DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Dovolená s teenagerem: Co zajímá mladé lidi na dovolené?

Pokud plánujete dovolenou se svým teenagerem, asi se ptáte, co ho na dovolené zajímá. Klíčová slova jako zábava, adrenalin, sport a nová místa jsou pro ně typická.

Mladí lidé rádi tráví čas s kamarády a hledají příležitosti pro zábavu. Vodní sporty, jako například kajak nebo windsurfing jsou pro ně skvělou volbou. Nebojí se ani adrenalinu, takže můžete zkusit třeba zipline nebo skákat do vody z vysoké skály.

Sportovní aktivity jsou pro ně také lákavé. Turistika, cyklistika nebo plážový volejbal jsou skvělé aktivity, kterými si přijdou na své. Pokud jsou nadšení pro nová místa, můžete společně navštívit kulturní památky nebo neznámé zajímavé místa.

V každém případě je důležité najít takové aktivity, se kterými se na dovolené nebudou nudit a budou se moci pobavit s ostatními lidmi ve stejném věku.

děti

Dovolená s teenagerem: Co zajímá mladé lidi na dovolené?

Jak zorganizovat dovolenou pro teenagera?

Dovolená s teenagerem může být pro mnoho rodičů výzvou. Jak si ale vytvořit program, který bude teenagera bavit i vystačí s financemi? A co dělat, když má teenager speciální zájmy nebo potřeby?

1. Vyberte správnou destinaci

Je důležité vybrat takovou destinaci, která bude teenagery bavit a nebudou se tam nudit. Destinace by měla mít několik možností, co dělat, jako jsou pláže, vodní sporty, turistické stezky a podobně. Dobrým nápadem může být i pobyt v kempu, který nabízí spoustu aktivit pro mladé lidi.

2. Ubytování

Ubytování by mělo být co nejblíže možnosti kulturního vyžití. Ideálním řešením pro teenagera je hotel nebo apartmán s plnou penzí, kde se budou moci bez omezení stravovat.

3. Aktivity během dovolené

Teenageři chtějí mít spoustu zábavy, a proto je třeba myslet i na program během dovolené. Každý den by měla být připravena nějaká aktivita, kterou si teenager může užít. Připravte si raději několik aktivit a poté nechte teenagera vybrat, co by chtěl dělat.

4. Speciální zájmy a potřeby

Někteří teenageri mají speciální zájmy a potřeby. Je dobré předem zjistit, zda jsou na cestě k dispozici vhodné podmínky pro konkrétní zájmy, jako jsou sportovní aktivity, koncerty, muzea nebo například gastronomická zážitková restaurace.

Tuto tématiku se také dotýká článek na Travel + Leisure, který nabízí více možností destainací, které jsou ideální pro dovolenou s teenagerem. Mezi populární destinace patří například: California, Florida, New York či Bahamy.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQ: Dovolená s teenagerem

Co zajímá mladé lidi na dovolené?

Mladí lidé mají často jiné priority a zájmy než dospělí na dovolené. Některé věci, které mohou být pro ně důležité, jsou například:

 • Možnost seznámit se s novými lidmi ve stejném věku
 • Zajímavé a adrenalinové aktivity, jako například windsurfing, kitesurfing, rafting, horská kola, atd.
 • Možnost objevovat nová místa a památky
 • Večerní zábava a noční kluby
 • Wifi a přístup k sociálním sítím

Je důležité komunikovat s teenagerem o tom, co by si na dovolené přál a co by ho zajímalo, aby se všichni mohli těšit z dovolené naplno.

dovolená

Dovolená pro rodinu: Jak si užít dovolenou s dětmi?

Co je to dovolená pro rodinu?

Dovolená pro rodinu je ideální pro ty, kteří chtějí strávit svůj volný čas s dětmi a zažít společnou dovolenou plnou zábavy a relaxace. Vybírat můžete z různých druhů dovolených, například z pobytů v hotelech s dětskými klubem, z kempování v přírodě, z lyžování nebo z návštěv amusements parků a akvaparků. U dovolených pro rodiny s dětmi jsou často nabízeny speciální programy, ve kterých jsou děti zapojeny do různých aktivit a rodiče tak mají možnost si odpočinout.

Co si vzít s sebou na dovolenou pro rodinu?

Když se chystáte na dovolenou s dětmi, měli byste si pečlivě zkontrolovat seznam věcí, které si budete muset vzít s sebou. V žádném případě by neměl chybět cestovní doklad pro každého člena rodiny, léky v případě alergie či jiných problémů a samozřejmě oblečení a obuv přizpůsobené danému typu dovolené.

Důležité jsou také hračky, knihy nebo jiné zábavy pro děti, aby se v případě potřeby mohly zabavit. A samozřejmě nezapomeňte ani na fotoaparát, abyste si mohli zachytit společné chvíle s rodinou.

Zde se dozvíte více o dovolené a o tom, jak si ji co nejlépe užít s celou rodinou.

pro děti

Dovolená s teenagerem: Co zajímá mladé lidi na dovolené?

 • Zábava a aktivní volnočasové aktivity
 • Místní kultura a historie
 • Zajímavá a fotogenická místa pro fotografování
 • Módní trendy a nakupování
 • Vyhlášená místní kuchyně a restaurace
 • Sportovní aktivity na pláži nebo v moři
 • Místní noční život a zábava
 • Moznosti pro výlety a objevování nových míst

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak se vypořádat s problematickými chováními psa? Rady od psí školy Šumák
Další článekRozšíření rodiny o psa: Co zvážit před pořízením domácího mazlíčka
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno