro snížení rizika pro děti

1. Učte děti, jak se chovat kolem psů.

Je důležité, aby děti věděly, jak se správně chovat kolem psů. Naučte je, že by neměly běhat k psům, nechtějí-li je polekat, a že by neměly psům brát jídlo nebo hračky.

2. Nikdy nenechávejte děti a psy samotné.

Děti by nikdy neměly být ponechány samy s psy, dokonce ani na chvíli. V případě, že musíte chvíli odejít, zajistěte, aby byly děti dozorovány dospělým.

3. Vyberte vhodného psa pro vaši rodinu.

Při výběru psa pro vaši rodinu je důležité zvážit jeho temperament, velikost a potřebu pohybu. Pokud máte malé děti, vyberte si psa, který je klidný a trpělivý.

4. Školte svého psa.

Je důležité, aby všichni psi byli vychováni a školeni správným způsobem. Při výcviku vašeho psa můžete využít služeb profesionálů, nebo se to můžete naučit sami.

5. Udržujte svého psa v bezpečí.

Umožněte svému psu bezpečné místo, kde může odpočívat a uchovávat svoje jídlo a hračky. Pokud máte plot, ujistěte se, že je dostatečně vysoký, aby tvůj pes nemohl uniknout.

zvíře
Dětská bezpečnost a psy: 5 důležitých pravidel pro snížení rizika pro děti

Dětská bezpečnost a psy

5 důležitých pravidel pro snížení rizika pro děti

 1. Nenechat děti být samy s psem
 2. Naučit dítě, jak se chovat správně kolem psa
 3. Vybrat vhodné plemeno pro rodinu s dětmi
 4. Pozor na psa ve stresu nebo bolesti
 5. Zajistit, aby pes měl svůj vlastní prostor

Prohlédněte si toto téma na wikipedii, aby získali další informace!


zvířátka

Dětská bezpečnost a psy: 5 důležitých pravidel pro snížení rizika pro děti

 • Nikdy nedovolte dětem hrát si s pse po dobu, kdy ještě neznají základní pravidla pro chování se s nimi.
 • Vyvarujte se, aby pes spal nebo se hral s dítětem na stejné úrovni.
 • Vypravujte dětem o významu těla je při vstupu do cizího prostoru nebo při setkání s neznámým psem, který může vykazovat agresivní chování.
 • Mějte pod kontrolou buď pejska, nebo dítě, když se vyskytovají společně na veřejných místech.
 • Nevzdávejte se pejska jen proto, že má dítě s ním špatnou zkušenost. Tento pes může být velmi šťastný v novém, vhodném domově, ale hlavně je nutné diagnostikovat důvod jeho chování a chronologii událostí vedoucích k nežádoucímu projevu.

rybičky

Kategorie – Děti a zvířata

Předchozí článek5 tipů na dovolenou s dětmi v aquaparkovém letovisku u moře☀️
Další článekJak najít hotel, který splní požadavky rodin s dětmi na dovolené u moře☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno