Kam na výlet s dětmi Chřibská – okres Děčín

Pokud hledáte skvělé místo k výletu s dětmi, Chřibská v okrese Děčín je skvělou volbou. Tento malebný městečko se nachází v srdci Českého Švýcarska a nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu.

Počátečním bodem pro váš výlet může být návštěva Chřibské skalní brány – jedné z největších skalních bran v Evropě. Tato přírodní památka nabízí nádherné výhledy a perfektní prostor pro piknik s rodinou.

Další zajímavou zastávkou může být Tocknerova stezka, kde se procházíte kolem lomů, skal a jeskyní. Tato nedávno zrekonstruovaná stezka vás zavede do nejdůležitějších míst v okolí a nabízí zábavu pro děti i dospělé.

Pokud rádi objevujete nová místa, rozhodně byste neměli minout Chřibské údolí s obrovskými pískovcovými skalami a vodopádem.

Pokud byste chtěli zůstat o několik dní déle, můžete využít možnost ubytování v místních penzionech nebo pronajmout chatu přímo v přírodě.

Celkově je Chřibská skvělým místem pro výlet s dětmi v okrese Děčín. Nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu, ať už se jedná o procházky přírodou nebo koupání v místním jezeře.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Chřibská – okres Děčín


Kam na výlet s dětmi Chřibská – okres Děčín

Chřibská – ideální místo pro výlet s rodinou

Chřibská je město v okrese Děčín, ležící na úpatí Lužických hor. Je to roztomilé městečko obklopené krásnou přírodou a nabízí řadu aktivit pro rodiny s dětmi. Pokud plánujete rodinný výlet, Chřibská je ideálním místem pro vaše potřeby.

Čertovy a Divoké soutěsky

Jednou z hlavních atrakcí Chřibska jsou Čertovy a Divoké soutěsky. Toto území je vyhlášeným národním parkem a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajiny. Soutěsky se nacházejí asi 9 km od města a jsou snadno dostupné autem. Děti budou nadšené z procházky po úzkých cestičkách a vychutnají si krásu přírody kolem nich. Soutěsky jsou jedinečným zážitkem pro celou rodinu.

Zámek Oybin

Další atrakcí, kterou můžete navštívit poblíž Chřibska, je Zámek Oybin. Tento zámek byl postaven ve 15.století a sloužil jako klášter a knížecí rezidence. Zámek nabízí prohlídky s průvodcem a děti si mohou prohlédnout rytířskou síň, různé zbraně a obrazy z dobových válek. Kromě toho se zámek nachází v krásném parku a nabízí návštěvníkům skvělé výhledy na západ slunce.

Koupání v přírodě

Pokud plánujete výlet v letních měsících, můžete využít koupání v přírodě. Okolní lesy Chřibska nabízí řadu přírodních jezer, kde se můžete osvěžit po výletu. Mezi nejlepšími možnostmi jsou Malá ploučnice a Velká ploučnice, které jsou ideálním místem pro piknik s rodinou. Koupání v přírodě je pro děti velkým zážitkem a určitě si ho užijí.

Conclusion

Chřibská je perfektním místem pro rodinný výlet. Nabízí řadu aktivit a zážitků pro děti i dospělé. Pokud plánujete výlet s rodinou, neváhejte a vydejte se do Chřibska. Určitě nebudete litovat.

Pro další inspiraci na výlety s rodinou můžete navštívit tuto stránku. Zde najdete mnoho tipů a rad, jak strávit čas společně s rodinou.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Chřibská – okres Děčín: často kladené otázky (FAQs)

1. Proč bych měl/a navštívit Chřibskou s dětmi?

Chřibská je malebná obec v okrese Děčín, která nabízí spoustu příležitostí ke krásným výletům s dětmi. Můžete se těšit na krásnou přírodu, romantické zákoutí Křinice a mnoho historických památek.

2. Kam se mohu vydat s dětmi v okolí Chřibské?

V okolí Chřibské najdete mnoho krásných míst, které stojí za návštěvu s dětmi. Patří mezi ně například Pravčická brána, Tiské stěny, Sloup v Čechách a další. K dispozici jsou také cyklostezky a turistické trasy pro pěší výlety.

3. Kde v Chřibské se mohu ubytovat s dětmi?

V obci Chřibská a jejím okolí najdete mnoho ubytovacích možností, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Můžete si zvolit například rodinné hotely, apartmány nebo penziony.

4. Jsou v Chřibské dostupné restaurace s dětským koutkem?

Ano, v Chřibské a jejím okolí najdete několik restaurací, které mají pro děti připraveny samostatné koutky s hračkami a stolky pro kreslení. V některých restauracích jsou dokonce k dispozici i animační programy pro děti.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity pro děti v Chřibské?

V Chřibské a okolí najdete mnoho možností, jak trávit volný čas s dětmi. Můžete se vydat na výlety po okolních turistických trasách, navštívit místní zvěřinec, nebo si zahrát v dobrodružném parku pro děti. V létě je možné se koupat v přírodních koupalištích a v zimě se vyrazit na sjezdovky lyžařských areálů.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Chřibská – okres Děčín

Tipy na výlety

Pokud hledáte vhodná místa pro výlet s dětmi v oblasti Chřibská – okres Děčín, máte na výběr z mnoha krásných míst. Mezi nejpopulárnější patří například:

V oblasti se také nachází mnoho cyklostezek a lázeňských měst, jako jsou například Teplice, Liberec nebo Karlovy Vary.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Chřibská – okres Děčín

  • Národní park České Švýcarsko – skalní město Pravčická brána, Edmundova soutěska, Panská skála
  • Zámek Benešov nad Ploučnicí – prohlídka zámku, zahrady, dětský koutek
  • Lovecký zámeček Krasné Údolí – naučná stezka, voliéra s dravci, exotická zvířata
  • areál zámku Lemberk – středověké hradby, gotická brána, muzeum loveckých trofejí, park pro piknik
  • Skalní věž Tisá – lezecká stěna, hrad Skály

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJaké jsou nejlepší způsoby; jak kombinovat dětská vtipná trička s dalšími kousky oblečení?
Další článekJak vybrat vhodný saxofon pro děti?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno