DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak ušetřit na dovolené s dětmi v Portugalsku u moře

Portugalsko u moře nabízí krásné pláže, kulturní památky a skvělé možnosti pro zábavu s dětmi. Nicméně, pokud chcete ušetřit na dovolené, některé rady jsou dobré vědět.

  • Rezervujte ubytování s včasným předstihem – tak si ušetříte na cenách.
  • Jezte v místních restauracích místo v turistických trapnech.
  • Využijte veřejnou dopravu nebo pronajměte levné auto.
  • Navštivte bezplatné aktivity jako jsou výlety do přírody, návštěva místních trhů a plážových her s dětmi.

S těmito tipy si můžete vychutnat dovolenou v Portugalsku u moře se svou rodinou a přitom ušetřit na penězích.

děti

Jak ušetřit na dovolené s dětmi v Portugalsku u moře

Jak ušetřit na dovolené s dětmi v Portugalsku u moře

Plánování dovolené

Chcete-li ušetřit na dovolené, je důležité ji dobře naplánovat. Pokud máte dostatečně dlouhou časovou rezervaci, můžete využít slevy za časné rezervace. V letní sezóně se ceny v Portugalsku zvyšují, takže můžete ušetřit až několik tisíc korun. Poohlédnout se můžete po last minute zájezdech, ale s dětmi bychom tuto možnost nedoporučovali.

Ubytování

V Portugalsku se nabízí celá řada ubytování, od luxusních hotelů až po apartmány. Pokud zvolíte apartmán, můžete ušetřit na stravě, protože si ji můžete sami připravit. Co se týče polohy, zvolte ubytování blízko pláže, kam se s dětmi můžete snadno dostat. Můžete také hledat ubytování v menších obcích, kde jsou ceny nižší než v turistických centrech jako je například Albufeira.

Doprava

Nejlevnější variantou dopravy do Portugalska je hodně zodpovědné řízení autem. Pokud byste však tento způsob nezvládli, můžete využít letištní transfery, které jsou většinou levnější než taxíky. Můžete také zvážit půjčení auta a cestování na vlastní pěst. Pokud budete chtít cestovat místními autobusy, zvolte méně turistické lokality, kde jsou ceny nižší.

Strava a pití

Pokud si vaříte v apartmánu, můžete ušetřit na stravě. Portugalskou kuchyni můžete ochutnat v místních restauracích, ale dejte si pozor na turistické pasti, kde jsou ceny přemrštěné. Můžete se také zastavit v místních obchůdcích, kde jsou ceny snížené. Co se týče pití, doporučujeme se zastavit v místních barech, které nabízejí kávu a dezerty za přijatelnou cenu.

Zábava pro děti

V Portugalsku se můžete bavit s dětmi zdarma. Můžete se projít po pláži, jít na výlet do přírody nebo navštívit místní trhy. Pokud byste chtěli navštívit aquapark nebo zábavní park, připravte se na vyšší vstupné. Více tipů na zábavu pro děti najdete zde.

Závěr

Ušetřit na dovolené s dětmi v Portugalsku u moře není vůbec složité, stačí jen pečlivě plánovat. Zvažte varianty dopravy, najděte si levné ubytování, vařte si sami a hledejte zábavu zdarma. A hlavně – užijte si dovolenou s celou rodinou.DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak ušetřit na dovolené s dětmi v Portugalsku u moře

Tipy na ubytování

V Portugalsku existuje mnoho rodinných apartmánů blízko moře, které nabízejí vynikající cenu. Při výběru ubytování je proto dobré porovnat hodnocení a ceny různých možností.

Zvažte výběr méně turistických destinací

Portugalsko má mnoho turisticky zajímavých míst kromě oblíbených letovisek, jako je Algarve. Návštěva méně profláklých destinací může být nejen zábavná, ale i cenově výhodnější.

Chraňte své finance

Pokud si plánujete rekreaci plnou aktivit a výletů, pak se doporučuje využít zájezdy s cestovními kancelářemi. V takovém případě se vyhnete nebezpečí předražených turistických atrakcí.

Využijte regionální potraviny

Portugalsko je proslulé svým vynikajícím regionálním jídlem. Mnoho místních restaurací vám nabídne místní kuchařskou specialitu a to za velmi rozumnou cenu. Nezapomeňte, že v Portugalsku se platí zvláštní daň za slaninu a maso, takže zdržte se objednávání jídel s množstvím masa.

Využijte ranní hodiny

Mnoho turistických atrakcí má skvělé ranní vstupné ceny, například Akvárium v Lisabonu. Pokud se chcete dostat do těchto atrakcí za nižší cenu, je třeba učinit návštěvu brzy ráno.

dovolená

Letní dovolená s dětmi v Portugalsku u moře

Portugalsko je krásná země plná historie, kultury a nádherné přírody. Mnoho rodin se každý rok rozhodne strávit prázdniny právě zde, především kvůli nádherným plážím, které nabízejí ideální dovolenou pro celou rodinu.

Proč Portugalsko u moře?

Portugalsko nabízí stovky kilometrů pobřeží u Atlantického oceánu a příjemné letní teploty, což jsou základní faktory, proč se sem mnoho lidí rozhodne jet na dovolenou. Pláže jsou široké a čisté, často s teplou vodou, což je ideální pro děti.

Výlety v Portugalsku s dětmi

Portugalsko nenabízí jen nádherné pláže, ale také mnoho zajímavých výletů s dětmi. Například navštívit okouzlující město Lisabon, kde se můžete projít po starých uličkách a ochutnat místní speciality. Navštivte oddychové parky, kde si mohou děti užít hraní, zvířátka a zábavu.

Závěr

Portugalsko nabízí vše, co je třeba pro skvělou dovolenou s dětmi. Mnoho rodin sem jezdí každý rok a neustále objevují nové krásy tohoto úžasného místa.

Pokud se chcete dozvědět více o Portugalsku, navštivte tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Jak ušetřit na dovolené s dětmi v Portugalsku u moře

  • Rezervujte ubytování mimo hlavní sezónu
  • Vyhněte se turistickým atrakcím a najděte alternativu, například procházky v přírodě nebo návštěvu místních trhů
  • Nakupujte v místních obchodech a vařte si sami
  • Vyhněte se drahým restauracím a raději ochutnejte místní speciality v místních bistro
  • Používejte veřejnou dopravu namísto pronájmu auta
  • Nakupujte výhodnější vstupenky na místní kulturní akce předem online

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno