DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Dovolená s dětmi v Portugalsku u moře: Co musíte vědět

Pokud plánujete dovolenou s dětmi v Portugalsku u moře, je důležité mít na paměti několik důležitých faktorů. Zde jsou klíčová témata, která byste měli mít na paměti:

Bezpečnost – Portugalsko je obecně považováno za bezpečnou zemi, ale stejně jako v každé destinaci byste měli být opatrní. Ujistěte se, že máte všechny důležité dokumenty s sebou a neztrácejte stráž.

Příroda – Portugalsko je bohaté na nádhernou přírodu, a proto nezapomeňte navštívit některé z parků nebo přírodních památek. Děti budou milovat písečné pláže a krásné skalnaté útesy.

Počasí – Portugalsko má mírné podnebí, ale bývá horké v létě. Mějte na paměti, že byste měli přinést dostatek opalovacího krému a vody. V mnoha letoviscích je také k dispozici klimatizace.

Zábava – Portugalsko nabízí spoustu zábavy pro celou rodinu, jako například vodní parky, akvária a muzea. Určitě byste neměli vynechat tradiční portugalskou kuchyni a rodinné restaurace.

S těmito faktory na paměti se můžete těšit na krásnou a bezstarostnou dovolenou s dětmi v Portugalsku u moře.

děti

Dovolená s dětmi v Portugalsku u moře: Co musíte vědět

Kam na dovolenou s dětmi v Portugalsku?

Pokud se chystáte s dětmi na dovolenou do Portugalska, doporučujeme zvolit pobyt u moře. Portugalsko má nádherné pláže s tyrkysově modrým mořem, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Mezi nejpopulárnější destinace patří Algarve, Madeira a Azory.

Co nabízejí Algarve, Madeira a Azory?

V Algarve najdete nejen krásné pláže, ale také mnoho atrakcí pro děti. Oblíbené jsou například vodní parky Zoomarine a Aqualand. Na Madeiře si zase užijete nádhernou přírodu a můžete se vydat na rodinné výlety například do botanických zahrad nebo parku Monte Palace. Azory jsou ideální pro rodiny s dětmi, které rády poznávají nové druhy zvířat. Zdejší akvária a zoologické zahrady jsou velmi populární.

Praktické informace

V Portugalsku platí stejné zásady bezpečnosti jako v ostatních evropských zemích. Doporučujeme si s sebou vzít zdravotní pojištění, zvláště pokud se budete pohybovat v nezvyklých podmínkách – například při pobytu v horách nebo při vodních aktivitách. Portugalsko má také dobře vyvinutou infrastrukturu, což znamená, že se snadno dostanete do míst, kam se chcete podívat.

Závěr

Pokud hledáte krásné a zábavné místo pro rodinnou dovolenou, Portugalsko určitě stojí za zvážení. Děti se tam budou moci vyřádit na pláži, vodních parcích a zoologických zahradách, zatímco rodiče si mohou užít krásné památky a přírodu.

Zdroj: Far & Wide

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Dovolená s dětmi v Portugalsku u moře: Co musíte vědět

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Portugalska s dětmi?

Nejlepší čas na návštěvu Portugalska s dětmi je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a moře je teplé. Mimo tuto sezónu může být moře chladné a větrno.

Kde se ubytovat s dětmi v Portugalu?

V Portugalsku najdete mnoho ubytování vhodného pro rodiny s dětmi jako jsou rodinné apartmány, hotely s bazény nebo vily. Vybírejte však s rozmyslem a hledejte recenze od ostatních rodin s dětmi.

Co dělat s dětmi v Portugalsku?

V Portugalsku najdete spoustu aktivit pro děti jako jsou akvaparky, zoologické a botanické zahrady, muzea, vodní sporty a mnoho dalšího. Nezapomeňte navštívit také nádherné pláže, které Portugalsko nabízí.

Co si vzít s sebou na dovolenou s dětmi v Portugalsku?

Na dovolené s dětmi v Portugalsku nezapomeňte vzít s sebou sluneční krém s vysokým faktorem, klobouk, plavky, náplasti, deetový repelent proti hmyzu a léky, které vaše děti běžně užívají. Také nezapomeňte na hračky, knihy a oblíbené předměty vašich dětí, aby se cítily jako doma.

dovolená

Dovolená s dětmi v Portugalsku u moře

Plánujete letní dovolenou s rodinou a hledáte ideální destinaci pro vás i vaše děti? Co takhle Portugalsko u moře?

Proč jet na dovolenou s dětmi do Portugalska?

Portugalsko nabízí mnoho možností, jak strávit nezapomenutelnou dovolenou s celou rodinou. Milovníci pláží si přijdou na své díky kilometrům dlouhým pobřežím s čistým mořem. Určitě nenechte ujít návštěvu Praia da Rocha, nejoblíbenější pláže Algarve. V okolí můžete najít barevné jeskyně, vodopády a divoké soutěsky.

Děti budou nadšené z návštěvy dinosaurího parku v Lourinhã, kde se dozvědí vše o tomto období historie. V Lisabonu navštivte Oceanárium, největší akvárium v Evropě, kde se setkáte se žraloky, rejnoky a mnoha dalšími druhy.

Kam v Portugalsku s dětmi na dovolenou?

Jednou z nejlepších lokalit pro dovolenou s dětmi v Portugalsku u moře je Algarve. Najdete zde širokou nabídku ubytování pro rodiny s dětmi, dětské kluby, koupaliště a zábavní parky. Mezi nejlepší hotely patří Pine Cliffs Resort, Vila Vita Parc a Martinhal Lisbon Chiado Family Suites.

Pokud hledáte klidnější pobyt, vydejte se do města Porto, které je proslulé svým portským vínem a krásnou architekturou. Zde si můžete prohlédnout historické centrum města, katedrálu Svatého Františka z Assisi a Palác krále Ludvíka I. Pro děti se zde nachází také Zoo Santo Inácio a kulturní centrum World of Discoveries.

Portugalsko nabízí pro dovolenou s dětmi mnoho možností, ať už se jedná o pláže, památky nebo zábavní parky. Jedno je jisté – tato dovolená bude nezapomenutelnou zážitkem pro celou rodinu.

Zdroj: Wikipedia

pro děti

Dovolená s dětmi v Portugalsku u moře: Co musíte vědět

  • Vyberte si pláž s pozvolným vstupem do moře
  • Přibalte si dostatek pití a občerstvení na pláži
  • Neberte s sebou na pláž křehké předměty, voda může být neklidná
  • Ochranný krém s vysokým faktorem je nezbytností pro ochranu před sluncem
  • Rezervujte si ubytování s bazénem, aby si děti mohly zpříjemnit čas i mimo pláž
  • Zkuste místní speciality jako je pražený mořský krokodýl nebo ovocné koktejly
  • Navštivte zajímavá místa jako Lisabon, Faro, nebo Sintra s dětskými atrakcemi jako zoo, akvária a parky
  • Pamatujte si, že Portugalsko má vysoké teploty v létě, tak si přibalte lehčí oblečení a obuv

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno