Jak se zabavit desetiměsíčním miminkem během dlouhých zimních večerů?

Dlouhé zimní večery jsou ideální čas pro trávení času s rodinou. Nicméně, mohou být také velmi náročné, zejména když máte desetiměsíční miminko.

Chcete-li si užít zimní večery s vaším malým andělem, můžete vyzkoušet několik aktivit, které budou bavit vaše miminko a zároveň mu poskytnou příležitost rozvíjet své motorické schopnosti a dovednosti.

Použijte interaktivní hračky – Interaktivní hračky jsou skvělým způsobem, jak udržet vaše miminko zaujaté a podpořit jeho rozvoj. Mějte při ruce několik hraček s různými texturami, zvuky a tvary, které se budou vašemu miminku líbit.

Pořiďte si knížky pro batolata – I desetiměsíční miminko si může užít knížky s výraznými obrázky a jednoduchými vyprávěními. Tento způsob podpoří jeho pozornost a soustředění.

Hrajte se s míčky – Míče jsou skvělým způsobem, jak podpořit motorické schopnosti vašeho miminka. Něžné míčky s hladkou a jemnou texturou jsou ideální pro malé ruce.

V zimních večerech nemusíte být připraveni na nudu. Můžete se zabavit s vašim desetiměsíčním miminkem pomocí těchto snadných a zábavných aktivit. Pamatujte si, že důležitá je především vaše přítomnost a láska.

děti

Jak se zabavit desetiměsíčním miminkem během dlouhých zimních večerů?

1. Hledání her, které podporují rozvoj dítěte

Dlouhé zimní večery mohou být pro rodiče s desetiměsíčním dítětem výzvou. Nicméně existuje mnoho her, které můžete hrát s dítětem, aby se bavilo a zároveň se rozvíjelo. Například hry, jako jsou skládání pytlíků s ovocem a zeleninou, fotografická kniha, barevné knihy nebo třeba kreslení budou pro vaše dítě velice přínosné. Podrobnější informace o těchto a dalších hrách najdete na těchto webových stránkách (https://www.parents.com/baby/development/social/games-to-boost-babys-development/).

2. Zjistěte, co dělají vaše přátelé

Možná máte přátele, kteří mají také malé děti. Zkuste se s nimi domluvit, abyste se mohli sejít a děti mohly spolu hrát. To nejen poskytne vašemu dítěti nové zážitky, ale i vám poskytne příležitost poznat nové lidi a trávit čas s přáteli. Mezi další tipy na zimní zábavu pro děti patří návštěva indoor centra, kostelů, kina nebo archivaci rodinných fotografií.

3. Vyhledejte kulturní akce v okolí

Pokud vaše dítě ještě nechodí do školky, můžete se společně vydat na kulturní akce v okolí, jako jsou malé výstavy, koncerty nebo dokonce i plesy. Je to skvělá příležitost vidět něco nového a zároveň přitom si užít čas s vaším dítětem.

4. Nakupujte online

Někdy se může zdát, že je opravdu těžké venku chodit – zvlášť v době, kdy je venku nevlídné počasí. Nebojte se nakupování online, ať už jde o hračky, knihy nebo jiné zdroje zábavy pro děti. Stačí vám jen internetové připojení a krátkou chvíli strávit výběrem z nabídek.

Závěr

Přestože může být těžké zabavit desetiměsíční dítě během dlouhých zimních večerů, existuje mnoho aktivit, které lze podniknout. Hry, výlety s přáteli, kulturní akce a online nakupování jsou jen několik z možností, jak se zabavit. Důležité je být kreativní a neustále hledat nové způsoby, jak udržet své dítě zaneprázdněné a spokojené. Další inspirativní nápady najdete například na této stránce (https://www.whattoexpect.com/first-year/entertainment.aspx).

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Jak se zabavit desetiměsíčním miminkem během dlouhých zimních večerů?

Hračky

Desetiměsíční miminko má rádo zajímavé hračky. Koupit mu můžete například plachtu s různými zvířátky, s kterou se může hrát a načítat si barevné obrázky. Velmi oblíbené jsou také měkoučké plyšové hračky a držáky, které miminko zaujmou jednoduchými animačními triky.

Hudební nástroje

Udělejte si z vašeho domova malou hudební dílnu! Koupit pro miminko jednoduchý xylofon, který rozvíjí jemnou motoriku a muzikální vlohy. Kombinujte s pohádkovými zpěvy, které budou malému potěšení během celého večera.

Čtení knih

Zvláště v zimních večerech, kdy brzy stmívá a venku je špatné počasí, může být čtení knih pro vás i vaše miminko velmi příjemné a uklidňující. Pro desetiměsíční miminko můžete pořídit jednoduché krásně ilustrované knížky, které nabízejí obrázky jím známých předmětů a zvířat.

žena

10 měsíční miminko

Vývoj 10 měsíčního miminka

V tomto věku jsou děti obvykle velmi aktivní a snaží se samy posadit a postavit se. Mnoho z nich již projevuje zájem o objevování světa, například tím, že vtahují předměty do úst. Důležité je zajistit bezpečné prostředí, ve kterém se mohou děti volně pohybovat.

Krmení 10 měsíčního miminka

V tomto věku se děti obvykle začínají učit jíst samy a mají tedy často chuť na rozmanitější jídlo. Je vhodné začít přidávat do jídelníčku nové druhy potravin, jako jsou například ryby, tvaroh nebo jogurt. Samozřejmě je důležité dbát na to, aby byla strava dostatečně vyvážená a obsahovala všechny potřebné živiny.

Outbound link

Pro více informací o vývoji 10 měsíčních dětí doporučujeme navštívit stránku na Wikipedii.

pro děti

Jak se zabavit desetiměsíčním miminkem během dlouhých zimních večerů?

– Dělejte cvičení, které podpoří motoriku dítěte.
– Využijte času pro čtení knih nebo vyprávění příběhů.
– Zkoušejte písničky nebo zpívejte společně s dítětem.
– Používejte hračky, které podporují rozvoj smyslů.
– Hrajte si společenské hry či puzzle přizpůsobené věku dítěte.
– Tvořte s dítětem pomocí papíru, lepidla a nůžek.
– Prozkoumejte různé druhy textur pomocí různých materiálů.
– Používejte interaktivní hračky a hry pro malé děti.
– Trávte čas s dítětem v kuchyni a zkoušejte nové recepty.
– Využijte času pro relaxaci a společného odpočinku.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekKam na výlet s dětmi Kostelec nad Labem – okres Mělník
Další článekKam na výlet s dětmi Brušperk – okres Frýdek-Místek
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno