Jaké jsou alternativy k metodě neplodných dnů v antikoncepci?

Použití metod neplodných dnů jako antikoncepce má svá omezení a nepatří mezi úplně spolehlivé metody. Proto existuje několik dalších alternativ, které mohou být pro některé ženy vhodnější:

1. Hormonální antikoncepce – hormonální antikoncepční přípravky, jako jsou pilulky, náplasti, vaginální kroužky nebo injekce, obsahují syntetické hormony, které ovlivňují menstruační cyklus a zabraňují tím početí.

2. Kondomy – kondom je jedna z nejstarších a nejspolehlivějších forem antikoncepce. Kromě toho chrání také před pohlavně přenosnými nemocemi.

3. Spirála – některé druhy nitroděložních tělísek nejen že zabraňují početí, ale také snižují riziko vzniku zánětu pánevních orgánů.

4. Sterilizace – chirurgický zákrok, při kterém jsou přerušeny vaječníkové trubice u žen nebo močová trubice u mužů, aby se zabránilo otěhotnění. Tato metoda je obvykle trvalá a nelze ji obrátit.

5. Chemická antikoncepce – spermicidy jsou chemické látky, které zabíjejí spermie, aby nedošlo k oplození vajíčka. Tyto přípravky bývají dostupné ve formě krémů, gelů nebo čípků.

poceti

Produkty pro PODPORU PLODNOSTI v AKCI ➡️

Jaké jsou alternativy k metodě neplodných dnů v antikoncepci?

Přestože metoda neplodných dnů v antikoncepci byla jednou z nejoblíbenějších metod antikoncepce, dnes ji nahrazují mnohem účinnější a spolehlivější alternativy. V tomto článku vám představíme hlavní alternativy k této metodě.

1. Hormonální antikoncepce

Hormonální antikoncepce, která se skládá z různých forem hormonálních látek (pilulky, náplasti, nitroděložní tělíska, injekce), umožňuje dosáhnout vysoké úrovně ochrany proti těhotenství. Na rozdíl od metody neplodných dnů je hormonální antikoncepce velmi spolehlivá, pokud se používá v souladu s doporučeními výrobce nebo zdravotnického personálu. Hormonální antikoncepci mohou užívat všechny ženy bez ohledu na věk a zdravotní stav.

2. Mechanická antikoncepce

Mechanické antikoncepční prostředky jsou metody, které brání vstupu spermií do dělohy. K těmto prostředkům patří kondom pro muže i ženy, diafragma, cap, sterilizační zákrok u mužů a žen a další. Mechanická antikoncepce je velmi účinná při správném použití, ale vyžaduje jistou míru tréninku a pečlivosti.

3. Kondomy s hormonálními lubrikanty

Kondomy s hormonálními lubrikanty jsou novou a inovativní formou antikoncepce. Tyto kondomy obsahují hormony, které brání průchodu spermií do dělohy. Mohou být použity jako samostatná metoda antikoncepce nebo jako doplněk k jiným metodám. Kondomy s hormonálními lubrikanty jsou k dispozici v široké škále a jsou vhodné pro všechny typy pohlavních vztahů.

Vzhledem k rychle se rozvíjejícímu světu antikoncepce existuje mnoho dalších alternativ k metodě neplodných dnů. Je důležité vyslechnout si svého lékaře a získat informace o různých metodách a jejich přínosech a rizicích.

Zdroj: Planned Parenthood

Jaké jsou alternativy k metodě neplodných dnů v antikoncepci?

1. Hormonální antikoncepce

Jednou z alternativ k metodě neplodných dnů je hormonální antikoncepce. Tato metoda využívá hormonů, které brání ovulaci a tím i těhotenství. Existuje několik druhů hormonální antikoncepce, včetně injekcí, náplastí, pilulek a vaginálního kroužku.

2. Bariérová antikoncepce

Další možností je bariérová antikoncepce, která zahrnuje používání překážek, které brání sperma v cestě k vajíčku. Mezi bariérovou antikoncepci patří kondomy, diafragmy a spermicidní pěny.

3. Sterilizace

Pro trvalou antikoncepci existuje možnost sterilizace, kdy se vyloučí možnost otěhotnění trvalým chirurgickým zákrokem.

4. Těloměrné metody

Těloměrné metody zahrnují sledování menstruačního cyklu, teploty a slizu děložního hrdla. Tyto metody zjistí, kdy jsou ženy nejméně plodné.

5. Nouzová antikoncepce

Pokud bylo použití antikoncepce opomenuto nebo byla narušena, je možné použít nouzovou antikoncepci. Tato antikoncepce brání těhotenství poté, co k němu mohlo dojít.

Tyto alternativy jsou k dispozici pro ženy, které hledají spolehlivé metody antikoncepce.

tehotenstvi

Otěhotnění mimo plodné dny

Co jsou plodné a neplodné dny?

Plodné dny jsou období v menstruačním cyklu ženy, kdy je největší pravděpodobnost otěhotnění. Neplodné dny jsou pak dny mimo toto období. Určení plodných dnů může být složité, ale existuje několik metod, které lze využít.

Otěhotnění mimo plodné dny: je to možné?

I když jsou neplodné dny méně rizikové, stále existuje určité procento šance na otěhotnění. Toto riziko může být výrazně sníženo pomocí antikoncepce. Při použití hormonální antikoncepce, jako jsou pilulky, náplasti nebo prstýnky, jsou vajíčka zastavena v ovulaci a udržovánění tehotenství není možné. Další efektivní metodou je použití kondomu během sexuálního styku.

Najdi více informací o metodách antikoncepce na Wikipedii

Chcete-li se dozvědět více o antikoncepci a jejich účinnosti, navštivte stránku Wikipedie o antikoncepci: https://cs.wikipedia.org/wiki/Antikoncepce

podpora plodnosti

Alternativy k metodě neplodných dnů v antikoncepci

  • Použití antikoncepčních pilulek
  • Použití nitroděložních tělísek
  • Použití hormonální antikoncepce v podobě náplastí nebo kruhů
  • Použití injekční antikoncepce
  • Použití sterilizace, tj. vazektomie pro muže nebo tuberkulace pro ženy
  • Použití bariérových metod, jako jsou kondomy nebo diafragmy
  • Použití přirozené plánovací metody s využitím bazální teploty a sledování cyklu menstruace

Produkty pro PODPORU PLODNOSTI v AKCI ➡️

Kategorie – Jak otěhotnět

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno