Online psí škola v AKCI

Jak naučit štěně, aby poslouchalo – nejčastější chyby a jak jim předejít

Pokud jste novým majitelem štěněte, určitě toužíte po tom, aby vaše nováček co nejdříve pochopil, co od něj očekáváte. V tomto článku se zaměříme na nejčastější chyby, kterých se majitelé štěňat dopouštějí při tréninku a jak se jim předejít.

Chyba č. 1: Nedostatek trpělivosti. Vychovávat štěně není snadné a vyžaduje to hodně trpělivosti. Je důležité pochopit, že zvládnutí nových dovedností bude trvat nějaký čas a že každé štěně se učí různě rychle. Mějte s ním trpělivost a neberte ho zbytečně tvrdě.

Chyba č. 2: Nepoužívání pozitivního posilování. Štěňata se učí nejlépe prostřednictvím pozitivního posilování. Pokud se chce štěně něco naučit, je důležité ho pochválit a odměnit. Nenásilná metoda tréninku bude pro štěně příjemnější a bude ho motivovat k učení.

Chyba č. 3: Nedostatek cvičení. Štěňata mají hodně energie a potřebují mnoho pohybu. Pokud se štěně nudí a nemá možnost se dostatečně vybít, může být při tréninku neposlušné. Zajistěte proto, aby mělo vaše štěně dostatek pohybu a bylo unavené, než s ním začnete trénovat novou dovednost.

Chyba č. 4: Ignorování špatného chování. Pokud štěně neuposlechne při tréninku, je důležité řešit tento problém okamžitě. Nesprávné chování by nemělo být ignorováno a mělo by být okamžitě napomenuto. Ignorování problému by mohlo vést k tomu, že se špatné chování stane trvalým zvykem a bude těžší ho napravit.

Chyba č. 5: Nedostatek jednoznačných příkazů. Pokud chcete, aby štěně něco udělalo, měli byste mu dát jednoznačný a srozumitelný příkaz. Když nerozumí tomu, co od něj chcete, je pravděpodobné, že bude neuposlechné. Mějte jednoduché a srozumitelné příkazy, jako například „sedni“, „lehnout“ nebo „na místě“.

Při tréninku štěněte se snažte být trpěliví, důslední a používat pozitivní posilování. Vaše štěně bude pochopit, co po něm očekáváte a bude s vámi spolupracovat rádo.

psi vycvik

Jak naučit štěně, aby poslouchalo – nejčastější chyby a jak jim předejít

Pokud máte štěně a chcete, aby vám poslouchalo a plnilo vaše příkazy, určitě se setkáte s několika nejčastějšími chybami, které majitelé dělají.

Příliš rychlé učení nových povelů

Vyplývá z toho, že majitel štěněte je buď netrpělivý, nebo očekává, že štěně bude ihned poslouchat. Pro štěně je však nová výuka povelů velký stres a nečekaná situace a neučí se tak snadno. Doporučuje se tedy učit štěně pomalu a postupně, s velkou dávkou odměn a pozitivního přístupu.

Nedostatek pozitivních stimulů a odměny

Je důležité pro štěně vytvořit pozitivní prostředí. To lze zajistit správným tréninkem, ale i vyhodnocením, jaké jsou oblíbené pamlsky vašeho psa. Pokud si vaše štěně získáte jídlem, využijte toho při tréninku.

Nepoužívání jasné komunikace a přílišné komplikování výuky

Jazyk, který používáme k učení našeho psa, by měl být jednoduchý a snadno srozumitelný. Někdy se však komplikujeme, špatně hledáme slovní výběr, a tak se štěně zmate a nerozumí. Doporučuje se tedy využívat krátké věty a jednoduchou slovní zásobu.

Zanedbání fyzické aktivity a stimulace

Pokud máme fyzicky obyčejné štěně, lze většinu jeho tréninků přenést na méně náročné aktivity, ale i tak je důležitá fyzická aktivita a stimulace. Čtěte si o tréningu aktivit pro štěně, jakým způsobem ho můžete motivovat k plnění úkolů, atd. Se správným tréninkem můžete od štěněte získat skvělého parťáka do práce i volna.

Nenavazování kontaktů se štěňaty jiných plemen lidmi

Je důležité, aby mladé štěně mělo možnost setkat se s lidmi, kteří mají zkušenosti s jinými plemeny/druhy zvířat. Tím napomáháme k tomu, aby mělo pozitivní zkušenosti s podobnými situacemi i v budoucnosti).

Pokud máte štěně a chcete, aby poslouchalo bez ohledu na věk, je třeba mít na paměti, jaké chyby děláme a jak jim předejít. Vždy je potřeba mít na paměti, že naši psi jsou inteligentní a rozumní tvorové. Pokud se jim s láskou a respektem, ale i s trpělivostí a pochopením budeme věnovat, budou si navzájem rozumět a stanou se ideálními společníky a pomocníky v každodenním životě.

How to Teach a Puppy to Behave on the American Kennel Club websiteJak naučit štěně, aby poslouchalo – nejčastější chyby a jak jim předejít

Co jsou nejčastější chyby při výcviku štěňat?

– Nepochopení, že štěně potřebuje trénink a cvičení, aby se naučilo poslouchat
– Používání negativních metod na štěňata, například křikem nebo úderem
– Nedostatek trpělivosti a důslednosti při trénování štěněte
– Neposkytování adekvátních odměn, které by podpořily pozitivní chování
– Nesprávné nastavení hranice pro štěně, což vede k nekonzistentnímu chování a zmatku u štěněte

Jakými způsoby lze předejít nejčastějším chybám v tréninku štěněte?

– Zajistěte, aby mělo štěně dostatek pohybu, spánku a zábavy, protože štěňata jsou velmi aktivní a potřebují být zabavena
– Použijte pozitivní metody tréninku štěňat jako je klikr trénink nebo odměňování pamlsky a chválou
– Trénujte své štěně pravidelně, ale v krátkých intervalech, jelikož štěňata mají krátkou pozornost
– Buďte trpěliví, důslední a také důvěryhodní pro štěňátka
– Nastavte hranice a ujistěte se, že štěně ví, co očekáváte

psi

Jak naučit štěně povely

1. Základní povely

Když získáte nové štěně, je důležité začít se učením základních povelů, jako je „sedni“, „lehnout“ a „pojď sem“. Naučení těchto povelů pomůže vašemu štěněti porozumět vašim instrukcím a zlepší komunikaci mezi vámi a vaším psem.

2. Tréninkové metody

Existuje mnoho tréninkových metod pro výuku psích povelů, jako jsou pozitivní posilování nebo použití klikru. Každá metoda má své výhody a nevýhody, proto je důležité najít takovou metodu, která bude nejefektivnější pro vaše štěně.

3. Důslednost

Aby byla výuka psích povelů úspěšná, je důležité být důsledný a trpělivý. Každé štěně se učí vlastním tempem, proto je důležité být trpělivý a nepoužívat tvrdé metody, které by mohly způsobit, že se štěně bude bát nebo bude stresované.

Pokud potřebujete více informací o výuce psích povelů, můžete navštívit stránku Výuka psích povelů na Wikipedii.

vycvik psu

Jak naučit štěně, aby poslouchalo – nejčastější chyby a jak jim předejít

  • Nepoužívejte příliš příkazů a trestů, ale nabízejte raději odměnu za správné chování.
  • Nenechte štěně volně pobíhat po celém domě, ale omezte mu prostor na určité místo, kde bude mít své místo, postele a místo na hraní.
  • Nepoužívejte výuka jako nástroj k potrestání štěněte za nevhodné chování.
  • Nedávejte štěněti vybrat své oblíbené jídlo. Zvolte vhodné lahůdky a omezte příjem potravy na určenou dobu.
  • Nepřehánějte to s tréninkem. Nedělejte to příliš rychle a častě, ale postupujte pomalu a posilujte vaše spojení s štěnětem postupně.

Online psí škola v AKCI

Kategorie – Psi a kočky

Předchozí článekKteré pláže jsou nejlepší pro rodinnou dovolenou u moře?☀️
Další článekRecenze šlapacích motokár pro malé děti – Co vybrat pro vaše dítě?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno