DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si užít exotickou dovolenou s rodinou – tipy a triky

Exotická dovolená se svou rodinou může být nezapomenutelným zážitkem, ale zároveň i náročným plánováním. Pokud chcete, aby vaše dovolená byla úspěšná a nezapomenutelná, připravili jsme pro vás několik tipů a triků.

Zvážte vhodný čas pro cestu. Pokud máte malé děti, nejlépe vyrazte na dovolenou v létě, kdy jsou děti prázdniny a není nutné řešit školní povinnosti. Před odjezdem nezapomeňte prohlédnout si místní podmínky a zjistit, zda se nejedná o období dešťů nebo hurikánů.

Příprava na cestu. Zabalte vhodné oblečení, obuv a další nezbytnosti pro danou destinaci. Dejte si pozor na množství zavazadel, aby nebyla zbytečná nervozita z přemíry zavazadel na letišti. Zorganizujte si také dopravu z letiště k místu pobytu.

Vyberte vhodné ubytování. Před odjezdem si prohlédněte fotografie ubytování a zjistěte, co nabízí. Pokud potřebujete vybavení pro děti nebo rodinnou kuchyni, zkontrolujte, zda jsou k dispozici.

Plánování aktivit. V oblasti vaší destinace si vyhledejte aktivitu, která je vhodná pro celou rodinu. Pokud máte menší děti, vyberte zajímavá místa s dětským zábavním parkem nebo zoo.

Komunikace s místními lidmi. Zažít zemi z pohledu místních lidí rozhodně stojí za to. Podívejte se, zda jsou k dispozici zájezdy s průvodcem, který vás zavede do míst, kam se turisti nevydávají.

Zdravotní pojištění. Před odjezdem uzavřete zdravotní pojištění pro celou rodinu, aby vaše dovolená nebyla narušena nečekaným úrazem nebo nemocí.

Se správnou přípravou a plánováním může být exotická dovolená s rodinou nezapomenutelným zážitkem. Nezapomeňte na bezpečnost a užijte si společně spoustu zábavy, kulturních zážitků a relaxaci na pláži.

děti
Jak si užít exotickou dovolenou s rodinou – tipy a triky


Exotická dovolená s rodinou

Výběr destinace

Nejdůležitější je vybrat si správnou destinaci. Pokud máte děti, může být nejlepší volbou nějaký z oblíbených letovisek. Pokud se ale chcete opravdu odpočinout a zažít něco nového, zkuste se vydat do exotiky. Vyrazte třeba na Bali nebo do Thajska, kde zažijete úžasnou kulturu a krásné pláže.

Ubytování a stravování

Při výběru ubytování dejte pozor na to, aby bylo vhodné pro celou rodinu. Vhodná je například vila se soukromým bazénem. Pokud si nechcete neustále dávat jídlo v restauracích, vyberte si ubytování s možností vlastního vaření.

Bezpečnost

Před odjezdem si zkontrolujte aktuální bezpečnostní situaci v cílové zemi. Pokud se jedná o oblast se zvýšeným rizikem, informujte se o doporučených opatřeních.

Plánování aktivit

Než se vydáte na dovolenou, promluvte si s dětmi o tom, co by chtěli zažít. Můžete například plánovat výlety do okolí, prohlídky památek, vodní aktivity nebo relaxaci na pláži.

Tip na aktivitu

Jedním z nejpopulárnějších aktivit na exotických dovolených je potápění. Pokud je vám tohle oblíbené, můžete si na dovolené vyzkoušet třeba potápění v cenotách na Yucatánském poloostrově v Mexiku.

Závěr

Exotická dovolená s rodinou je úžasný zážitek, na který se jistě budete rádi vzpomínat. Důležité je nezapomenout na bezpečnost a dobře si plánovat aktivity pro celou rodinu.

Další tipy a triky pro cestování z US webu

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si užít exotickou dovolenou s rodinou – tipy a triky

1. Vyberte si vhodnou lokalitu

Než se rozhodnete, kam vyrazíte, zvažte, jaký typ dovolené si přejete. Potřebujete klid a relaxaci na bílých plážích, nebo raději akční dovolenou plnou dobrodružství? Zvažte také případné zdravotní rizika a bezpečnost v dané lokalitě.

2. Připravte se řádně na cestu

Exotická dovolená vyžaduje více plánování a příprav než dovolená v rámci Evropy. Zkontrolujte platnost pasů, zabezpečte si očkování a zvažte pojištění. Dbejte také na to, abyste měli dostatečný počet peněz a vhodně zabalili.

3. Navštivte místní atrakce a aktivity

Než se vrhnete na pláže a bazény, podívejte se, co místní krajina nabízí. Můžete si naplánovat výlety, na kterých se dozvíte něco o kultuře a historii dané oblasti. Vyzkoušejte také místní kuchyni a získejte tak nové zážitky.

4. Užijte si kvalitní čas s rodinou

Exotická dovolená je perfektní příležitost k tomu, abyste si s rodinou užili zajímavé zážitky a utužili vzájemné vztahy. Dbejte tak na to, abyste byli dostupní pro své blízké a věnovali jim plnou pozornost.

5. Dbejte na zásady zdravého životního stylu

Exotická dovolená také přináší nová rizika pro vaše zdraví. Dbejte proto na to, abyste si udrželi dostatečnou hydrataci a vyhýbali se potravinám či aktivitám, které by mohly ohrozit vaše zdraví.

dovolená
Exotická dovolená s dětmi


Exotická dovolená s dětmi: nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu

Pokud plánujete letní dovolenou, můžete zkusit něco nového a vyrazit na exotickou dovolenou s dětmi. Taková dovolená může být nejen velkým dobrodružstvím pro celou rodinu, ale také skvělou příležitostí pro děti poznat nové kultury a zvyklosti. Zde jsou některé z nejlepších míst pro exotickou dovolenou s dětmi:

1. Bali, Indonésie

Bali je ideální místo pro exotickou dovolenou s dětmi, protože nabízí nádherné pláže, překrásné scenérie a mnoho zábavných aktivit pro celou rodinu. Navštivte Ubud Monkey Forest, vodopády Gitgit nebo si vyzkoušejte surfování na pláži Kuta.

2. Kostarika

Kostarika je rájem pro přírodní milovníky a perfektní volbou pro rodiny s dětmi. Najdete zde nejen krásné pláže s možností šnorchlování, ale také je to perfektní místo pro pozorování želv, opic, kolibříků a dalších zvířat. Prozkoumejte Corcovado National Park nebo Manuel Antonio National Park.

3. Zanzibar, Tanzanie

Zanzibar je malý ostrov u východního pobřeží Afriky a zároveň skvělá destinace pro exotickou dovolenou s dětmi. Můžete navštívit historické Stone Town, provést si výlet na safari nebo si vychutnat světlé pláže a tyrkysovou vodu. Kromě toho můžete vidět delfíny a plavat s nimi.

Připravte se na exotickou dovolenou s dětmi a zažijte nezapomenutelné dobrodružství s celou rodinou.

Zdroj: Wikipedia


pro děti

Jak si užít exotickou dovolenou s rodinou – tipy a triky

  • Zvolte správnou destinaci v závislosti na zájmech vaší rodiny
  • Připravte si seznam věcí, které si musíte vzít s sebou (léky, oděvy, dokumenty)
  • Plánujte si aktivitu dle počasí a klimatu vaší destinace
  • Ujistěte se, že máte také plán v případě nečekaných situací (zdravotní problémy, ztráta dokladů)
  • Vyhledejte tipy na fungování zdravotnictví v zahraničí a zabezpečte si cestovní pojištění
  • Snažte se poznat místní kulturu a tradice
  • Zaměřte se na společné zážitky a aktivity, které si vaše rodina určitě užije (plážový volejbal, výlety, památky a podobně)

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno