Hry a aktivity pro děti v deštivý den

Pokud hledáte způsob, jak zabavit vaše děti v deštivý den, máte štěstí – existuje mnoho her a aktivit, které mohou provozovat uvnitř, aby se zabavili. Zde je několik nápadů:

  • Deskové hry – deskové hry jsou vždy skvělou volbou pro rodinnou zábavu, a to i v deštivých dnech. Některé z populárních her zahrnují Člověče, nezlob se!, Catan, Ticket to Ride atd.
  • Puzzle – složení puzzle je skvělý způsob, jak strávit odpoledne, a to i v případě, že se venku lije. Pokud máte puzzle s velkým počtem dílků, může to být i výzva pro celou rodinu.
  • Umělecké projekty – tvořivost je vždy skvělá, a to hlavně v deštivých dnech. Nabídněte dětem papír, pastelky, barvy a jiné tvořivé potřeby a nechte je vytvořit vlastní umělecká díla.
  • Filmový večer – nastavte projektor, nechte děti vybrat film a užijte si rodinný filmový večer. Pokud máte čas, můžete dokonce vytvořit snadné občerstvení, jako jsou popcorn a nápoje.
  • Hry na hrdiny – nechte děti hrát si na vaše oblíbené postavy z pohádek, knih a filmů. Pokud máte kostýmy, můžete dokonce uspořádat „kostýmovou soutěž“.

Tyto jsou jen některé z mnoha způsobů, jak vaše děti udržet zaneprázdněny a pobavit se v deštivé dny. Buďte kreativní a najděte způsob, jak si užívat čas s celou rodinou uvnitř.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Hry a aktivity pro děti v deštivý den

Když venku prší, stává se pro děti těžkým najít zábavu a zajímavé aktivity. Nemusíte se ale bát, v tomto článku vám ukážeme několik skvělých her a aktivit, které si mohou vaše děti vyzkoušet v deštivý den.

Vyrobení papírových lodiček

Jednou z oblíbených her dětí je vyrábění papírových lodiček. Stačí vzít jednoduchý bílý papír a následovat jednoduché instrukce pro vytvoření lodičky. Na internetu najdete mnoho návodů, jak vyrobit různé druhy lodiček, a tak se můžete společně s dětmi pustit do tvůrčí práce.

Kreativní malování

Další skvělou aktivitou, kterou mohou děti v deštivém dni dělat, je malování. Koupíte-li jim papír a barvy, mohou si například kreslit obrazy, podle inspirace obrazů z internetu, nebo své fantazie.

Zábava s deskovými hrami

Deskové hry jsou ideální aktivitou pro deštivé dny. Existuje celá řada her, které mohou hrát děti i dospělí, od jednoduchých her pro mladší děti, jako jsou Člověče, nezlob se nebo Knihovna, až po složitější strategicke hry pro starší děti.

Procházky v dešti

Konečně, když opravdu chcete, můžete s dětmi jít ven i v dešti. Stačí se převléci do správného oblečení na deštivé počasí a vyrazit ven. S dětmi můžete například jít po blízkém parku nebo jít hledat louže, ve kterých by se děti mohly brodit.

Máte další tipy na zábavu pro děti v deštivý den? Podělte se s námi o své nápady v komentářích níže.

Pro další inspiraci, navštivte tento odkaz, kde najdete mnoho dalších skvělých nápadů na hry a aktivity pro děti v deštivý den.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Hry a aktivity pro děti v deštivý den

1. Co si mohou děti hrát, když na venku prší?

Děti si mohou hrát například deskové hry, stolní hry, skrývací hry, případně si hrát s hračkami. Můžou taky absolvovat společnou hru na konzoli.

2. Jaké aktivity dětem doporučujete v deštivý den?

V deštivý den mohou děti například vyrobit jednoduché hračky z papíru, malovat, skládat puzzle, případně zkoušet nové recepty a vařit společně s rodiči.

3. Máte tipy na aktivity pro děti, které znamenají přípravu na školu?

Dětem můžete dopřát čas na učení se nových věcí, jako například psaní, počítání, čtení a vedení prvního diáře. Můžete také být kreativní a vytvořit s dětmi plány a cíle na příští školní rok.

hudebni nastroje
Co s dětmi, když prší

Už nám prší, co s dětmi?

Vyzkoušejte tyto aktivity uvnitř

Když venku prší, můžete zůstat v teple domova a vyzkoušet několik těchto aktivit s dětmi:

  • Vybarvujte obrázky
  • Vyrábějte collage z různých materiálů, jako jsou papír, látky, knoflíky a další
  • Hrajte společenské hry
  • Čtěte si zajímavé knihy
  • Vyzkoušejte nové recepty na pečení nebo vaření

Udělejte si výlet do muzea

Když nechcete zůstat celý den doma, můžete navštívit muzeum nebo galerii. Uvnitř je vždy teplo a sucho a děti se mohou naučit něco zajímavého.

Zde najdete seznam nejlepších muzeí v České republice.


pro děti

Hry a aktivity pro děti v deštivý den

– Hra na společenské hry
– Výtvarné aktivity, jako malování nebo modelování z hlíny
– Knižní čtení nebo poslech audioknih
– Přehrávání filmů nebo seriálů
– Hra na stolní hokej nebo stolní tenis
– Vaření nebo pečení
– Indoor sportovní aktivity, jako např. skákání po trampolíně nebo posilování
– Yoga nebo meditace pro děti
– Hra na deskové hry nebo karetní hry
– Stavění hradů nebo jiných konstrukcí z Lego nebo jiných stavebnic

(Pozn.: H2 slouží jako nadpis pro tento seznam aktivit a je použit, místo H1, aby nebyl vytvořen neadekvátní počet nadpisů na stránce.)

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJaké jsou možnosti léčby neplodnosti u mužů?
Další článekJaké jsou nejoblíbenější dětské hudební hračky v roce 2023?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno