Kam na výlet s dětmi Deštná – okres Jindřichův Hradec

Pokud hledáte zajímavé místo pro výlet s dětmi v okolí Jindřichova Hradce, rozhodně zvažte návštěvu Deštné. Tento malebný vesnička se nachází v jižní části okresu a je obklopena krásnou přírodou.

Co si zde můžete prohlédnout?
Ve vesničce se nachází kostel sv. Jiří, který pochází z 13. století, a ruiny hradu Deštná, které jsou přístupné i s dětmi.

Rekreační možnosti pro děti
Pro děti je v Deštné připravena celá řada aktivit. Můžete navštívit blízkou Zoopark Stánek, kde uvidíte různá zvířata, nebo se vydat na turistickou stezku Naučná stezka Vajglov.

Pobyt v horní části Deštné
Pokud plánujete pobyt v Deštné, doporučujeme se ubytovat v horní části vesničky. Zde najdete několik rodinných penzionů a turistických chat. Užijete si zde klidnou atmosféru, krásnou přírodu a možnost mnoha turistických výletů.

Závěr
Deštná je skvělým místem na výlet s dětmi. Kromě krásné přírody se zde nachází i mnoho historických památek a rekreačních aktivit. Zaslouží si tedy zvážení jako vaše další destinace na dovolenou.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Deštná – okres Jindřichův Hradec

O Deštné a okolí

Deštná je malá obec v okrese Jindřichův Hradec, nacházející se v jižní části České republiky. Je obklopena krásnou přírodou a nabízí mnoho možností pro rodinné výlety.

Přírodní koupání Okrouhlík

Jedním z nejpopulárnějších míst v Deštné je přírodní koupání Okrouhlík. Toto krásné jezero leží jen několik kilometrů od obce a nabízí krásnou přírodu, čistou vodu a pláž pro opalování a relaxaci. Navíc je zde také dětské hřiště, takže děti si mohou hrát zatímco rodiče odpočívají.

Zámek Červená Lhota

Zámek Červená Lhota je jedním z nejkrásnějších zámků v České republice a určitě stojí za návštěvu. Nabízí krásné okolí a možnost procházek po zámeckém parku. Pro děti je zajímavá i expozice loveckých trofejí.

Přírodní park Třeboňsko

Třeboňsko je rozsáhlý přírodní park, který se nachází v blízkosti Deštné. Park nabízí krásnou přírodu, cyklostezky, možnosti koupání a mnoho dalších aktivit. Pro děti je zde zajímavá naučná stezka, na které se děti mohou dozvědět mnoho zajímavostí o zdejší přírodě.

Link na článek

Zde naleznete další tipy na rodinné výlety v USA: https://www.parents.com/fun/vacation/ideas/family-vacation-ideas-in-the-us/


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQ – Kam na výlet s dětmi Deštná, okres Jindřichův Hradec

1. Jaké jsou nejlepší aktivity pro děti v Deštné?

V Deštné a okolí je mnoho aktivit pro děti. Doporučujeme navštívit Deštnou a okolí na kolech, navštívit koupaliště a také vyzkoušet horskou turistiku.

2. Kde se mohu ubytovat v Deštné?

V Deštné a okolí je mnoho ubytování včetně hotelů, penzionů a soukromých apartmánů. Doporučujeme předem zarezervovat si vybrané ubytování.

3. Kam s dětmi na výlet v okolí Deštné?

V okolí Deštné je možné navštívit například hrad Landštejn, zámek Jindřichův Hradec, Zlatá Koruna nebo Muzeum fotografie v Nové Bystřici.

4. Kam můžeme jet na výlet, pokud nemáme auto?

V Deštné a okolí je možné použít veřejnou dopravu. Město Jindřichův Hradec má vlastní autobusovou a vlakovou stanici, která spojuje město s ostatními městy a obcemi v okolí.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Deštná – okres Jindřichův Hradec

Deštná leží v okrese Jindřichův Hradec a je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi. Zde najdete spoustu aktivit a památek, které vás nezklamou.

Horní hrádek s rozhlednou

Jednou z nejzajímavějších památek je Horní hrádek s rozhlednou, která nabízí fantastický výhled na okolí. Pro děti je zde připravena naučná stezka plná zábavy a her.

Kamenný labyrint

Dalším zajímavým místem je kamenný labyrint, který nabízí skvělou zábavu pro celou rodinu. Projděte se tímto labyrintem, který vás přenese do jiného světa.

Zámek Jindřichův Hradec

Pokud máte rádi historii, můžete navštívit zámek Jindřichův Hradec, který je jednou z nejvýznamnějších budov v okolí. Zde se můžete projít parkem a vychutnat si klidné chvíle.

Pro více informací o okolí si můžete přečíst článek na Wiki stránce: Okres Jindřichův Hradec.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Deštná – okres Jindřichův Hradec

  • Navštivte zámek Deštná s malebným parkem a dětským hřištěm.
  • Zajděte na výlet do Třeboňské pánve, kde můžete prohlédnout přírodní památku Rašeliniště Borkovická blata.
  • Prozkoumejte expozici Muzea Kartounland v Kunžaku a vyzkoušejte si zde tvorbu papírových figurek.
  • Plavba po řece Lužnice nabídne krásné výhledy na okolní krajinu, děti jistě potěší setkání s kulatými labutěmi a kachnami.
  • Využijte cyklostezku Greenway Jizera, která vede mimo jiné přes Deštnou, a projeďte si tuto hezkou krajinu na kole.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekDěti; kočky a alergie: Jak minimalizovat riziko alergických reakcí u dětí
Další článekKreativní využití plyšových hraček při výuce angličtiny
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno