Jak zvládnout rozchod s milencem: 10 tipů, které pomohou

Pokud právě procházíte bolestivým rozchodem se svým milencem, nejste sami. Rozchod může být velmi těžký a emocionálně náročný proces. Nicméně existuje několik způsobů, jak se s tímto problémem vyrovnat a postavit se zpět na nohy. Zde je 10 tipů, které Vám mohou pomoci.

 1. Zpracujte své pocity – Nezastírejte své emoce, ale zpracujte je. Platilo to již v minulosti a platí to i dnes – odpoutání se od emocí nedokáže přinést potřebné uspořádání.
 2. Najděte podporu – Mluvte s přáteli, rodinou, terapeutem – s kýmkoliv, komu důvěřujete. Najděte podporu, kterou potřebujete, abyste se cítili lépe.
 3. Zaměřte se na sebe – Vzdělávejte se, najděte nové zájmy a věnujte se sama sobě.
 4. Zůstaňte aktivní – Sportujte, běhejte, plavte, cestujte – zůstaňte aktivní a zapojte se do aktivit, které Vás baví.
 5. Najděte nové přátele – Hledejte nové přátele, bez ohledu na to, zda se jedná o virtuální nebo reálné vztahy.
 6. Najděte svůj smysl – Zaměřte se na to, co Vás baví a co Vás cítí živé!
 7. Najděte sebevědomí – Najděte své pozitivní stránky a pozitivní věci, které Vás dělají šťastnými. Věnujte pozornost sobě a svému okolí.
 8. Naučte se odpouštět – Odpouštění je klíčové pro uzdravení. Naučte se odpouštět sobě i svému bývalému partnerovi.
 9. Najděte nový smysl života – Vytvořte si nové cíle a nový životní plán. Najděte něco, co Vám dává smysl života a vyzkoušejte to.
 10. Dělejte to, co Vás dělá šťastnými – Dělejte vše, co Vás dělá šťastnými. Najděte radost a štěstí v malých věcech.

Nemějte strach říct svůj příběh, najděte podporu, kterou potřebujete a najděte schopnost přijmout, že je čas jít dál. Rozchod je sice vždy trápení, ale neznamená to, že by se nemohly objevit nové možnosti a nové lásky.

děti

Jak zvládnout rozchod s milencem: 10 tipů, které pomohou

1. Přijměte, že to skončilo

Prvním krokem ke zvládnutí rozchodu je přijmout, že to skončilo. Nevybírejte viny a nerozvádějte minulost. Pokuste se soustředit na budoucnost a na to, co můžete udělat, abyste se cítili lépe.

2. Odejděte od toho, co vás připomíná vašeho bývalého partnera

Jestliže se každý den budete muset setkávat s předměty, které vás připomínají vašeho bývalého partnera, bude to pro vás mnohem těžší. Upravte si své okolí tak, abyste se cítili pohodlně a nemuseli se vyhýbat určitým místům nebo předmětům.

3. Popovídejte si s někým

Rozhodně se neuzavírejte do sebe. Důležité je najít si společnost, která vám pomůže překonat těžké období rozchodu. Popovídejte si s rodinou, přáteli nebo dokonce s profesionálem.

4. Vyčistěte si hlavu

Vyčistěte si hlavu a snažte se myslet na něco jiného. Zkuste se věnovat novému koníčku nebo činnosti, která vás baví. Důležité je myslet na to, co vás dělá šťastným.

5. Nebojte se smutku

Nebojte se smutku a nezakrývejte ho. Pokud budete své emoce potlačovat, mohou se vrátit později a vyjádří se třeba jako depresivní stavy nebo nespavost.

6. Zkuste najít novou lásku

Je to paradox, ale řada lidí se dokáže lépe zotavit z rozchodu, když si najde novou lásku. Nebuďte však naivní. Neskákejte do nového vztahu příliš brzy a nevyžadujte od nového partnera, aby nahradil to, co vám chybí.

7. Nepodléhejte alkoholu

Alkohol vám sice chvíli může pomoci zapomenout, ale v dlouhodobém horizontu to není řešení. Nenechte se do této pasti nalákat a léčte se jinými způsoby.

8. Dávejte si pozor na svoji stravu a fyzickou aktivitu

Vyhněte se nadměrnému přejídání a snažte se mít pravidelný pohyb. Zlepšíte tím svou fyzickou kondici a zvýšíte svou spokojenost se sebou samým.

9. Vyhýbejte se stresu

Snažte se vyhnout stresu, který může situaci ještě zhoršit. Najděte si relaxační aktivity, které vám pomohou uvolnit se.

10. Buďte trpěliví

Relaxační proces trvá nějaký čas. Buďte trpěliví a snažte se postupně zlepšovat svoji náladu a svůj život.

Pro další tipy, jak zvládnout rozchod, můžete zavítat na tento článek.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Jak zvládnout rozchod s milencem: 10 tipů, které pomohou

1. Dejte si čas na zpracování

Rozchod může být bolestivý a je důležité nechat si čas na zpracování svých emocí. Neobviňujte sebe ani druhou osobu, prostě si dopřejte čas na to, abyste se uzdravili.

2. Hledejte podporu u blízkých

Nebuďte sami. Hledejte podporu u rodiny a přátel. Je důležité mít někoho, s kým si můžete promluvit o svých pocitech.

3. Řešte komunikaci s bývalým partnerem

Zvažte, zda je pro vás lepší mít minimální kontakt s bývalým partnerem nebo si naopak dávat jasná pravidla ohledně komunikace. Rozhodně nezapomínejte na své hranice.

4. Udržujte se v aktivitách

Udržujte se v aktivitách, které vás baví. Věnujte se koníčkům, sportu nebo jiným aktivitám, které vám dodají energii.

5. Nezkoušejte nahradit ztrátu jiným partnerem

Nahrazování jednoho partnera druhým je často impulzivní rozhodnutí, které nemusí mít dlouhodobě pozitivní dopad na vaše zdraví.

6. Mějte realistické očekávání

Snažte se být realistický ohledně toho, že proces uzdravování může trvat nějaký čas. Nečekejte ihned úplnou nápravu a přijměte, že to bude postupný proces.

7. Naučte se soustředit se na pozitiva

Soustřeďte se na pozitiva a hledejte radostné momenty. Řešení se negativními myšlenkami může vést k zhoršení vašeho stavu.

8. Najděte si novou rutinu

Zkuste si najít novou rutinu, která vám bude vyhovovat. Například si můžete zkusit novou sportovní aktivitu nebo si začít vařit zdravé jídlo.

9. Využijte profesionální pomoc

Nebojte se hledat profesionální pomoc. Psychologové nebo terapeuti vám mohou pomoci při zvládání rozchodu a překonání emocionálních náročných situací.

10. Pamatujte na to, že to není vaše chyba

Nepřipisujte si vinu za rozchod pouze na sebe. Rozchod je komplexní událost a důvody pro něj mohou být různé. Pamatujte na to, že není vaše chyba.

žena

Ukončení vztahu s milencem

Když už není cesty zpět

Pokud jste se rozhodli ukončit vztah s milencem, možná jste si prošli dlouhým obdobím nerozhodnosti a hledání cesty ven.
Nyní je však nutné udělat rozhodnutí a vyjádřit svou touhu ukončit vztah. Nejlepší je to udělat upřímně a srozumitelně, aby nebylo dotyčnému zpochybňováno vaše rozhodnutí.

Nápověda pro poškozeného

Pokud jste naopak tou osobou, která je po ukončení vztahu s milencem zklamaná a naštvaná, pamatujte si, že uzavření této kapitoly vám umožní začít novou. Je důležité si uvědomit i negativa tohoto vztahu a nesnažit se zpětně idealizovat tyto momenty.

Pokud jste tímto vztahem prošli, je pravděpodobné, že jste se naučili spoustu nových věcí o sobě samých a o vztazích obecně. Nyní můžete tuto zkušenost použít jako trampolínu k novým vztahům, které vám přinesou radost a štěstí.

Více informací o tématu „Ukončení vztahu s milencem“ můžete najít na stránkách Wikipedie.

pro děti

Jak zvládnout rozchod s milencem: 10 tipů, které pomohou

 • 1. Uvědomte si důvody, proč jste se rozešli
 • 2. Neoddalujte bolest a smutek, ale dejte si prostor pro trápení
 • 3. Hledejte oporu u blízkých lidí a sdílejte své pocity
 • 4. Vyvarujte se impulzům a reflexivním reakcím na partnera
 • 5. Mějte přehled o pozitivních i negativních emocích, s nimiž se potýkáte
 • 6. Zaměřte se na sebe, své zájmy a cíle
 • 7. Přemýšlejte nad tím, co se můžete naučit z rozchodu a co změnit, abyste se v budoucnu necítili tak zranitelně
 • 8. Nechránění se vůči novým vztahům může být opravdovým zdrojem štěstí a spokojenosti
 • 9. Hledání pomoci odborníků může být užitečné, pokud se ocitnete v situaci, kterou nemůžete zvládnout sami
 • 10. Cesta k uzdravení po rozchodu může být dlouhá a náročná, ale nevzdávejte se a věnujte se sami sobě i svému psychickému zdraví.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno