DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak se připravit na dovolenou v Tunisku s dětmi: Co sebou vzít a co nezapomenout?

Pokud plánujete dovolenou v Tunisku se svými dětmi, je důležité, aby byla předem dobře připravena. Zde jsou některé základní tipy, co si sebou vzít a co nezapomenout.

Pas a pojištění: Bez pasu nemůžete vycestovat z ČR do Tuniska. Ujistěte se tedy, že všechny vaše doklady jsou v pořádku a platné. Také si zkontrolujte cestovní pojištění pro případ nouze či nemoci.

Sluneční ochrana: Tunisko má horké klima, takže je nutné nejvíce chránit pokožku před sluncem. Vezměte si ochranné opalovací krémy s vysokým faktorem, sluneční brýle, klobouky a pokud možno, zakryjte si pokožku.

Medikamenty: Pokud vaše děti trpí nějakou nemocí, nezapomeňte si přibalit jejich léky. Stejně tak si přibalte některé základní léky na případy bolesti hlavy, žaludku apod.

Plavky a osušky: Návštěva Tuniska by nebyla kompletní bez odpočinku na pláži. Vezměte si tedy plavky pro celou rodinu a osušky na utírání.

Pohodlné oblečení: A konečně, nezapomeňte si přibalit několik kusů pohodlného oblečení, s ohledem na horké počasí. Dále si přibalte sandály nebo jinou pohodlnou obuv pro objevování Tuniska.

S těmito základními věcmi, byste měli být dobře vybaveni na dovolenou v Tunisku s vašimi dětmi. Pamatujte si, že při balení je lepší přebalit než nechat něco důležitého doma!

děti

Jak se připravit na dovolenou v Tunisku s dětmi: Co sebou vzít a co nezapomenout?

Jak se připravit na dovolenou v Tunisku s dětmi: Co sebou vzít a co nezapomenout?

Příprava dokladů a zdravotní péče

Než se vydáte na dovolenou, je důležité zkontrolovat platnost cestovních dokladů, jako jsou pasy a víza. Ujistěte se také, že máte uzavřeno cestovní pojištění, které pokrývá i zdravotní problémy v zahraničí. V případě návštěvy Tuniska s dětmi je důležité zajistit si kompletní očkování.

Co s sebou vzít na pláž?

Kromě klasických věcí jako jsou plavky, ručníky a opalovací krém, na pláži může být užitečné mít i batůžek s pitím, drobným občerstvením, slunečními brýlemi, kloboukem a ochrannými slunečními krémy s vysokým faktorem. Doporučuje se také mít s sebou nafukovací hračky, kuličky nebo míče, aby se děti dobře zabavily.

Jaký oblečení zabalit?

Při balení oblečení si dejte pozor na výběr kvalitních materiálů, které nezpůsobují svědění nebo podráždění pokožky. S sebou nezapomeňte vzít dostatečné množství triček, kraťasů, letních šatů a sandálů. V Tunisku se většinou nosí oblečení zakrývající kolena a ramena, proto se vyplatí vzít si s sebou i lehčí šátek nebo šálu, která oblečení doplní a zároveň chrání před slunečním zářením.

Tipy na zábavu pro děti

V Tunisku najdete spoustu aktivit, které by mohly bavit děti. Například vodní parky, lunaparky nebo možnosti pozorování zvířat. Doporučuje se také navštívit trhy, kde se děti mohou naučit nová slova a tradice, nebo prohlédnout si historické památky a zaučit se něco nového.

Závěr

Při plánování dovolené s dětmi v Tunisku nezapomeňte na přípravu dokladů a zdravotní péče, balení plážových potřeb a kvalitního oblečení. Nebojte se také využít nabídky aktivit, které v Tunisku najdete. Pokud potřebujete více informací o Tunisku, doporučujeme navštívit stránku amerického ministerstva zahraničních věcí.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak se připravit na dovolenou v Tunisku s dětmi: Co sebou vzít a co nezapomenout?

Co sebou vzít?

1. Sluneční brýle a krém s vysokým faktorem – Tunisko je velmi slunečné a UV záření může být velmi silné.

2. Plavky a osušky – pro děti i pro dospělé.

3. Pokrývky hlavy – na ochranu proti slunci.

4. Pohodlné oblečení a obuv – pro procházky a výlety.

5. Lékárničku – s léky na bolest hlavy, horečky, průjem atd.

6. Repelenty – na ochranu proti komárům a dalším hmyzu.

Co nezapomenout?

1. Cestovní pasy – pro každého člena rodiny.

2. Zdravotní pojistky – pro každého člena rodiny.

3. Hotovost – na nákupy a poplatky.

4. Mapu a průvodce – pomůže vám plánovat výlety a poznávací trasy.

5. Doklady o ubytování a letenkách – na případné dotazy úřadů.

6. Telefon – abyste mohli být v kontaktu s rodinou a přáteli.

dovolená

Dovolená v Tunisu s dětmi: praktické informace

Kde jet v Tunisu s dětmi?

Pokud plánujete dovolenou v Tunisu s dětmi, vyberte si oblíbená turistická letoviska jako Sousse, Monastir nebo Hammamet. Tyto destinace nabízejí příjemné pláže a mnoho zábavy pro malé i velké.

Co navštívit v Tunisu s dětmi?

V Tunisu si s dětmi určitě nenechte ujít návštěvu zoologické zahrady v El Menzah nebo Narodního parku Boukornine. Zajímavým místem je také muzeum Bardo, které nabízí mnoho historických artefaktů.

Bezpečnost v Tunisu s dětmi

V Tunisu je stále nutné dodržovat bezpečnostní opatření kvůli možnému teroristickému ohrožení. Přestože jsou turistické oblasti obvykle bezpečné, doporučuje se držet se dál od politických demonstrací a obecně místa s davem lidí.

Pokud máte zájem se dozvědět více o Tunisu, navštivte Wikipedii.

pro děti

Jak se připravit na dovolenou v Tunisku s dětmi: Co sebou vzít a co nezapomenout?

  • Minimálně 30 SPF opalovací krém a opalovací oblečení pro děti
  • Kvalitní repelent proti hmyzu
  • Nepromokavou pláštěnku pro případ deště
  • Léky a lékárničku s běžnými léky a drobnými pomůckami
  • Jednorázové papírové kapesníky pro hygienu
  • Balení léků proti průjmu a střevním potížím
  • Vlastní plastovou láhev na pití, aby se dalo pití snadno přenášet a udržovat v chladu
  • Elektrický adaptér s evropským zástrčkou pro dobíjení telefonů a dalších zařízení
  • Fotografický přístroj a dostatek paměťových karet nebo baterií
  • Mapa nebo průvodce s turistickými atrakcemi a mapou regionu

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekCo ovlivňuje emoční vývoj a jak ho podpořit u miminka v 5 měsících?
Další článekJak podpořit rozvoj talentů a zájmů dítěte: jakou roli hraje otec
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno