DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si užít dovolenou u moře autem s malými dětmi?

Pokud plánujete dovolenou u moře s vašimi malými dětmi a chcete využít vlastní auto, je důležité si dobře připravit cestu a zajistit pohodlné a bezpečné podmínky pro vaši rodinu. Zde najdete několik tipů, které vám pomohou si užít dovolenou u moře s autem a dětmi.

Plánování trasy – Před odjezdem si pečlivě naplánujte trasu a zjistěte, zda na trase nejsou žádné cesty, které by nebyly vhodné pro jízdu s dětmi. Zkontrolujte také, kde se na trase nacházejí benzínové stanice, místa na občerstvení a záchody.

Zařízení vozu – Před odjezdem zkontrolujte stav vašeho vozu a zajistěte si, aby byl všechno v pořádku a bezpečné pro cestu. Pro děti je důležité, aby měly pohodlná a bezpečná sedadla, případně autosedačky v závislosti na jejich věku.

Pravidelné pauzy – Pokud jedete s malými dětmi, je důležité pravidelně dělat pauzy na roztažení a vyčerpání. Na takových místech můžete také dát dětem najevo, že jste na cestě s nimi a máte pro ně čas.

Potřeby pro děti – Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek pití a jídla pro děti, stejně jako potřebné oblečení a hračky pro zábavu.

Bezpečnost – Při jízdě mějte na paměti důležitost bezpečnosti a dbejte na to, aby si vaše děti udržely bezpečné chování v rámci auta.

Postupně připravujte svou rodinu na cestu a nezapomeňte si užít dovolenou u moře s autem a s vašimi malými dětmi.

děti
Jak si užít dovolenou u moře autem s malými dětmi


Jak si užít dovolenou u moře autem s malými dětmi

Plánování cesty

Před odjezdem se určitě připravte a prověřte, zda máte všechny potřebné doklady, jako jsou občanské průkazy, řidičský průkaz, vlastnictví vozidla, pojištění apod. Dále si pečlivě zkontrolujte stav vozidla a vybavení. Nezapomeňte na dětské sedačky, dostatek jídla a pití, zábavu pro děti a další důležitosti.

Plánování cesty je velice důležité, nejen co se týče trasy, ale také cestovních přestávek, aby si i děti mohly odpočinout a protáhnout nohy.

Doprava a průběh cesty

Při dlouhé cestě s vozidlem je důležité pamatovat na bezpečnost a pohodlí dětí. Vhodně si plánujte cestovní přestávky, ideálně každé 2-3 hodiny. Děti bude skvělé odvézt na procházku, najíst a napít se. Zábavné hračky a hry potěší nejen děti, ale také dospělé.

Nezapomeňte na bezpečnost během celé cesty a kromě základních věcí jako jsou sjíždění a přejezdy, myslete na to jak zajistíte bezpečný spánek pro vaše děti. Vhodné doplňky jako například polštáře pod hlavičku, zatemňující folie na okna či záclony zajistí klidný a bezpečný spánek pro všechny cestující.

Strávení dovolené

Po příjezdu na místo se určitě nechejte unést kouzlem dovolené a užívejte si společné chvíle se svými nejbližšími. Různé aktivity a vyžití najdete nejen na pláži, ale i v okolí – návštěva atrakcí, vodní parky, procházky či cykloturistiku.

Dalším tipem je plánování výletů s dětmi. Nenechte je jen tak „flákat“ se na pláži, ale plánujte a objeďte krásy okolí. Určitě to bude stát za to a děti se budou těšit na další rodinnou dovolenou.

Závěr

Splnit si sny o rodinné dovolené u moře autem s malými dětmi může být velký zážitek pro vás i vaše děti, pokud si vše správně naplánujete. Plánování cesty, bezpečnost při cestování s dětmi a vhodné vyžití při strávení dovolené vám zajistí bezproblémový průběh a spokojenost celé rodiny.

Tento článek byl inspirován naším americkým nezávislým partnerem The Spruce.DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si užít dovolenou u moře autem s malými dětmi?

1. Vyberte dostupný a bezpečný hotel nebo ubytování

Před odjezdem si pečlivě prohlédněte nabídku hotelů v destinaci, kterou si zvolili a zjistěte, jestli je tam vhodné ubytování pro rodiny s dětmi. Nezapomeňte se také informovat o bezpečnosti místa.

2. Zkuste najet větší vzdálenost přes noc

Mnoho rodičů preferuje cestování v noci, kdy děti spí. Pokud to není možné, zkuste jet, když jsou děti v klidu, nejlépe ráno, a zastavujte pravidelně na odpočívadlech.

3. Připravte si cestovní aktivity pro děti

Pokud bude cesta trvat několik hodin, připravte si pro děti aktivity, jako jsou hry, knihy, fotografie, hudba nebo filmy.

4. Přibalte potřebné věci pro dovolenou s dětmi

Ujistěte se, že máte vše, co budete potřebovat pro děti na dovolené, včetně oblečení, plavek, slunečních brýlí, opalovacích krémů a hraček.

5. Nenechávejte děti bez dozoru

Vždy mějte děti na očích a nenechávejte je bez dozoru. Sledujte, co jí a pijí, a ujistěte se, že jsou plně hydratovaní.

6. Naplánujte si aktivity na dovolené pro celou rodinu

Před odjezdem si naplánujte aktivity, které si může užít celá rodina, a zjistěte, jestli ve vaší destinaci jsou vhodné aktivity pro děti, jako jsou vodní parky, delfinária, akvária nebo sportovní aktivity.

7. Užijte si relaxaci na pláži

Dovolená u moře je ideální příležitost pro relaxaci. Užijte si slunce a moře a zaměřte se na to, aby si to užili i vaše děti. Připravte si hry a vodní sporty, nebo si užijte klidné chvíle na pláži s knihou nebo hudbou.

dovolená

Dovolená s dětmi u moře autem

Pokud plánujete dovolenou s dětmi a preferujete vlastní automobil, nabízí se jako dobrá volba dovolená u moře. České pobřeží nabízí nejen krásné pláže, ale také atrakce pro děti i dospělé.

Tipy na dovolenou s dětmi u moře autem

 • Navštivte největší české letovisko – Lázně Kynžvart. Zde si můžete užít nejen koupání v moři, ale také přírodní koupele a golfové hřiště pro dospělé.
 • Pláže v Karlových Varech jsou ideální pro rodiny s dětmi – dítěti tu nebudete muset říkat, aby se nepřiblížilo k nebezpečnému útesu, kterým jsou často pláže bohaté. Z hlediska turistického ruchu jde o jiné typy pláží než na pobřeží, ale pro rodiny s dětmi určitě velmi příjemné a bezpečné místo na dovolenou.
 • Navštivte i nedaleké hrady a zámky – například Kynžvarts, nebo Bečov nad Teplou – tyto objekty nabízí pro rodiny s dětmi zábavné programy, a také atrakce, jako například rodinné prohlídky a hry.

Pro více informací o dovolené s dětmi u moře autem doporučujeme navštívit Wikipedii.

pro děti

Jak si užít dovolenou u moře autem s malými dětmi?

 • Připravte si vše potřebné pro cestu (jídlo, pití, hračky apod.)
 • Zvažte optimální trasy a zastávky podle potřeb dětí
 • Vyberte kvalitní ubytování s dětskými atrakcemi a blízkostí pláže
 • Udržujte pravidelný spánek a stravu dětí, a dodržujte hygienu
 • Organizujte aktivity pro celou rodinu, např. výlety, sportovní hry, večerní programy
 • Sledujte počasí a dodržujte bezpečnostní opatření na pláži a při koupání
 • Zapojte děti do plánování a organizace, aby se na dovolené cítily dobře
 • Vychutnávejte si společné zážitky a relaxujte u moře s rodinou

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekDěti; psi a výcvik: Jak společně trénovat a posilovat poslušnost
Další článekJak se stát lepším hráčem v Minecraftu: Tipy a triky
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno