Kam na výlet s dětmi v Dubé – okres Česká Lípa?

Pokud hledáte vhodné místo pro výlet s dětmi v Dubé – okres Česká Lípa, máme pro vás pár tipů.

Koupání: Na horké letní dny se určitě vydejte na koupání do přírodního koupaliště Kamenice u Dubé. Můžete si zde pronajmout šlapadla či kánoe, navštívit atrakce pro děti nebo se projet po cyklostezkách.

Historie: Milovníky historie jistě potěší zámek Dubá s rozsáhlým parkem, kde mohou děti pobývat na svěžím vzduchu a hrát si.

Lesní hřiště: V lese poblíž Dubé se nachází hřiště v přírodě s názvem Hřiště pod hradem. Děti si zde mohou zahrát na různých prolézačkách, zatímco si rodiče mohou odpočinout na lavičce v krásné přírodě.

Cyklostezky: Pro rodiny, které mají rády aktivní odpočinek, jsou zde k dispozici cyklostezky. Můžete se vydat po značené trase v okolí Dubé a užít si krásné výhledy a zároveň se trochu protáhnout.

Tak a máte-li chuť vyrazit na výlet s rodinou, resp. s dětmi do Dubé v okrese Česká Lípa, máte teď pro začátek několik tipů, kam se vydat!

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Dubá – okres Česká Lípa

Dubá – útulné městečko plné zážitků pro děti i rodiče

Dubá s dětmi

Dubá je malé, ale překrásné městečko v okrese Česká Lípa. Pokud hledáte místo, kde si s dětmi užijete krásné prostředí a spoustu zábavy, neváhejte a vydejte se sem.

Tipy na výlety s dětmi v Dubé

Největší atrakcí Dubé je zřejmě zámek s parkem, který rozhodně stojí za návštěvu. Děti si zde mohou projít překrásnou zámeckou zahradou, navštívit expozici hraček nebo se vypravit na prohlídku zámku.

Dalším skvělým tipem je Dům pohádek a baboček, který rozhodně nejenom malé děti nadchne. Vstupné stojí pouhých 30 korun a děti zde mohou vidět kolem 200 brouků, motýlů a dalších hmyzích tvorů.

Pokud se chcete trochu pobavit a zároveň si užít nádhernou přírodu, vydejte se na vyhlídkovou naučnou stezku Spicka. Stezka je plná zajímavostí a zastavení, která se rozhodně budou líbit i dětem.

Tip na ubytování pro rodiny s dětmi

Pokud plánujete strávit více dnů v Dubé, určitě vám doporučujeme Domek Dubážámeží. Jedná se o útulné ubytování s terasou, zahradou a grilem. Domem prochází i turistická trasa, takže se budete moci vydat na toulky přírodou hned z vašeho domu.

Závěr

Dubá je ideálním místem pro krátkodobý výlet s dětmi. Nabízí spoustu zajímavostí a různých zážitků pro celou rodinu.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Dubé, okres Česká Lípa?

Návštěva Zámeckého parku Dubá

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí pro děti i dospělé je návštěva Zámeckého parku Dubá. Park nabízí velké množství turistických cest různé délky a náročnosti. Děti si zde dobře užijí při hledání skrytých zákoutí a na hřištích. V parku se také nachází Zámecká zahrada, která se může pochlubit nejen květinovými záhony, ale také jedinečným arboretum.

Výlet do rozhledny Čížkova hora

Rozhledna Čížkova hora je velmi oblíbeným výletním místem pro rodiny s dětmi. Z nádherné rozhledny je výhled na celý okolní kraj, což vám umožní vidět zeměpisné body na dlouhé vzdálenosti. Děti si mohou zahrát na nedalekém hřišti a na piknikové louce. Přístup k rozhledně není zvlášť náročný, avšak s kočárkem není cesta možná.

Návštěva ZOO Liberec

Nedaleko Dubé najdete ZOO Liberec, která je velmi dobře známá po celé republice. Kromě prohlídky zvířat si děti mohou užít také hřiště a další zábavné atrakce. Pro zajímavost, na území ZOO Liberec se nachází první expozice molochem v České republice.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Dubá – okres Česká Lípa

Rybník Mléčné jezero

Rybník Mléčné jezero se nachází jen několik kilometrů od Dubé a nabízí celodenní zábavu pro celou rodinu. Kromě koupání se zde dají vyzkoušet i různé vodní sporty. Děti si mohou užít poskoky na trampolínách, houpačkách a skluzavkách.

Zámek a park Sychrov

Královský zámek Sychrov si získá srdce dospělých i dětí. Pro malé návštěvníky jsou zde připraveny královské prohlídky s interaktivními prvky. Na prohlídkách se mohou děti dozvědět spoustu zajímavostí o historii zámku a životě na zámku před mnoha lety.

Státní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec je dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu s dětmi. Prohlídky jsou zde připraveny speciálně pro děti a jsou obohaceny interaktivními prvky. Navštivte tuto krásnou památku a zároveň se dozvíte mnoho zajímavého o historii Českého Lípy.

Pokud vás zajímá více o okrese Česká Lípa, navštivte prosím tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Dubá – okres Česká Lípa

  • Navštivte zámek Dubá
  • Zajděte na procházku do Dubského lesa
  • Zastavte se na dětském hřišti v centru Dubé
  • Vydejte se na výlet do okolí na kole či pěšky
  • Navštivte okolní přírodní památky, např. Suché skály

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekBezpečnost a zdravotní péče na dovolené v Tunisku s dětmi: Co je třeba vědět?☀️
Další článekLze motivovat i děti, které nemají rády lezení? Rady pro rodiče od zkušených lezců.
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno