DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak se vypořádat s horkými dny u moře: Tipy na ochlazení

Pokud trávíte svou dovolenou u moře, můžou být horké dny opravdu náročné. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak se ochladit a užít si plážový pobyt co nejvíce.

Pijte hodně vody – nejlepší způsob, jak udržet své tělo hydratované a zchlazovat se zevnitř. Vyhněte se alkoholu a kofeinu, které mohou dehydratovat.

Chladné sprchy – jestli se vám zdá, že mořská voda není dostatečně osvěžující, zkuste si dát krátkou chladnou sprchu. Pomáhá to ochladit tělo a snížit pocení.

Plážový deštník – chrání vás před sluncem a poskytuje stín, kde se můžete schovat a ochladit.

Mokré ručníky – položte si mokré ručníky na šíji, zápěstí a nohy, abyste snížili teplotu těla.

Osvěžující jídlo a pití – čerstvé ovoce, zelenina a studené nápoje jsou skvělé na ochlazení a dodají vám potřebnou energii.

Nejtežší práce dělejte brzy ráno nebo večer – pokud plánujete fyzicky náročný výlet nebo aktivitu, vyhněte se horkým hodinám a zvolte brzy ráno nebo večer, kdy je teplota nižší.

S těmito tipy na ochlazení se budete moci u moře pohodlněji a příjemněji cítit i v nejteplejších dnech.

děti

Jak se vypořádat s horkými dny u moře: Tipy na ochlazení

Zůstaňte hydratovaní

Pití vody je nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, abyste se ochladili. Udržujte si celou dobu při sobě dostatečné množství hydratačních nápojů a vody, abyste se vyhnuli dehydrataci. Pokud chcete být trochu kreativní, můžete si dopřát také ovocné koktejly a limonády.

Plavání

Plavání je ideální aktivita, kterou můžete dělat na pláži během horkých dnů. Voda vám pomůže ochladit tělo a zároveň vám umožní trávit čas venku. Pokud nejste zkušený plavec, můžete si koupit plavecký vest, který vám dodává stabilitu.

Používejte opalovací krém a spreje s ochranným faktorem

Jako ochranu proti slunci a spálení pokožky je důležité používat opalovací krém a spreje s ochranným faktorem. Opatřete si krém, který vyhovuje vaší pokožce a aplikujte ho na celé tělo před vystavením slunci. Aplikujte ho také pravidelně každé 2 – 3 hodiny, aby vám poskytl maximální ochranu.

Jíst lehké jídlo

V horkých dnech je důležité sníst jídlo lehkého charakteru, které vám nesedne těžce. Pokud se chcete vyhnout plnému žaludku, zkuste jíst jídla s vysokým obsahem vody, jako jsou ovocné saláty a smoothie.

Používejte chlazené ručníky

Pokud chcete získat další ochlazení, můžete si připravit chlazené ručníky. Tyto ručníky dokážou rychle ochladit tělo a jsou snadno dostupné. Stačí je namočit do studené vody, vytlačit a položit na krk, zápěstí nebo hlavu.

Zůstaňte ve stínu

Pokud chcete minimalizovat vystavení slunci a potenciální sunburn, zkuste zůstat co nejvíce ve stínu. Tam, kde se nenachází žádný stín, si můžete přinést slunečník nebo stan.

Pokud vás zajímají další tipy na ochlazení v horkých dnech u moře, začtěte se do tohoto článku od webu Travel and Leisure.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak se vypořádat s horkými dny u moře: Tipy na ochlazení

Jak ochladit své tělo

  • Plavte se v moři – mořská voda může být osvěžující a ochlazující.
  • Noste lehké, prodyšné oblečení, které nebudete cítit na sobě.
  • Pijte dostatek tekutin – voda a kokosová voda jsou skvělými volbami.
  • Noste klobouk a sluneční brýle, aby se minimalizovala expozice slunečních paprsků.

Jak ochladit svůj pobyt na pláži

  • Nasaďte stan – to vám poskytne stín a ochranu před sluncem.
  • Noste plážový deštník pro další ochranu před sluncem.
  • Pijte ledovou vodu nebo ledovou kávu.
  • Poskytněte svému tělu čas na odpočinek – odpočinkové fáze pomohou snížit tělesnou teplotu.

dovolená

Pobyt u moře s dětmi

Proč vybrat pobyt u moře s dětmi?

Pokud plánujete dovolenou s celou rodinou, pobyt u moře s dětmi může být skvělou volbou. Moře poskytuje mnoho aktivit pro malé i velké, jako jsou koupání, stavění pískových hradů, hledání mušlí a pozorování zvířat. Navíc, sluneční paprsky a čerstvý vzduch jsou skvělé pro dětské zdraví.

Kde najít vhodné ubytování?

Existuje mnoho pobytových možností u moře pro rodiny s dětmi. Apartmány, hotely a kempy jsou všichni k dispozici. Při hledání ubytování se ujistěte, že je vhodné pro děti. Například, bazén nebo zahrada mohou být skvělé pro děti, kteří se nechtějí koupat v moři.

Co je nutné vzít s sebou?

Při balení si pamatujte, že s dětmi je lepší být připraven. Například, sluneční krém s vysokým faktorem, klobouky, opalovací pláštěnky a hračky jsou všechny nezbytné pro pobyt u moře s dětmi. Navíc, pokud se chystáte vařit v apartmánu nebo kempu, nezapomeňte přinést základní potřeby k vaření.

Pokud se chystáte na pobyt u moře s dětmi, můžete si přečíst více o nejpopulárnějších destinacích u moře na této stránce v Wikipedii.

pro děti

– Pijte hodně vody a kokosového mléka
– Používejte opalovací krém s vysokým faktorem ochrany
– Kupujte si ledové nápoje a zmrzlinu na pláži
– Nosíte klobouky a sluneční brýle
– Chcipněte se do stínu nebo do vody
– Vyhněte se přímému slunci v poledne
– Nosíte lehké, vzdušné oblečení
– Chodíte na procházky u moře brzy ráno nebo pozdě večer

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekKrál mezi plyšáky: příběh o nejoblíbenější plyšové hračce v historii
Další článekDěti; psi a alergie: Jak minimalizovat riziko alergických reakcí u dětí
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno