Jaké jsou možnosti léčby neplodnosti u mužů?

Neplodnost je problém, který postihuje mnoho párů. Mnoho lidí si myslí, že neplodnost je výlučně ženská záležitost, ale ve skutečnosti se týká také mužů. Muži mohou mít různé problémy, které ovlivňují jejich plodnost, ale naštěstí existují možnosti léčby.

Obecně platí, že nejprve by měly být zkoumány příčiny neplodnosti u muže. To může zahrnovat různé testy, včetně spermogramu. Když jsou příčiny neplodnosti identifikovány, mohou být zvažovány různé způsoby léčby, včetně:

 • Hormonální léčba: Pokud jsou hormony muže příliš vysoké nebo příliš nízké, mohou být předepsány hormonální léky, které pomohou vyrovnat hladiny hormonů a zlepšit plodnost.
 • Léky na zvýšení počtu spermií: Pokud muž má problémy s produkci spermií, mohou být předepsány různé léky, které pomohou zvýšit počet spermií.
 • Chirurgické řešení: Pokud jsou problémy s plodností způsobeny anatomickými problémy, jako je například nefunkční varle, může být nutný chirurgický zákrok k opravě.
 • Asistovaná reprodukce: Když všechny jiné metody selhaly, mohou být použity různé techniky asistované reprodukce, jako je například inseminace nebo in vitro fertilizace.

Je důležité si uvědomit, že léčba neplodnosti u muže může být dlouhá a náročná a nemusí vždy garantovat úspěšné oplodnění. Nicméně, mnoho párů s neplodností má šanci na úspěch s pomocí moderní medicíny a technologií.

poceti

Produkty pro PODPORU PLODNOSTI v AKCI ➡️

Jaké jsou možnosti léčby neplodnosti u mužů?

Neplodnost může být velkým problémem pro páry, kteří se snaží o dítě. Někdy se zdá, že je to problém pouze žen, ale to není pravda. Muži mohou také trpět neplodností. V této případě mohou být léčebné možnosti různé.

Jaké jsou nejčastější příčiny neplodnosti u mužů?

Než budeme hovořit o léčebných možnostech, je důležité si uvědomit, že neplodnost u mužů může být způsobena mnoha faktory. Patří sem:

 • Nízký počet spermií
 • Nepravidelná tvarovost nebo pohyblivost spermií
 • Vliv genetických faktorů
 • Stres a nadměrná medicína
 • Nemoci, jako jsou diabetes nebo rakovina prostaty
 • Problémy s ejakulací

Jaké jsou dostupné léčebné možnosti?

Léčba neplodnosti u mužů závisí na identifikaci příčiny. Zde jsou některé z nejčastějších léčivých možností:

1. Chirurgie

Pokud je příčinou nedostatečný vývoj varlat, může být nutná operace s cílem vylepšit funkci varlat a tím pádem i produkci spermií.

2. Hormonální terapie

Hormonální terapie se používá k regulaci hladin testosteronu.

3. Intrauterinní inseminace

Intrauterinní inseminace spočívá v umělém přenášení spermií do dělohy k partnerce během ovulace.

4. Invazivní reprodukční postupy

Invazivní reprodukční postupy obvykle zahrnují výtěr spermií přímo z varlat, nebo dokonce ze semenného měchýře.

Závěr

Stejně jako u žen je neplodnost u mužů často léčitelná. Je důležité vyhledat lékařskou pomoc, pokud máte podezření na problémy s plodností. Pokud máte otázky nebo se chcete dozvědět více o léčbě neplodnosti, můžete si přečíst další informace na Fertility IQ.

Jaké jsou možnosti léčby neplodnosti u mužů?

1. Farmakologická léčba

Farmakologická léčba se používá k léčbě neplodnosti způsobené hormonálními poruchami nebo infekcemi. Hormonální léky mohou pomoci zlepšit hladinu testosteronu nebo opravit poruchy hypofýzy, což může vést ke zlepšení kvality spermií. Antibiotika jsou často používána k léčbě infekcí, které mohou negativně ovlivňovat spermií.

2. Chirurgická léčba

Chirurgická léčba se používá k léčbě anatomických poruch nebo zablokovaných ejakulačních kanálků. Chirurgický zákrok může být úspěšný při obnovení normálního toku spermií.

3. Asistovaná reprodukce

Asistovaná reprodukce se používá k léčbě neplodnosti, která nelze léčit jinými způsoby. Metody jako jsou intrauterinní inseminace, in vitro fertilizace (IVF) nebo intracytoplasmatická spermie injekce (ICSI) mohou pomoci páru otěhotnět.

Je důležité si uvědomit, že každá léčebná metoda má své výhody a nevýhody. Proto je nejlepší se poradit s lékařem nebo specialistou na neplodnost, který vám pomůže zvolit ty nejlepší možnosti léčby.

tehotenstvi

Jak otěhotnět, když to nejde

Poznejte nejlepší způsoby, jak otěhotnět, když to nejde přirozenou cestou

Když se snažíte otěhotnět, může to být frustrující, když se to dlouhou dobu nedaří. Pokud jste v situaci, kdy se vám nedaří otěhotnět, existuje řada kroků a metod, které mohou zvýšit vaše šance na úspěch.

Jedním z nejdůležitějších kroků, které můžete udělat, je navštívit lékaře. Lékař může provést testy, které vám pomohou zjistit, zda máte nějaké zdravotní problémy, které by mohly bránit těhotenství.

Dalším krokem je úprava vaší stravy a životního stylu. Pokud kouříte, pijete alkohol nebo máte nadváhu, mohou tyto faktory bránit těhotenství. Zdravá strava a pravidelná fyzická aktivita mohou také pomoci zvýšit vaše šance na úspěšné otěhotnění.

Pokud vám lékař nedoporučí další kroky, můžete zvážit léčebné možnosti jako umělé oplodnění nebo další intervenční léčbu.

Nepropadejte zoufalství – existují způsoby, jak otěhotnět zdravým a bezpečným způsobem i přesto, že se to zdá nemožné. Pokud se snažíte otěhotnět, ale váš plán se nedaří, může vám pomoci poskytovatel zdravotní péče a další odborníci.

Pro více informací o otěhotnění a souvisejících tématech můžete navštívit stránku Wikipedie.

podpora plodnosti

Jaké jsou možnosti léčby neplodnosti u mužů?

 • Léky na zlepšení kvality spermií
 • Chirurgická operace pro odstranění překážek v semenných cestách
 • In vitro fertilizace (IVF) s intracytoplazmatickou injekcí spermatu (ICSI)
 • Daruování spermatu od jiného muže, který není postižen neplodností

Produkty pro PODPORU PLODNOSTI v AKCI ➡️

Kategorie – Jak otěhotnět

Předchozí článekCo ovlivňuje chování dětí a jak na něj reagovat?❤️
Další článekHry a aktivity pro děti v deštivý den
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno