Kam na výlet s dětmi Třebíč

Pokud hledáte vyjížďku na výlet s dětmi v Třebíči, máme pro vás několik tipů na místa, která určitě stojí za návštěvu. Naším cílem je, aby se Vaše děti pobavily a zároveň se něco naučily.

Prvním místem, které doporučujeme navštívit, je židovská čtvrť. Tento historický skvost je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a nabízí celou řadu památek, jako jsou synagoga, židovský hřbitov nebo židovské muzeum. Vaše děti jistě ocení i tradiční židovské sladkosti, které můžete ochutnat v místních cukrárnách.

Další zastávkou na vaší výletní trase by mohla být rozhledna na Červeném vrchu. Tato dominantní stavba nabízí nádherný výhled na Třebíč a okolní krajinu. Vaše děti budou nadšeny výhledem z výšky.

Posledním tipem na výlet s dětmi v Třebíči je návštěva ZOO Třebíč, kde se vaše děti mohou seznámit se zajímavými druhy zvířat. Kromě toho se mohou projet vstupem do pavilonu opičího lemuře, který je v České Republice jedinečným zážitkem pro děti.

Tak zvažte možnosti, jak si užít výlet s dětmi v Třebíči a vyzkoušejte námi doporučená místa. Budeme rádi, když nám napíšete, jak se vám líbilo a jestli máte nějaké další tipy na místa, která by stála za návštěvu.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Třebíč

1. Zámek Třebíč

Jedním z nejoblíbenějších výletních míst s dětmi v Třebíči je navštívení zámku. Děti ocení velké nádvoří, ve kterém mohou běhat a hrát si. K vidění je také expozice historického nábytku a obrazů, což vzbudí zájem i u dospělých návštěvníků. Rodiny s mladšími dětmi si mohou užít prohlídku zámku formou interaktivního hledání stop po zámku.

2. Muzeum Vysočiny

Dalším výletním cílem v Třebíči je Muzeum Vysočiny. Muzeum nabízí pro rodiny s dětmi celou řadu zajímavých expozic, jako například expozici o zvířatech Vysočiny, expozici o historii Třebíče a mnoho dalšího. Pro děti jsou připraveny také kreativní dílny a soutěže o zajímavé ceny.

3. Park Pohádky

Pro méně zkušené turisty a rodiny s dětmi jsou ideální návštěvy parku Pohádky. Park se nachází na okraji Třebíče a nabízí návštěvníkům různorodé zábavní prvky s pohádkovou tematikou. Děti se mohou kochat různými pohádkovými sochami a figurami, projít přírodní labyrint a dokonce se projet na lanové dráze nad vodou. Park Pohádky tedy nabízí výlet plný zábavy a dobrodružství.

4. Třebíčsko na kole

Pro rodiny, které rády sportují, se nabízí cyklovýlety po Třebíčsku. Kolem Třebíče prochází několik cyklotras vhodných i pro rodiny s dětmi. Trasy jsou značené a nabízejí celodenní výlety s různou délkou a obtížností. Je tedy jen na vás, jakou trasu si zvolíte.

5. Zoo Třebíč

Zoo Třebíč je dalším výletním cílem pro rodiny s dětmi. Zoo nabízí mnoho zvířat, jako třeba opice, různé druhy ptáků nebo exotická zvířata. Kromě prohlídky zvířat se děti mohou vyřádit na dětském hřišti, dát si občerstvení v restauraci a prozkoumat zoologickou zahradu jako dobrodruzi.

Related article:

Top 10 things to do with kids in United States National Parks

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Třebíč

Kde se mohou děti vyřádit

Pokud hledáte místo, kde by se mohly vaše děti vyřádit, určitě navštivte Dětský park Třebíč. Ten nabízí hřiště se skluzavkami, pískovišti, prolézačkami a mnoho dalších atrakcí. K dispozici je také kiosek, kde si můžete dát na rychlo občerstvení.

Kam na piknik

Pokud se chcete vypravit na piknik s rodinou, doporučujeme navštívit Lužické jezero Třebíč. Kromě překrásné přírody a čistého vodního zdroje je zde i vybavené dětské hřiště a možnost zapůjčení vodních šlapadel.

Kulturu pro celou rodinu

Pro milovníky kultury doporučujeme návštěvu Zámku Třebíč. Kromě krásných interiérů a expozic se zde pravidelně pořádají i dětské programy a workshopy, které zaujmou celou rodinu.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Třebíč?

Národní památkový ústav Třebíč

Přemýšlíte, kam vyrazit na rodinný výlet s dětmi v Třebíči? Navštivte Národní památkový ústav Třebíč, který nabízí veškeré informace o historii této krásné oblasti. Navíc se můžete projít po křivolakých uličkách židovského města, které bylo zařazeno do seznamu UNESCO.

Koupaliště Třebíč

Během horkých letních dnů je ideální nápad navštívit Koupaliště Třebíč. Toto koupaliště nabízí hned několik atrakcí pro děti, včetně skluzavek a bazénů. Navíc jsou zde k dispozici různé občerstvení, aby si každý mohl užít den plný zábavy a relaxace.

Zámek Třebíč

Zámek Třebíč je další skvělou volbou, kam se můžete vydat s dětmi na výlet. Uvnitř zámku naleznete celou řadu historických artefaktů a předmětů, které vám prozradí více o historii této oblasti. Navíc se můžete projít po krásných zahradách, které se nacházejí přímo u zámku.

Pokud hledáte další tipy na výlety s dětmi v Třebíči, navštivte tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Třebíč

  • Navštivte zámek Třebíč
  • Zajděte do muzea Židovského Třebíče
  • Naprojímejte se přírodou v Rokytnici nad Rokytnou
  • Vydejte se na procházku po nábřeží řeky Jihlavy
  • Užijte si adrenalínové zážitky v Aquaparku Třebíč

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno