Online psí škola v AKCI

Jak pečovat o loveckého psa: Výcvik, strava a zdraví

Péče o loveckého psa je klíčová pro jeho zdraví, štěstí a výkon. V tomto článku si povíme o důležitých oblastech, kterým byste měli věnovat pozornost: výcvik, strava a zdraví.

Výcvik je pro loveckého psa velmi důležitý. Kromě základního výcviku, jako je poslušnost, zvládání lícních stop a apportování, je také důležité, aby byl pes trénován v terénu a přirozeném prostředí, kde bude lov přebíhat. Je také dobré trénovat psa ve skupině s jinými loveckými psy.

Strava je další důležitou oblastí, na kterou byste se měli zaměřit. Lovecký pes potřebuje vyváženou stravu, která mu poskytne dostatečné množství bílkovin, tuků a sacharidů. Měli byste se vyhýbat potravinám s vysokým obsahem soli a cukru, jako jsou například sladkosti a chipsy.

Zdraví je samozřejmě klíčové pro to, aby váš lovecký pes byl v dobré kondici. Je důležité zajistit pravidelnou veterinární péči, včetně návštěv lékaře a vakcinace. Měli byste také monitorovat svého psa, aby zjistili, zda trpí nějakými běžnými chorobami loveckých psů, jako jsou například trávicí potíže či problémy s klouby.

Pamatujte si, že pravidelná péče o loveckého psa je klíčová pro to, aby váš pes byl šťastný, zdravý a výkonný. Nyní, když víte, na co se zaměřit, je na čase vydat se s vaším loveckým psem na dobrodružství do přírody!

psi vycvik
Jak pečovat o loveckého psa: Výcvik, strava a zdraví

Výcvik loveckého psa

Lovecký pes musí být dobře vycvičen, aby byl spolehlivým pomocníkem při lovu. Důležitý je zejména poslušnost a schopnost přinášet ulovenou zvěř. Několik základních cviků, které by lovecký pes měl umět jsou:

 • Poslušnost – pes by měl reagovat na povel psovoda bez váhání a vyhýbat se nežádoucím chováním.
 • Hledání – pes by měl být schopný najít ulovenou zvěř na základě povelu.
 • Přinášení – pes by měl být schopný přinést ulovenou zvěř zpět k psovodovi.

Strava loveckého psa

Správná strava je pro loveckého psa velmi důležitá. Základem jeho stravy by měly být maso a zelenina. Lovecký pes musí být dostatečně vyživený, aby byl v dobré fyzické kondici a měl dostatek energie pro lov. Důležité je také dbát na dostatečný příjem tekutin.

Zdraví loveckého psa

Zdraví loveckého psa má vliv na jeho výkon při lovu. Důležité je pravidelné očkování proti nemocem, pravidelná veterinární prohlídka a prevence proti vnějším i vnitřním parazitům. Dále je důležité zajistit psu dostatek pohybu, aby byl v dobré kondici.

Další informace o výcviku a péči o lovecké psy z US na AKC.org.
Jak pečovat o loveckého psa?

Výcvik

Pro loveckého psa je klíčový kvalitní výcvik. Ten by měl být důsledný a postupný, v závislosti na věku a zkušenostech psa. Doporučuje se trénovat ho na volném prostranství, kde se bude moci volně pohybovat. K výcviku patří poslušnost a disciplína, ale také trénování hledání vyděšené nebo zraněné zvěře.

Strava

Výživa loveckého psa by měla odpovídat jeho věku a aktivity. Doporučuje se mu poskytnout kvalitní krmivo, nejlépe připravované z kvalitních surovin. Může se mu dávat i maso a zelenina. Je důležité dbát na dostatečný přísun vody.

Zdraví

Lovecký pes potřebuje pečlivou péči o své zdraví. Je důležité pravidelně jej kontrolovat u veterináře a podstupovat preventivní očkování. Kromě toho je třeba se starat o jeho srst a drápy, které by měly být příležitostně vyčistěny a ořezány. Také je důležité chránit ho před roztoči a blechami doporučenými preparáty.

psi

Výcvik loveckého psa: Klíč k úspěšné lovu

Co je výcvik loveckého psa?

Výcvik loveckého psa se týká systematického trénování psů, kteří jsou používáni k lovu divoké zvěře. Výcvik zahrnuje poslušnost, pracovní instinkty a schopnosti, jako je hledání, sledování a přinášení kořisti.

Jak naučit svého psa lovit?

Aby váš lovecký pes mohl úspěšně lovit, musí být nejprve řádně vycvičen. Pokud jde o výcvik loveckého psa, důležitostí parametrů jsou poslušnost, trpělivost a motivace. Chcete-li začít, začněte s jednoduchými příběhy, kde pes bude muset vykonávat jednoduché úlohy a poslechnout vaše instrukce.

Co jsou některé techniky výcviku loveckého psa?

Některé techniky tréninku, které můžete použít, zahrnují „kondicionování“, „triky“ a trénink na běh na stopě. Výcvik se zaměřuje na přirozené instinkty psa, včetně jeho intenzivního ducha a silného práce vnímání.

Může být výcvik loveckého psa tvrdý pro psy?

Výcvik loveckého psa by neměl být brutální nebo nehumánní. Používání nadměrné síly nebo násilí může vést k poškození zdraví psa a zhoršení jeho vztahu s vámi. Nicméně, vyžaduje se trpělivost, konzistence a práce na důvěře a respektu mezi vámi a vaším psím společníkem.

Pokud chcete vědět více informací o výcviku loveckého psa, navštivte prosím tuto stránku v Wikipedii.

vycvik psu

Jak pečovat o loveckého psa: Výcvik, strava a zdraví

 • Výcvik:
  • Základní poslušnost – sedni, lehni, čekej na povel
  • Lovecký výcvik – trénink na stopování zvěře, hledání a apportování ulovené zvěře
  • Kontinuální trénink – pravidelné procvičování naučených povelů a dovedností
 • Strava:
  • Vyvážené krmení – kombinace kvalitního suchého a mokrého krmiva
  • Dostatek tekutin – pes by měl mít k dispozici čerstvou vodu po celý den
  • Doplnění vitaminů a minerálů – výživové doplňky vhodné pro lovecké psy
 • Zdraví:
  • Prevence nemocí – očkování, odčervení a pravidelné návštěvy veterináře
  • Hygiena – pravidelné mytí srsti a uší, čistění zubů a drápků
  • Dostatek pohybu – lovecký pes potřebuje dlouhé procházky, běhání a hru

Online psí škola v AKCI

Kategorie – Psi a kočky

Předchozí článekJak se vyhnout hluku a davům na klidné dovolené u moře s dětmi☀️
Další článekJak udržet pevný vztah s nejlepším kamarádem: Tipy a triky
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno