DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si užít plážovou dovolenou s dětmi v ČR

Pokud hledáte ideální místo pro letní dovolenou s rodinou, pláže v České republice mohou být tou správnou volbou. Zajistí vám to, co hledáte – slunce, mořskou, nebo sladkovodní vodu, písek, sportovní aktivity a mnoho dalšího.

Kde najít vhodné pláže v České republice?
V ČR je mnoho míst, kde si můžete užít plážovou dovolenou s dětmi. Patří sem například Lipenská přehrada, Orlická přehrada, Šternberk, Jihlava, Luhačovická přehrada, Šumava a mnoho dalších.

Co si na pláži přibalit?
Je důležité myslet na to, co si sbalit s sebou na pláž. Základem jsou plavky, sluneční brýle, klobouk na slunce, sluneční krém s vysokým faktorem, ručníky, pití, ale můžete si vzít s sebou i plážové hračky, například míč, pálky, nebo káčátka do vody.

Co na pláži podniknout s dětmi?
Aby vaše dovolená s dětmi na pláži nebyla nudná, můžete s nimi podnikat různé aktivity. Můžete si zahrát beachvolejbal, nohejbal, nebo si zaplavat v moři, případně si pronajmout vodní sportovní vybavení, např. kajak, pedál, nebo windsurfingovou desku. S dětmi můžete také hledat ulovené mořské korálky, nebo svézt na vodních skluzavkách.

Jak vidíte, pláže v ČR nabízejí mnoho zajímavých aktivit pro celou rodinu a jsou skvělým místem pro letní dovolenou s dětmi. Stačí si jen vybrat to správné místo a sbalit ta správná plážová vybavení.

děti

Jak si užít plážovou dovolenou s dětmi v ČR

Jak si užít plážovou dovolenou s dětmi v ČR

Užijte si koupání s celou rodinou na plážích v ČR

Pláže jsou v ČR mnohdy podceňovány, i přestože nejkrásnější místa mohou konkurovat těm nejkrásnějším v Evropě. Za úspěšnou plážovou dovolenou s dětmi pak může mnohé zahrát také nejlépe zvolené místo. Pokud nechcete utrácet za cestování do ciziny, můžete zůstat v ČR a užít si s rodinou koupání a plavání na těch nejlepších plážích u nás.

Nejlepšími plážemi v ČR jsou například:

Pláže v ČR pro rodiny s dětmi

Při výběru pláže byste měli být pozorní ke službám, které jsou v blízkosti. Čím více vybavených pláží je v okolí, tím vyšší je komfort vaší dovolené a zábava vašich dětí. Mezi služby, které by pláže měly nabízet, by měly patřit zejména:

 • Venkovní sprchy a toalety
 • Parkovací místa pro auta
 • Pronájem lehátek a slunečníků
 • Občerstvení na pláži
 • Možnost zapůjčení vodních sportů a dalšího sportovního vybavení

Tipy na zábavu na pláži pro děti

S pláží mohou děti odjet s pocitem, že nemají co vyprávět. Proto byste jim měli nabídnout různé aktivity a zábavu. Kromě klasického koupání a stavění pískových hradečků mohou děti na pláži:

 • hra na plážový volejbal s rodiči nebo sourozenci
 • koupání s potápěčskou maskou a dýchacím přístrojem
 • stavění pískových soch a instalace uměleckých děl ze písku
 • plavání na nafukovacích kruzích a loďkách

Závěr

Pláže v ČR jsou ideálním místem pro dovolenou s dětmi. Můžete zde vybírat z mnoha vybavených pláží, kde se děti budou moci naplno bavit. Navíc tuto dovolenou vysoce ocení při šetření peněz a snadnější dostupnosti. Jiné zajímavosti pro děti na pláži v USA můžete najít zde.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Často kladené otázky ohledně plážové dovolené s dětmi v ČR

Jaké jsou nejlepší pláže pro děti v ČR?

V ČR existuje mnoho pláží, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Například pláže v oblasti Lužických jezer jsou velmi oblíbené, stejně jako Lipenská přehrada nebo letoviska na severním pobřeží.

Jak se nejlépe připravit na plážovou dovolenou s dětmi?

Při plánování plážové dovolené s dětmi je dobré vzít v úvahu několik věcí. Musíte si zabezpečit dostatek ochrany proti slunci (krém, klobouky, apod.) a zabalení jídla a pití. Také zvažte, jaké aktivity jsou vhodné pro věk vašich dětí a zda je nutné vzít nějakou hračku nebo pomůcku pro zábavu na pláži.

Jaký je nejlepší čas pro plážovou dovolenou s dětmi v ČR?

V oblastech s vodou (jezera, přehrady, řeky) je nejlepší čas pro plážovou dovolenou v ČR v letních měsících (červenec-srpen). V letoviscích na pobřeží moře je sezóna delší a běží od května do září.

Jsou na plážích v ČR bezpečnostní opatření pro děti?

Ano, na většině pláží v ČR jsou k dispozici bezpečnostní opatření jako ohrádky pro děti, plavecké vesty a záchranáři, kteří dohlížejí na bezpečnost na pláži. Nicméně, stále byste měli být opatrní a dbát na to, aby vaše děti nebyly samy blízko vodní hladiny.

dovolená

Rodinná dovolená u moře – zážitky pro celou rodinu

Pro většinu rodin je rodinná dovolená jedním z nejvýznamnějších událostí v průběhu roku. A co je lepší než strávit tuto dovolenou na pláži s krásným výhledem na moře? Rodinná dovolená u moře je pro všechny členy rodiny jedinečnou příležitostí pro odpočinek, zábavu a sblížení.

Co nabízí rodinná dovolená u moře?

Především nabízí úžasnou atmosféru plnou slunce, písku a vody. Pláže u moře jsou ideálním místem pro každého, kdo miluje koupání, slunění, písečné hřiště a procházky po pobřeží. Mnoho míst nabízí také různé vodní aktivity jako jsou windsurfing, kajak, šnorchlování, rybaření a mnoho dalšího.

Kromě aktivit na pláži, rodinná dovolená u moře nabízí také mnoho kulturního dědictví. Mnoho destinací nabízí možnost návštěvy místních památek, jako jsou chrámy, muzea a historické památky. Tyto atrakce jsou ideální pro rodiny, které se chtějí dozvědět něco více o historii dané oblasti.

Kam vyrazit na rodinnou dovolenou u moře?

Když už padne rozhodnutí, že se na rodinnou dovolenou vyrazí u moře, naskýtá se otázka, kam vyrazit. Naštěstí je v Evropě mnoho krásných destinací, které nabízejí kvalitní ubytování, mnoho zábavních aktivit a bezpečné prostředí pro celou rodinu.

Jednou z oblíbených destinací je například Chorvatsko. Chorvatské pobřeží nabízí krásné pláže, čisté moře a nádherné historické památky. Další oblíbenou destinací je Španělsko s nádhernými plážemi a bohatým kulturním a gastro zážitkem. A pokud hledáte tradiční dovolenou, nevynechejte Itálii s nejkrásnějšími plážemi a vynikající gastronomií.

Už jste si vybrali, kam na rodinnou dovolenou u moře vyrazíte?

Zdroj: Wikipedia

pro děti

Jak si užít plážovou dovolenou s dětmi v ČR

 • Vyberte správné místo – nejlépe pláž s pískem a klidným mořem například v Jižních Čechách nebo na jižní Moravě
 • Nabídněte dětem zábavu – nafukovací krokodýli, míče, frisbee a podobné sportovní pomůcky rozhodně potěší
 • Ujistěte se, že děti jsou dobře ochráněny před sluncem – pohodlné plážové křesla, stínové plachty a nejlépe i ochranné prostředky na pokožku
 • Nepodceňujte pitný režim – dětem je třeba dodávat dostatek tekutin, nejlépe v podobě vody nebo neperlivých nápojů
 • Vyhněte se nebezpečí – upozorněte děti na možné nebezpečí v podobě medúz, vysokých vln nebo proudu a nedovolte jim hrát si s nebezpečnými předměty na pláži

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno