Jak si zahrát na detskou harmoniku

Zahrávání na detskou harmoniku

Detská harmonika je skvělý hudební nástroj pro děti. Pokud byste se chtěli naučit hrát na harmoniku, nabízíme vám několik tipů, které vám mohou pomoci.

 • Zahrajte na klávesy: Harmonika má klávesy podobně jako klavír, takže je potřeba je používat.
 • Udržujte rytmus: Snažte se hrát v rytmu hudby, aby to znělo koherentně.
 • Vyzkoušejte akordy: S akordy můžete vytvářet další tóny.
 • Naučte se základní skladby: Začněte se učit jednoduché písně, které jsou příjemné pro děti a pomohou vám lépe se naučit hrát na harmoniku.

S těmito tipy byste měli být schopni začít hrát na detskou harmoniku. Pamatujte si, že praxe dělá mistra, takže se nebojte trénovat a užívat si hraní těchto krásných melodií.


děti

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Jak si zahrát na detskou harmoniku


Potřebné věci


Před tím, než se pustíte do hraní na detskou harmoniku, budete potřebovat pár věcí. Začněte tím, že si pořídíte samotnou harmoniku. Harmoniky pro děti jsou obvykle menší a lehčí než klasické harmoniky pro dospělé. Důležité je také pořídit si notovou literaturu, ve které budou základní písničky, které je možné na harmoniku hrát. Dalšími pomocníky při hraní harmoniky mohou být například stojánek na noty a metronom.

Základy hry na harmoniku


Pokud jste začátečník, je důležité nejprve seznámit se s tím, jak se na detskou harmoniku hraje. Nejdůležitější je naučit se ovládat vdechování a výdechování vzduchu do harmoniky. Toho se můžete naučit například tak, že budete na první pohled jednoduchou píseň hrát pouze na jedné klávese a budete se soustředit na správné vdechování a výdechování. Postupně můžete přidávat další klávesy.

Pár tipů a triků


– Nezapomeňte před hraním na harmoniku správně se ohřát. Křeče v rukou a pažích mohou být velmi nepříjemné a zbytečně omezovat hraní.
– Pamatujte si, že hraní na harmoniku není jen o stisknutí správné klávesy, ale také o správné rytmice a dynamice.
– Pokud se vám zdá, že se vám nehraje dobře, zpomalte tempo a zopakujte si píseň od začátku.
– Naučte se hrát alespoň základní akordy. Ty vám umožní hrát větší počet písní.
– Hrát na harmoniku není jen pro dospělé. Děti ji mohou hrát velmi úspěšně a často i radostně.

Pokud by vás zajímalo více o hře na harmoniku, doporučuju navštívit tento článek, ve kterém najdete mnoho užitečných rad a tipů: https://www.acornmusic.cz/5-zakladnich-tipu-pro-hru-na-harmoniku/.

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Jak si zahrát na detskou harmoniku

Krok 1: Postavení harmoniky

Než začnete hrát na harmoniku, ujistěte se, že je správně postavena před vámi. Držte ji na klíně a přitiskněte k tělu, aby neklouzala.

Krok 2: Umístění rukou

Levou ruku umístěte na levou stranu harmoniky a pravou ruku na pravou stranu. Držte harmoniku na stranách a zahrajte si několik tónů, abyste zjistili, jaký zvuk vytváří každý ze tlačítek.

Krok 3: Cvičení s jedním tlačítkem

Začněte s cvičením jednoho tlačítka. Přitiskněte jedno z tlačítek a zahrajte si několik tónů. Poté pusťte tlačítko a zahrajte si několik tónů na druhé straně.

Krok 4: Hraní na více tlačítek

Jakmile jste se naučili hrát na jedno tlačítko, můžete se přesunout na více tlačítek. Pořád držte harmoniku na stranách a používejte prsty obou rukou k vytvoření melodického tónu.

Krok 5: Experimentování s rytmem

Vyzkoušejte si hrát s rytmem a zahrát si několik melodií, které jste si sami vymysleli. Během hraní můžete harmoniku posouvat nahoru a dolů, což vytváří fantastický zvuk.

Krok 6: Trénink a cvičení

Nezapomeňte, že nejlepší způsob, jak se naučit hrát na harmoniku, je cvičit a trénovat. Snažte se hrát každý den a brzy se stanete skvělým hráčem harmoniky!

hudebni nastroje

Detská harmonika

Co je to detská harmonika?

Detská harmonika je malá verze tradiční akordeonu a je určena především pro děti. Její velikost a hmotnost jsou ideální pro malé ruce a snadno se s ní dá hrát.

Proč by měl váš potomek hrát na detskou harmoniku?

Hra na detskou harmoniku má mnoho výhod pro děti. Pomáhá rozvíjet hudební sluch, koordinaci a koncentraci. Dále přispívá k rozvoji jemné motoriky a posilování prstů. Hra na dětskou harmoniku je zábavná a výzva pro každého malého hudebníka.

Kde si mohu koupit dětskou harmoniku?

Na trhu existuje mnoho značek a typů dětských harmonik. Pokud hledáte kvalitní nástroj, doporučujeme navštívit specializovaný obchod s hudebními nástroji. Zde vám mohou poradit s výběrem nejvhodnější harmoniky pro vaše dítě.

Pokud byste si chtěli přečíst více o historii harmoniky, doporučujeme navštívit tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Jak si zahrát na detskou harmoniku

 • Držte harmoniku správně v ruce
 • Uchopte pravou stranu nástroje
 • Přidržujte levou stranu tělem
 • Nevytvářejte svalové napětí v rukou
 • Zvolte tóninu a jednoduchou skladbu
 • Zahrajte si známou píseň a užijte si hudbu
 • Postupně zkoušejte nové skladby a zkuste různé styly hraní
 • Nikdy nezapomínejte na dýchání a rytmus
 • Zábava s harmonikou může být skvělou aktivitou pro celou rodinu

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekCo dělat, když má dvouleté dítě návaly vzteku a jak ho uklidnit?
Další článekKam na výlet s dětmi Hrob – okres Teplice
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno