DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si užít dovolenou s dětmi v Itálii na plný plyn

Pokud hledáte místo pro rodinnou dovolenou v Itálii, máte mnoho zajímavých možností. Itálie je krásná země plná historie, malebných městeček, kultury, ale i moře a slunce. S dětmi se však může stát návštěva památek a muzeí trochu náročná. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak si užít dovolenou s dětmi na plný plyn v Itálii.

 • Pláže – Itálie je proslulá svými krásnými plážemi. Když už budete u moře, nezapomeňte navštívit slavné destinace jako je Řím, Benátky nebo Neapol.
 • Zábavní parky – Itálie má mnoho zábavních parků, které potěší nejen děti, ale i dospělé. Mezi nejpopulárnější patří Gardaland, Mirabilandia nebo Rainbow MagicLand.
 • Příroda – Itálie má nádhernou přírodu, která je pro děti ideální pro výlety a prozkoumání. Nejlépe se na ní můžete podívat požitím některých z italských národních parků, jako jsou třeba Abruzzské Apeniny, Národní park Cinque Terre nebo Dolomity.
 • Kultura – Pokud se chcete dozvědět více o italské kultuře a historii, doporučujeme navštívit města jako je Řím, Florencie nebo Benátky. V těchto městech se děti navíc naučí něco nového a zajímavého.
 • Jídlo – Italská kuchyně je proslulá po celém světě. Při návštěvě Itálie vyzkoušejte její nejznámější speciality, jako jsou pizza nebo těstoviny. Děti si navíc v těchto jídlech užijí nejen skvělou chuť, ale také zábavu, protože si je mohou s vámi i samy připravit.

S těmito tipy se vám vaše dovolená v Itálii s dětmi bude určitě líbit. Děti si užijí zábavu a zároveň si připomenou, jak se žije v jiné zemi. Nezapomínejte však na to, že úsměv a dobrá nálada jsou na dovolené nejdůležitější.

děti

Jak si užít dovolenou s dětmi v Itálii na plný plyn!

Rodinná dovolená plná zážitků a kulturních zážitků

Itálie – když slyšíte toto jméno, co vás napadne? Slunce, moře, pizza, gelato, výpravy po historických památkách, procházky po ulicích plných umění, architektury a kultury. V dnešní době je Itálie ideálním místem pro rodinnou dovolenou plnou zážitků, kde rodiče a děti prožijí nezapomenutelné chvíle. Je důležité zvolit správnou lokalitu, která nabídne něco pro každého.

Nezapomenutelné zážitky

Itálie je bohatá na kulturní památky a pamětihodnosti, které zaujmou nejen dospělé, ale i děti. Mezi nejznámější památky patří Řím se známými památkami jako je Koloseum, Trevi fontána a Vatikán. Pro děti nabízí mnoho zábavy také antické město Pompeje, kde se mohou dozvědět více o historii Římské říše. Nejen muzea a památky, ale Itálie má také krásné pláže, kde se děti mohou vyřádit v moři a rodiče si odpočinout na slunci.

Chuťové požitky

Pizza, těstoviny, čerstvý chléb, vynikající víno a italské zmrzliny – kuchyně Itálie nás nikdy nezklame. Italská kuchyně nabízí jídla pro každého a děti si mohou vyzkoušet typicky italské pokrmy jako je těstovinové ravioli nebo pizzu. Ty nejlepší restaurace jsou v centru města, kde se mohou návštěvníci cítit jako praví Italové.

Kde se ubytovat?

Při plánování ubytování je důležité zvolit lokaci s ohledem na rodinné potřeby. Pokud hledáte ubytování v přístavním městě, tak můžete vyrazit do Janova nebo Neapole. Pro pobyt v blízkosti pláže může být ideální volbou Rimini, kde jsou pláže vhodné pro celou rodinu. V případě, že hledáte ubytování v centru města, můžete si zvolit mezi městy Florencie, Benátky nebo Řím.

Jaké jsou náklady na dovolenou v Itálii?

Náklady na dovolenou v Itálii závisí na řadě faktorů, jako je typ ubytování, délka pobytu a počet lidí. Vzhledem k tomu, že Itálie je populární turistickou destinací, tak jsou ceny ubytování a potravin o něco dražší v porovnání s jinými zeměmi v Evropě. Nicméně, s řádným plánováním a srovnáváním cen, mohou cestovatele najít cenově dostupné možnosti.

Závěr

Itálie je ideální destinací pro rodinnou dovolenou, kde rodina prožije nezapomenutelné zážitky. Návštěva kulturních památek, slunečné pláže a vynikající kuchyně budou zaručeně nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. S řádným plánováním lze najít cenově dostupné možnosti. Více tipů na italské dovolené vám nabízí také tento článek (https://www.tripadvisor.com/Inspiration-g191-Italy.html) na Tripadvisoru.

– konec –

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si užít dovolenou s dětmi v Itálii na plný plyn

Kam vyrazit v Itálii s dětmi?

Pokud hledáte dovolenou plnou zábavy pro celou rodinu, doporučujeme navštívit různé atrakce v Itálii. Mezi nejoblíbenější patří například akvaparky, zoologické zahrady, sportovní centra nebo tematické parky jako Gardaland, Mirabilandia nebo Rainbow Magicland.

Co ochutnat v Itálii s dětmi?

Itálie je známá svou vynikající kuchyní, kterou si rozhodně nemůžete nechat ujít. Pro děti jsou ideální třeba pizzy, těstoviny nebo sladkosti jako gelato nebo tiramisu. Snažte se ale vyhýbat příliš těžkým jídlům, která by mohla dětem způsobit potíže s trávením.

Jaké jsou nejlepší pláže pro rodiny s dětmi v Itálii?

Itálie je obklopena Jaderským a Tyrhénským mořem a nabízí mnoho krásných pláží, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Mezi nejlepší patří například Cavallino-Treporti v Benátsku, Lignano Sabbiadoro v přímořské oblasti Friuli-Venezia Giulia či baie di San Fruttuoso v Ligurii.

Jaké jsou nejlepší ubytování pro rodiny s dětmi v Itálii?

V Itálii najdete spoustu ubytování, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Nejlepší možnosti jsou rodinné hotely nebo apartmány, které poskytují dostatek prostoru a jsou často vybavené kuchyňkou, kde si můžete připravit jídlo pro děti. Při výběru ubytování dbejte také na to, aby bylo blízko k pláži nebo k různým atrakcím, které chcete navštívit.

dovolená

Dovolená s dětmi v Itálii: Kam vyrazit a jak se připravit

Nejlepší destinace pro dovolenou s dětmi v Itálii

Pokud plánujete dovolenou s dětmi v Itálii, nejlepšími destinacemi jsou bezesporu oblasti Toskánska, Kampánie a Sicílie. Toskánsko nabízí nádherné pláže a klidné kopcovité krajiny, zatímco Kampánie je známá svými památkami a pozoruhodnostmi. Sicílie má mnoho krásných měst a pláží, které rozhodně stojí za návštěvu.
Pro ubytování v těchto oblastech se vyplatí zvolit rodinný hotel nebo apartmán, který nabízí dostatek prostoru a vybavení pro rodiny s dětmi.

Jak se připravit na dovolenou s dětmi v Itálii

Před odjezdem na dovolenou s dětmi do Itálie je důležité si zajistit cestovní pojištění a zkontrolovat platnost pasů a dokladů totožnosti. Přibalte s sebou dostatek léků, vitamínů a výživy pro děti, a pokud je to možné, vybavte se i hračkami a společenskými hrami pro zábavu během cesty.
Během pobytu se snažte plánovat aktivitu tak, aby vyhovovala potřebám celé rodiny. Navštivte parky, akvária, pláže a další zajímavá místa, kde si vaše děti mohou užít spoustu zábavy.

Více informací o Itálii na Wikipedii.

pro děti

Jak si užít dovolenou s dětmi v Itálii na plný plyn

 • Zvolte pobyt v rodinné vesnici – ideální pro děti
 • Navštivte akvaparky a vodní atrakce, jako je např. Gardaland nebo Aqualandia
 • Vydejte se na výlet do přírody, např. do Národního parku Abruzzo nebo Alpe di Siusi
 • Užijte si slunce a moře na nádherných plážích, jako je např. Costa Smeralda nebo Spiaggia del Principe
 • Navštivte zajímavá historická místa, jako je např. Koloseum v Římě nebo Ponte Vecchio v Florencii
 • Vydejte se na prohlídku místních zemědělských farm a ochutnejte delikatesy italské kuchyně
 • Zúčastněte se místních festivalů a slavností, jako je např. Carnivale di Venezia nebo Palio di Siena
 • Vyrazte s rodinou na cyklovýlet nebo pěší výlet v krásné italské krajině
 • Naslouchejte italské hudbě a naučte se na místě některé taneční kroky
 • Zažijte romantickou jízdu na gondole v Benátkách a užijte si romantiku italského města

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno