Jaké jsou příznaky snížené plodnosti u žen starších 35 let?

Snížená plodnost může být problémem u mnoha žen, zejména u těch, které jsou starší než 35 let. Pokud se rozhodnete odkladat rodičovství až do pozdějšího věku, můžete narazit na některé příznaky, které byste si měli být vědomi.

Menstruační cyklus: Jedním z prvních příznaků může být nepravidelnost menstruačního cyklu, zpoždění nebo předčasný nástup menstruace.

Problémy s ovulací: Dalším příznakem může být neschopnost otěhotnět kvůli problémům s ovulací. To znamená, že můžete mít menší množství vajíček nebo že vaše vajíčka nejsou zralá nebo zdravá.

Endometrióza: U některých žen může být příčinou snížené plodnosti endometrióza. Tento stav způsobuje bolest a přepážku pro zárodek v děloze.

Stres: Dlouhodobý stres může také mít negativní vliv na regulaci hormonů a tím snížit vaši plodnost.

Pokud se setkáte s některým z těchto příznaků, měli byste se poradit s lékařem a prozkoumat různé možnosti léčby. U žen starších 35 let může být rychlá diagnóza a léčba klíčová pro dodání zdravého dítěte.

poceti

Produkty pro PODPORU PLODNOSTI v AKCI ➡️

Jaké jsou příznaky snížené plodnosti u žen starších 35 let?

Příčiny a faktory ovlivňující plodnost u žen starších 35 let

Plodnost, tedy schopnost ženy otěhotnět, začíná výrazně klesat od 35. roku věku. Existuje několik důvodů, proč se snižuje. Jedná se například o přirozený proces stárnutí, kdy se zvyšuje riziko vzniku endometriózy, myomů, polycystických ovariálních syndromů a dalších gynekologických problémů či infekcí.

Dalším faktorem, který může plodnost snižovat, jsou genetické předispozice, autoimunitní onemocnění, špatná strava, hormonální nerovnováha, stresové situace, špatný způsob života, příliš mnoho pití kávy a alkoholu a kouření.

Příznaky snížené plodnosti u žen starších 35 let

Existují určité příznaky, které mohou naznačovat sníženou plodnost u žen starších 35 let. Patří mezi ně například:

 • Nepravidelná menstruace
 • Menstruační křeče, bolesti břicha, pánevní oblasti
 • Bolest při pohlavním styku
 • Vaginální výtok nebo krvácení mezi obdobími
 • Nedostatek ovulace
 • Bělavý, žlutavý nebo zelenavý výtok s nepříjemným zápachem
 • Změny v celkovém zdravotním stavu, náchylnost k infekcím

Vyskytnou-li se u vás tyto příznaky, měla byste se co nejdříve obrátit na odbornou lékařskou pomoc.

Jaké jsou možnosti léčby snížené plodnosti?

Pro léčbu snížené plodnosti existuje několik možností. Nezbytná je zdravá strava, dostatek pohybu a zdravý životní styl. Pomoci může i hormonální terapie, přípravky na podporu ovulace a inseminace.

V případě, že ani tyto metody nezabírají, může dojít k asistovaným reprodukčním technologiím (ART). Mezi ně patří oplodnění in vitro (IVF) a další způsoby, včetně dárcovských vajíček či spermie.

Celkově je ovšem nejlepší plánovat těhotenství co nejdříve v životě. Pokud byste chtěli vědět více o tomto tématu a plánování těhotenství, může vám pomoci například tento článek od Ministerstva zdravotnictví USA.

Závěr

Pokud máte jakékoliv obavy ohledně plodnosti a snažíte se otěhotnět, neváhejte se poradit s odborníkem. Pravidelné kontroly u gynekologa a správný způsob života mohou výrazně přispět k zachování zdraví a šanci na těhotenství.

Jaké jsou příznaky snížené plodnosti u žen starších 35 let?

Problémy s menstruací

Ženy starší 35 let s sníženou plodností mohou mít problémy s menstruací. Mohou mít nepravidelnou nebo velmi bolestivou menstruaci. To může být způsobeno hormonálními změnami v těle.

Změna množství výtoku

Dalším příznakem snížené plodnosti u žen starších 35 let může být změna množství výtoku. Ženy mohou mít méně výtoku než obvykle. To může být způsobeno hormonálními změnami.

Problémy s ovulací

Snížená plodnost u žen starších 35 let může být způsobena problémy s ovulací. Ženy mohou mít nepravidelnou ovulaci nebo vůbec neovulovat. To může být způsobeno hormonálními změnami v těle.

Bolest v podbřišku

Ženy s problémy s plodností mohou mít bolest v podbřišku. To může být způsobeno endometriózou, což je stav, při kterém se tkáň podobná tkáni, kterou lze najít v děloze, nachází mimo dělohu.

Jiné příznaky

Další příznaky snížené plodnosti u žen starších 35 let mohou zahrnovat suchost pochvy, nízkou kvalitu vajíček a výskyt jiných poruch reprodukčního systému.

Pokud máte jakékoli příznaky snížené plodnosti, měli byste se poradit s lékařem.

tehotenstvi

Plodnost ženy po 35

Problémy s početím

Po dosažení věku 35 let se snižuje šance na početí, protože ženy mají menší počet vajíček a ty jsou také horší kvality. Tento proces se nazývá ovariální rezerva a je přirozenou součástí stárnutí vajíček.

Možnosti řešení

Pokud máte nad 35 let a máte problémy s početím, existují různé metody, jak zvýšit šance na úspěšné početí. Například můžete vyzkoušet umělé oplodnění nebo hormonální terapii. Důležité je také vést zdravý životní styl a vyvarovat se závažným nemocem, což může ovlivnit vaši fertilitu.

Prevence

Nejlepší způsob, jak se vyhnout problémům s plodností po 35. roce, je začít plánovat rodinu co nejdříve. Pokud to není možné, můžete uvažovat o zmrazení vajíček, což vám umožní mít lepší dostupnost kvalitních vajíček v budoucnu.

Pro více informací o plodnosti ženy po 35, navštivte stránku na Wikipedii.

podpora plodnosti

Jaké jsou příznaky snížené plodnosti u žen starších 35 let?

 • Menstruační cyklus se stává nepravidelným
 • Menstruace je silnější nebo slabší
 • Bolestivá menstruace nebo ovulace
 • Vaginální suchost
 • Snížená sexuální chuť
 • Křehké nehty a vlasy
 • Změny nálady
 • Přibývání na váze
 • Nedostatek energie
 • Nepřirozené krvácení

Produkty pro PODPORU PLODNOSTI v AKCI ➡️

Kategorie – Jak otěhotnět

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno